Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a kedvenc neveid és mik...

Mik a kedvenc neveid és mik azok amiktől a hideg ráz?

Figyelt kérdés
Meg is indokolhatod, hogy miért. Pl. Dallamosság, rossz élmény...

2020. febr. 10. 19:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
64%

Kedvenc lány: Adrienn, Antónia, Petronella, Regina, Éva

Kedvenc fiú: Péter, Zoltán, András

Amit utálok: Máté, Edit, Eszter

2020. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
97%

Tipikus divatnevek (Hanna, Zoé, Bence, Noel stb), a magyarosított nevek (Dzsenifer, Tifani, Nátán stb), ezek nem tetszenek.

A hagyományos és magyar eredetű nevek tetszenek.

2020. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
96%

Nem szeretem azokat a neveket, amik nem illenek a vezetéknévhez..

Pl

A Leon tetszik.. de egy Nagy.. Takács vagy stb Leon nagyon fura lenne



De az elcsépelteket sem szeretem

Mint Noel, Natan, Zétény, Szofi, Lili,

Vagy beceneveket sme

Hanga nekem nagy kedvenc volt

De annnyi lett, hogy így már nem.



Lia... önmagában sosem tetszett.. és sok is lett



Nálam a Johanna, Emília kedvenc/ezeket is kezdik felkapni..

Fiú nincs


Bajban is vagyunk.. fiúnk lesz

2020. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
28%

Hideg ráz az olyan nevektől, amik amúgy nem magyar nevek, de a sok agyatlan birka magyarositja. Pl, Szófia, Szofi, Elizabet, Dzsenifer, Brájen, Zejnep és még napestig sorolhatnám. Akkor az agyoncsépelt nevek, Anna, Annabella, Zsejke, Hanna. bármilyen összerakott név, Hannaróza, Annabella, Annamária... Nekem ezek sok.

Fiúból is van egy pár, Levente, Benett, Ezra es társaik, amik most divatosak.

Szeretem az egyszerű, nemzetköziesíthető, határozott neveket, amiket lehet becézni is simán. Pl Tamás, Balázs, Eszter és hasonlók.

2020. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
25%

András, Kristóf, Bertalan, Róbert, Tamás, Géza.

A karakteres férfineveket kedvelem. Az ilyen Brendon, Rikárdó, Noel stb. divatnevek putrilakóknak valók.


Anikó, Enikő, Anna, Erzsébet, Zsuzsanna, Eszter, Edit.

Ezeket úgy jellemezném, hogy egyszerű és szerethető nevek. Mint ahogy a "gazdájukat" (lányomat) is ilyennek szeretném látni, ui. ő is ezek egyikét kapta.

És a férfinevekhez hasonlóan a Tifani, Kiara, stb. förmedvényeket szintén meghagyom az alja népcsoportoknak. Megfigyeltem, hogy itt a gyakorin amikor idióta neveket tesznek föl véleményezésre, általában női nevekről van szó. Mintha lányoknál gyakrabban eldobná az ékszíjat a kismamák agya. :DDDD

2020. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
35%

Én azokat a neveket nem szeretem, amikhez csak rossz élmény köt. Szandra/Alexandra tipikusan ilyen, meg a Tamás..


Az L betűs semmilyen neveket nem szeretem, a lágy nevek nagyon negatívak a számomra, Balázs, Lilla, Lelle, Lili, Leó, kedves aranyos ott sincs ember jut az eszembe, szépen elmosolyog a sarokban..


A kevert hangzású hosszabb(Teodóra, Eleonóra, Dorottya) és a görög eredetű nevek tetszenek nagyon, valamiért mindig odavoltam a görög mitológiáért(Apollónia, Zoé, Afrodité)


Amik tetszenek még, Hanga, Viktória, Elizabet, Nikolett, Kamilla, Karina, Irina, Veronika, Evelin, Hanna, Anna, Ajna, Enikő


Becézett nevek Fanni, Lili, Lotti, vagy annak ható Zselyke, neeem, ahogy az átírt külföldi nevek sem tetszenek.


Az undi, valamilyen öklendezést vagy betegséget eszembe juttató nevek sem tetszenek, B-L-G-F-H betűkből minél kevesebb legyen benne.


A nagyon rímelő nevek sem tetszenek, vagy az, amit állatoknak adnak(Csilla a tehén), vagy az, ami beszélő név(Napsugár mondjuk).


Valamiért nagyon tetszik, ha “é” hang van a női név végén, ha az rövid(Kloé, Zoé), gondolom mert befejezetlen, nyújt rajta, hosszítja.


Fiú nevekből a rövid, határozott, vagy a kemény hosszabb neveket szeretem.


Teodor, Domonkos, Erik, Kornél, Andor, Péter, Derek.


Azt hiszem elképzelek egy névhez egy karaktert hangzás és tapasztalat alapján, és úgy döntök, hogy tetszik e, kedvelném e.


Például Fanniból/Lillából erős, határozott, kedves és nagy igazságérzetűt nem tudok elképzelni, nyafka elkényeztetett önző kislány jut eszembe.


Zoé Veronika a lányom, Zoé erős, nőies, gyors, határozott név, leheletnyi lágysággal csak és egy kis érdekességgel, mert Zvel ritkán kezdődnek nevek.. a gyerek pont ilyen. Határozott, szeret kedves/csinos/segítőkész lenni, gyors, vezető típus, de figyel másokra és mégis elüt tőlük.. Veronika pedig egy kis hagyományos értékrend, hiúság és kényesség, erősebb érzelmes típus mezei/régi/hagyományos női oldal.


Nagyon illik a gyerekemre a neve, még a “rossz” dolgokat is rá tudom húzni, a Z kezdés túl erős, durva, mint a gyerek néha dirigálós, mellé hangos, mivel a Z zöngés, nem megfontolt, mert a név rövid, utána gondolkozik, mint ahogy a hosszabb név áll a rövid után és valahogy nem illik a többiek közé, mint a Zoé név is elég idegen a magyartól(Az oviban összvissz 2 db Zoé van a gyerekemmel együtt, pedig 7 csoport van)

2020. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
67%
Engem a virágnevektől ráz ki a hideg. (Virág, Ibolya, Kamilla, Zselyke, Bíborka fúj. stb).
2020. febr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%

Zètèny, Nimród, Bence amitől kivagyok, itt felénk rengeteg van.

Lányból a Lili, Panna, Hanna ami engem idegesít.

2020. febr. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
92%

Jó, hogy nem vagyunk egyformák ☺️

Amit biztosan nem adnék a gyermekemnek: Barnabás, Bence, Noel, Zsombor, Zénó, Leon, Benett, Natan, Simon, Krisztofer és társai, Fanni, Panna, Hanna, Janka, Lili, Emma, Erzsébet, Zsuzsanna, Klára tipik hagyományos nevek.


Ami favorit: Olívia, Levente, Kenéz, Linda, Róza, Rebeka.

2020. febr. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
95%

Kedvenc:Anna, Mira, Lizandra, Víta.

Az Anna örök favorit, hiába mondják, hogy a leggyakoribb név, a lányomon kívül csak egyetlen Anna nevű ismerek, ő nálam is idősebb. Mira és Vita a jelentése miatt: csoda és élet, Lizandra pedig a hangzása miatt.

A beszélő nevek -Virag, Viola, stb-, a becenevek -Kitti, Fanni-illetve a magyar helyesírással irt külföldi nevek nem tetszenek,

2020. febr. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!