Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kíváncsi lennék a véleményetek...

Fruzs33 kérdése:

Kíváncsi lennék a véleményetekre. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Babát szeretnék.

Igen,én közel 20 évesen.

Párom nem igazán szeretne,még valahogy nem tart ott....pénz... a fiatalok vagyunk éljünk,meg jön a többi kifogás.

Készen állnék erre a csodálatos felelősségre.

Csakhát ő nem...

Ebben az esetben mit tehetnék,ha ez a problémám?



2020. febr. 12. 03:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképp közösen kell döntenetek. Nem erőltetheted rá a párodra ezt a döntést, ez túl nagy és túl végleges változás ahhoz, hogy akkor is véghez vidd, ha ő ezt nem szeretné.

Megértelek, én is világ életemben anyuka akartam lenni, a (már) férjemmel 18 éves koromban ismerkedtem meg, úgyhogy akár még adott is lehetett volna a dolog. Ráadásul ő is nagyon vágyott családra, csak persze még nem akkor, meg nem az akkori körülményeinkhez. Végül madjnem 27 évesen szültem, nem bánom, hogy így alakult, bármennyire is szerettem volna fiatal anyuka lenni. Így, érettebb fejjel is nehéz, nagyon nehéz volt sok mindent feldolgozni, ami változással a baba járt, de ha több évvel korábban "belekényszerítem" a párom, egészen biztosan nem bírta volna ki a kapcsolatunk, bármennyire is szerettük egymást.

Beszéljetek róla sokat, te legyél türelmes, biztosan nála is eljön majd az idő, hogy apuka akar lenni. Szerintem húszévesen ez nem "kifogás", hanem elég jó érv... Ha ő is szeretne, akkor eljön az idő, amikor tényleg mindketten úgy érzitek, most már jöhet!

2020. febr. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is 18 évesen ismertem meg őt,és azóta alkotunk egy párt.

Hónapok óta várok,hogy komolyabb státuszba helyezhessük a kapcsolatot.

Én egy percig sem erőltetés céljából teszem.

Bennem van a készen állás készsége.

Nem bulizok,nem drogozok...néha ilyen otthoni baráti összejövetelek nálunk beleférnek.

Még az sem érdekel,hogy nem milliókat keres a párom.

Együtt minden problémát meg tudunk oldani.

2020. febr. 12. 03:44
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Én nem vitatom hogy a kapcsolatotok erős. Én is 18 évesen jöttem össze a párommal. Ő akkor volt 24. 1 év után összeköltöztünk és én 20 éves fejjel boldogan terveztem a gyereket és észre sem vettem hogy megfojtom őt.

2.5 év után szakítottunk. Mindenki ledöbbent rajta hiszen mi voltunk a minta pár.....aztán 1.5 évig kerestük az utunk. Éltünk. Magam sem gondoltam volna hogy mennyire jó időszak lesz - de az volt! És nagyon kellett! Aztán 1.5 év szünet után felhívott hogy randizzunk. Igent mondtam. Akkor voltam 22. Újra összejöttünk de én már jóval óvatosabb voltam. Nem erőltettem a gyereket, megértettem hogy van egy út amit be kell járni hozzá. A saját feltételeink (házasság, saját autó családi ház, x év munkaviszony). 25 évesen vett el. 26 évesen esküvő, 27 évesen családi ház és akkor már várandós voltam.

Most 33 vagyok, 2 szép gyermekünk van, és én örülök hogy vártunk, habár 20 évesen teljesen a te cipődben jártam. Sőt, még élhettünk is volna, mert vannak még dolgok amiket megtennék de most már nem tudok.....nem értek azzal egyet hogy a nök 35 évesen szülnek....de hidd el most neked sem ez a dolgod bármennyire is vágysz ra, es meg is értem hogy vágysz.

2020. febr. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Ebben az esetben mit tehetnék,ha ez a problémám?


Azt, hogy keresel olyat, aki akar gyereket.

Egyébként, inkább tanulj valami normálisat, szaporodni mindenki képes, ne ez legyen már húsz évesen a legnagyobb életcèlod.

2020. febr. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
1. vagyok. Kedves kérdező, értem én, hogy te arra vártál, hogy majd nagy támogatást kapsz, hogy márpedig szülj azonnal, a párod támogatása nélkül is akár, ő majd "belenő" a szerepbe, de a "véleményünket" kérdezted. Nem szép dolog lepontozni azért, mert nem azt hallod (olvasod), amit akartál...
2020. febr. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem úgy hozta az élet hogy 16 évesen jött a naaagy szerelem... babát meg mindig is akartam, mióta az eszemet tudom anya akartam lenni. De azért volt annyi realitásérzékünk hogy előbb suli, diploma, egy kis pénzgyűjtés és némi munkatapasztalat hogy várjanak is vissza arra a helyre ahonnan eljöttem... végül 29 évesen szültem, ugyanannak a naaagy szerelemnek aki jött 16 évesen. SEMMIRŐL nem maradadtunk le és nem érezzük úgy hogy bármi kimaradt volna a gyerekek előtti életünkből, pedig mi se voltunk bulizósak, de azért jöttünk-mentünk, utaztunk, otthont teremtettünk. 5 évesek az ikreink most.

Szóval: szerintem várj, álmodozz róla, legyél türelmes.

2020. febr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha annyira komoly és erős a kapcsolat és a fiú nem zárkózik el a gyerekvállalástól későbbre, akkor várj..



18 évesen sem érzelmileg sem anyagilag nem vagytok készen egy gyerek iránti felelősségvállalásra.

Ha igazán felnőttek vagytok, akkor ezt be kell látni.


18 évesen én is azt hittem, hogy jujj csak a sulit fejezzük már be / egyetem/ jöhet a gyerek stb.


Erre gimi után alig bírt ki egy évet a kapcsolatunk a nagybetűs életben... pedig akkor még nem is dolgoztunk


Tehát addig, amig valakivel nem éltem együtt.

Nem tartottam fenn saját magunkat és nem tettem félre a “nehéz időkre”, addig nem vállalnék gyereket / és nem, nem arról beszélek, hogy legyen házam autóm anyámkínjám - annak ellenére, hogy nekünk a már nem gimis párommal/ férjemmel így lett/

Ezek miatt 4 évet vártam.


Nem bánom

Most látom, hogy a gyereknevelés azért akármennyi öröm, nem habostorta

2020. febr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel csak az a gond, hogy a párod még nem akar minden problémát megoldani. Vársz még, amíg készen áll vagy keresel mást, aki szeretne.
2020. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1 számú válaszoló!

Talán nem egyből engem kéne letámadni!

Nem csak én vagyok itt az oldalon!

Nem én pontoztalak le,hanem valaki más,valószínűleg.

2020. febr. 12. 16:59
 10/11 A kérdező kommentje:

Az az opció szóba se jöhet,hogy mást válasszak apa jelöltnek!

Inkább várok,és álmodozom róla!

Vele akarok mindent,nem mással!

2020. febr. 12. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!