Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukákhoz fordulok,...

Olyan anyukákhoz fordulok, akiknek körülmetélélték (eltávolították a fitymát) a kisfiukat. Mikor a legjobb ezt a beavatkozást elvégeztetni?

Figyelt kérdés
A férjem vallásából adódóan eltávolítjuk a fitymát a babának (persze én is támogatom). Jelenleg 7 hónapos a babánk. Anyósom a férjemet kb 4 évesen műtette arra hivatkozva, hogy már szobatiszta piciként, nyáron egy hosszabb pólóban, szabadon gyorsabban gyógyult. Viszont a mai anyukák (ismerősei) már babakorban, pár hónaposan eltávolíttatják. A férjemmel kb 2 éves korára terveztük, de szívesen meghallgatnám a ti véleményeteket is!

2020. febr. 11. 10:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
57%

Mégis milyen jogon döntötök a gyereketek teste felett? Ő nem a tulajdonotok, semmi nem indokolja, hogy megcsonkítsátok az idejemúlt vallásotok miatt.

Rengeteg hátránya van a körülmetélésnek, egész életére kihathat.

2020. febr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
39%

En sem ertek ezzel egyet, de hat a ti eletetek.


En nem tartom rossz otletnek ahogy anyosod csinalta.

2020. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
39%

2es vagyok, en lehet hogy inkabb azt vennem figyelembe, melyik korban fog fel belole a gyerek minel kevesebbet, hogy termesuezes legyen neki az uj kulso. igy az a 2-3ev szerintem is.


De amugy nem ertek hozza, csak az en velemenyem.

2020. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
#1-es. A kérdező vagyok! Valószínűleg nulla fogalmad van a fityma eltávolításának előnyeiről, de kommentelsz. Vallásból kifolyólag, de ezt háttérbe szorítva a mai orvostudomyány állaspontját is figyelembe véve döntünk így! Olvass utána -bár gondolom a te látóköröd annyira szűk, hogy még az utánaolvasás sem fér bele!
2020. febr. 11. 11:02
 5/32 anonim ***** válasza:
60%

Huhhh...

Ez nem semmi

2020. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
98%

Kisebb korban azért nem fog rá emlékezni, nem fogja piszkálni, bár tény, hogy pár napig gyakrabban kell pelenkát cserélni majd. Nagyobbként nem biztos, hogy nem éli meg úgy, hogy valami baj volt vele így, ahogy van.

Ha normális egy férfi higiéniája, nincs egészségügyi előnye, hisz nem élünk a sivatagban. Ezt gyermek urológus mondta nekünk, amikor más probléma kapcsán felmerült korrekció, ahogy azt is, hogy visszacsinálni nem lehet, míg felnőttként dönthet úgy, hogy megcsináltatja (és 4 évesen már ugyanolyan lehetett, mintha most kellene túlesnie rajta a férjednek). Bár az is igaz, hogy sok országban divat és az lóg ki a tesi öltözőben, akinek még megvan, itthon meg fordítva lenne, úgyhogy csak megszokásból választják, mint itthon lányoknak a fülbevalót.

2020. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%

Èn kíváncsiságból utánanéztem. Vannak előnyei (kevesebb eséllyel fertőződik meg HIV-vírussal, míg a sexuális partnere ugyanígy kevesebb eséllyel HPV-vel, kisebb az esélye a húgyúti fertőzéseknek, daganatoknak), ugyanakkor érzéketlenebb lesz a hímvessző, a sexuális életet nem fogja olyan intenzitánsként megélni, mint a nem körülmetéltek.

Ezektől függetlenül én csonkításnak érzem, nem csináltatnám meg. Vallási okokból sem. Egyetértek azokkal, akik azt mondják, felnőttként (ha ő szeretné), megműtteti magát, ha pedig nem, akkor nem.

Fiaim vannak. Ha ők felnőttként körül szeretnék metéltetni magukat, elfogadnám a döntésüket, bár nem értenék egyet vele, de az ő testük, az ő döntésük. Gyerekként nem csinálnám ezt velük.

Válaszolva a kérdésedre, talán csecsemőkorban jobb, mikor még nincsenek emlékeik. Nem ítélem el a döntéseteket, a ti babátok, a ti életetek, de a helyedben talán mégiscsak megfontolnám, hogy inkább rábízom ezt az egész életére kiható döntést.

2020. febr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
41%
5os, nem a kerdezo torolteti, hanem en :D mert csak veszekdni jottetek de valaszt nem adtok.
2020. febr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

Hát figyelj, kérdező... Ez egy olyan oldal, ahol az emberek elmondhatják a véleményüket. Nem kell megsértődni.


De most, a 21. században egy sok ezer éves vallási hagyomány, aminek akkor és ott, amikor előírták, megvolt a maga praktikus oka, de ma már Európa közepén abszurdnak tűnik. És igen, az emberek többségének az jön le, hogy megcsonkítasz egy csecsemőt, kisgyereket, miközben neki esélye sincs tiltakozni... és ez nem igazán szimpatikus.

2020. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Az én fiaim 4 és 5 évesek voltak, amikor elvégezték rajtuk a beavatkozást, természetesen altatásban. Nyár volt, így csupaszon voltak otthon. Az első 2 hét volt nehéz, utána szépen begyógyult a seb.
2020. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!