Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a kedvenc neveid és mik...

Mik a kedvenc neveid és mik azok amiktől a hideg ráz?

Figyelt kérdés
Meg is indokolhatod, hogy miért. Pl. Dallamosság, rossz élmény...

2020. febr. 10. 19:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

A magyar/ősmagyar nevektől kifutok a világból.

Attól is a hideg ráz ha valaki az egyik szűlő/nagyszűlő után nevezi el a gyereket.

Nálam a ritka név a befutó

2020. febr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
74%

Lágy hangzású női neveket szeretem.

Alíz, Lilla, Noémi, Karolina, Viktória, Viola


A kemény hangzású neveket nem.

Brigitta, Renáta, Ildikó, Krisztina


Férfi neveknel tetszik, aminek számomra férfias hangzása van.

András, Róbert, Zoltán, Barnabás, Lóránt, Ádám


Ami nem tetszik.

Zénó, Bendegúz, Ármin, Noel, Tamás

2020. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
19%
A Hannától és a Noeltől már rosszul vagyok. Tamásiban (Tolna megye) már minden második gyereket így hívják. Csórik..sz.r lesz majd a suliban (is). Lili, Liliána és társai is gázak. A Nimród is tök kib.szás a gyerekkel szerintem. Miért kell büntetni őket? Nem értem..
2020. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
35%

Viktória mint lágy hangzású nèv.. Majdnem az összes durva mássalhangzó benne van:)


Miléna, Noel, Alma, Melinda, Emília, na ezek a lágy hangzásúak!


M, N, L, B, P csupa lágy mássalhangzó.


K, T, R, V, D, ezek a durvák, a kemény mássalhangzók..


Nem ment a nyelvtan?

2020. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
29%
#24 de ment a nyelvtan. De összeségében kimondva mégis lágyabb hangzást kelt, mint egy Annamária.
2020. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
21%

"Például Fanniból/Lillából erős, határozott, kedves és nagy igazságérzetűt nem tudok elképzelni, nyafka elkényeztetett önző kislány jut eszembe."


Fanni vagyok, határozott, talpraesett, hatalmas igazságérzettel. :D A végsőkig harcolok, hogy elérjem, amit elterveztem.

2020. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor nem tudom ki ad Lili nevet a gyerekének, mert már benne van a top 100 névben, akiket így hívnak Mo-n. (Ugye ahol a felnőtteket is nézik, nem csak az újszülötteket). Ami azért nagyon durva, lévén, hogy az elmúlt 10 évben lett divat.
2020. febr. 11. 15:32
 28/31 anonim ***** válasza:
86%

Nagyobbik lányom Lilien. Ezt speciel 2007 óta lehet anyakönyvezni. Mi nem azért választottuk mert gyakorta hallottuk hanem mert én - és ez most lehet viccesen/giccsesen fog hangzani nagy Így jártam anyátokkal néző voltam és ott nagyon megtetszett a Lili. Nos mi így választottuk a nem épp túl gyakori változatát. Persze benne van az első 100ban de a vége felé kullog a sorban így.

Második lányunk Lorina ami viszont elég ritka.

Unokaöcsém Bertram Joel - ez sem szokványos se nem tucat név. Az én nevem sem tucat, főleg rövidített változatban ahogy anyakönyveztek.

2020. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik:Dávid,Nikoletta

Nem tetszik:Cecília,Csilla,Dóra,Edit,Jolán,Eszter,Petra,

Olga,Réka,Mónika,Krisztina,Viktória.

2020. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
82%

Ami nem tetszik:

Zsuzsanna, Zsuzsa, Krisztina, Lili, Panka, Panna, Panni, Rebeka, Zselyke, Málna, Szamóca(utóbbi kettő aranyos egy nyuszinak pl, de nem embernek), Kristóf, Krisztián, Krisztofer, Kevin, András, Gábor, László, Emőke (komolyan miért büntetik így a gyereket?!), Kende és még tudnám sorolni.

Ami tetszik:

Emilia, Eleonóra, Veronika, Gertrúd, Gerda, Sarolta, Miriam, Sára, Róza, Noémi, Nola, Noa, Emma, Ella, Regina, Júlia, Lara, Laura, Milla, Mira, Milda

Konrád, Levente, Benedek, Zente, Zerind, Medárd, Ármin, Gedeon,Ruben, Nándor, Konor, Benjámin, Arisztid

2020. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!