Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert csinalja ezt a kezevel?

Miert csinalja ezt a kezevel?

Figyelt kérdés

7 honapis

Tud fogni rendesen dolgokat termeszetesen meg felmesz magamellol atveszi egyik kezbol a masikba stb... tehat ez nem gond

VISZONT allandoan igy nyiotgatja az ujjait, vagy nem is tudom olyan nehez leirni. Tobbnyire akkor ha meg akar fogni vmi v nem is megfogni inkabb megtapizni. Es az ujjait nyitogatja nagyon gyorsan tok furan nez ki. Ilyenkor ugy mez ki mint aki nem tud fogni rendesen pedig tud!!! Mar regota csinalja honapok ota. Ez normalis?



2020. febr. 6. 19:57
 1/8 A kérdező kommentje:

Nem gondolom h a gyerekem autista.... de pintosan ezt csinalja o is

[link]

2020. febr. 6. 20:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsődében dolgozom. Nem egy gyerekünk csinál így a kezével. Mert játszik közben, vizsgálódik, (lehet tetszik neki, hogy tudja ezáltal pörgetni a dolgokat, megvaltoztatja a helyzetét stb.m) ne ijedj meg. Lecsiszolódik róla ez a kézmozgás, de elősegítheted azzal, hogy a kis kezét, ujjait rácsukod a tárgyra. Főleg kerek dolgokkal (kis labda, puha labda) ami kézre áll.
2020. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pontosan mire gondolsz? Amit a karikával csinál a baba vagy arra, ahogy az elején azt a golyóvezetős játékot pörgeti?

Mert ezt a pörgetést a 15 hónapos kisfiam is csinálja. De szerintem ha ebből indulnánk ki, akkor minden gyerek autista lenne. Szerintem csak tetszik nekik.

2020. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A legelejen amikor porgeti az a bigyot. Es a kislanyom akkoris csinalja amikor amigy nem fokuszal a targyra. Tehat pl amikor eszik cumisuvegbol nem ilyen kis szepen rafog az uvegre hnem akkoris igy tapizza kaparassza v nemtudom minek nevezzem. Vagy pl szokta neha a fulet fogdosni akkoris ezt csinalja
2020. febr. 6. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Igen ezt csinálja a fiam is. Ő is csinálja csak úgy spontán is. Én nem gondolom, hogy ezzel baj lenne. Majd leépül ez is idővel. Meg ilyen kicsiknél még sok furcsaság van, ami nem jelent autizmust. Tudom most divat lett ettől (is) félni. De nincs semmi baj, ne parázz ezen.
2020. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mind2 fiam csinálta, a kicsi neha meg most is. Ettől nem lesz autista. Minden gyerek csinálta, akit valaha is láttam, és egyik sem autista. Ne vizsgalgasd folyton csak élvezd az időt vele.
2020. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert egy 7 hónapos kisbaba.
2020. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam is csinálta. Kb 6-8 hónap között, aztán elhagyta. 1 éves és szerintem semmi baja.

(Akkor én is furcsállottam, de sok baba csinálja, azóta láttam másnál is.) Szerintem ez nem utal semmilyen problémára. Majd abbahagyja :)

2020. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!