Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a kiszáradás tünetei 1...

Mik a kiszáradás tünetei 1 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
A kisfiam ma már 9:30kor elaludt reggel és azóta is alszik.Reggel 7 kor kelt és alig volt fent.Amíg fent volt addig is feküdt csak az ágyon.Nem tudom mi lehet a baj vele.Az utóbbi 5 napba alig evett valamit,csak vizet iszik és tápszert szinte egész nap.Ma reggel már a vajaskenyeret sem kérte.Mi lehet vele.Nagyon aggódom.Remélem nem lesz beteg.Most jön egyszerre négy foga szerintem a napokban ki fogja ütni az ínyét,de az is lehet,hogy már kiütötte egy kettő.
2010. júl. 23. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a fáradság, száj kicserepesedés tünete a kiszáradásnak.

Szerintem a ti esetetekben csak a hőség és a fogzás az oka a viselkedésének.

2010. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sápadtság, a nyálkahártyák szárazsága, a nyelv bevontsága, a kutacs (fekve!) besüppedt, szapora pulzus, bágyadtság, aluszékonyság, kevés pisi és a szem beesése. Én megkérdezném a dokit, de lehet, hogy valóban csak a meleg és a foga miatt ilyen.
2010. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
acetonszagú lehellet is a kiszáradás jele. nálunk már volt ilyen, az már elég súlyos fokú kiszáradás. szagold meg a száját.
2010. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt írtad vizet és tápszert iszik. Akkor mitől száradna ki??????? Te és mindenki más mennyit eszik ilyen melegben? Ugye,hogy sokkal kevesebbet,mint máskor? Ne aggódj nem szárad ki a babád,nincs étvágya a melegtől és talán a fogzás is befolyásolja ezt.Mi is inkább reggel tudtunk igazán aludni,egész éjjel csak hánykólódott mind 2 gyerekem az ágyban.

Nem baj,ha nem eszik,a lényeg,hogy iszik!Esetleg még adhatsz neki hideg gyümölcsöt,dinnyét,barackot stb....meg joghurtot.Lányom(4 éves) szinte egésznap csak joghurton és gyümölcsön él+paradicsom magában:)Ezek esnek jól neki ilyen melegben.Fiam (17 hónapos)szintén csak ő még cicizik is,ja és sok vizet isznak.

Ne aggódj,nagyon messze álltok a kiszáradástól!


Egyébként a jelei lehetnek még az érdes nyelv,kevés vagy szinte nincs is vizelet.Melegben a babák ösztönösen isznak,akár vizet,akár tápszert,tehát így a melegtől nem száradhatnak ki,inkább hányás hasmenésnél nem érzik a folyadékszükségletüket ösztönösen,akkor hamarabb előforduhat a kiszáradás.

2010. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!