Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A véleményetekre...

Anyukák! A véleményetekre lennék kíváncsi, kicsit hosszú lesz, bővebben lent. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Első babás pár vagyunk és a 4,5 hós babánk náthás.Egyszer már előfordult a nátha nálunk,amit megemelt c-vitamin cseppel,sóoldatos orrszívással és nasivin orcseppel kezeltünk orvos javaslatára.Étvágya akkor is volt,jó kedve is,mosolygott,gügyögött és a széklete is rendbe volt sőt még lázas sem volt.

Most is ugyan ez a helyzet,csak annyi különbséggel,hog most nem viseli jól az orrszívást.

Rettenetesen ordít,tisztára kifő a sok sírástól és vergődik.Orrába iszonyatosan sok váladék van,tehát nem megy olyan gyorsan a dolog.A párom lefogja én pedig takarítom,de ma csúnyán összeveszett velem.

Azért mert szerinte én kínzom a fiamat,hogy én nem veszem észre mennyire ordít és hogy milyen rossz ez neki?!Fejezzem be mert ő ezt nem nézi és engedi tovább...

Erre én kizavartam és befejeztem egyedül!

Én is sajnálom,az én szívem is megszakad hogy rossz neki,de én azon a véleményen vagyok,sírjon itthon inkább orrporszi közben minthogy kórházba kerüljünk azért mert nem szívom le rendesen a váladékot és rámegy a fülére vagy még sorolhatnám...

Szerintetek?Más babája is ilyen rosszul tűri ezt?

Tényleg ártok a babámnak,mert szívtelen vagyok?

Más párja is így viseli ezt a dolgot?


2012. ápr. 10. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ami letapadt, meg nem jön ki, azt ki kell szívni, mese nincs. Gondoljatok bele, mondd el a párodnak, hogyha mondjuk lesz egy lyukas foga, akkor nem engedi majd betömni a fogorvosnak, mert a gyerek ordít? Persze hogy fáj, de nem maradhat így, ennyi. A porrszinál én fiam is ordított kiskorában (már másfél éves), de mindig mondtuk: Inkább sírjon ő, mint mi! Ez pedig annyit jelent: Inkább sírjon ő a porrszi miatt, mint mi, hogy kórházba kell mennie. Vagy ha kórházba nem is kell mennie, de higgye el a párod, hogy ha a gyereknek a fülére megy a váladék, ezerszer jobban fog ordítani, és az ellen még csak tenni sem tudtok. Az anyukák ilyen szempontból sokkal objektívebbek, mint az apukák :)
2012. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj kiszívni a váladékot, akármennyire is kellemetlen a babáknak! Ha ártanál vele, nem forgalmaznák. Ha zavarja a férjedet, ne legyen ott. Te pedig be tudod tekerni a babát egy takaróba, így nem tud kapálózni, te pedig hamarabb tudsz végezni! A mi lányunk is sír egy idő után, de amíg jön váladék, addig szívom neki. Nem ártasz neki!!! Az én férjem sem szereti mikor szívom a kicsi orrát, de felfogta ő is, hogy inkább most egy kis kellemetlenség, mint később egy komolyabb baj!
2012. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ne aggódj!!

Az én mellem is dagadt, amikor az első 2 hónapban a lányom meg se nyikkant orrporszi közben.Na aztán kattant valami, és a két lába a combom alá, két keze apánál, és én meg fogtam a kis fejét annyira ellenkezett!!Ezt pár hónapig bírtuk, mert minden alkalom egy rémálom volt.9 hónapos kora körül már szipogott rendes így csak orrsprével befújok, aztán mikor felültetem ki is jön a cucc, de ez se leány álom az biztos.

Babád csak ellenkezik, mert lenne jobb dolga is, mint hogy szívogasság az orrát..de ez van!Inkább ez, mint 1 arcüreg gyulladás.

2012. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

muszáj kiszivni,és igen,minden baba utálja. a lányom 2 éves,mostmár hagyja magát,előtte mi is ketten csináltuk. párodnak meg kell érteni,hogy ez fontos,mert valóban lehet belőle arcüreggyulladás,fülgyulladás egyebek. amig nem tudja fújni-vagy nem elég erősen a sűrű orrváladékot-addig ez kell. kb másfél évesen már tudja zsepibe fújni.


kérdezd meg a férjed,h ő hogy viselné ha nem tudna kiürülni az orra amikor náthás,mondjuk próbálja ki h betegen 1 napig nem fúj orrot.

2012. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jol tetted, hogy leszívtad, én sem hagyom ugy sosem.teljesen igazad van,ennél sokkal rosszabbak is lehetnek,ha ugy hagyod az orrocskáját.nekünk is volt több ilyen rosszul viselős korszakunk,probáljátok meg, hogy nem lefogjátok, hanem feje felett játszatok valami kedvenc vagy totál uj ,érdekes dologgal hátha eltereli kicsit a figyelmét.néha filmezni kéne mikor egyedül orrposzizok egyik kézzel,másik kézzel lefoglalom valahogy,és közben szinte táncolgatok, hogy ne rugdosson nagyon cicin vagy a császár helyén,mert erős 8 hós már :-).szerintem nem fáj nekik amugy,csak rossz érzés, mert amugy sem kap levegőt, de kitartás,igy hamarabb gyogyul!
2012. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 xStefix ***** válasza:
100%

Mintha a saját férjemet olvasnám. :D

Ne aggódj és ne legyen lelkiismeretfurdalásod, mert jól csinálod a dolgod! Az apukák már csak ilyenek, ránk marad mindig a munka nehezebbik része... Gondolj bele, ha te nem pucolod ki a kicsid orrát, ki fogja? Ő nem. Mert nem meri. (Csak ezt sose fogja neked bevallani.;)

Az apukák rémesen rosszul tűrik a sírást, talán leginkább azért, mert ők nem tudják annyira pontosan belőni, hogy a gyerek miért és főleg, valóban fájdalomból sír-e vagy "csak úgy" elégedetlenségből. Szerintem a tiéd is azt hiszi, hogy a pici majd belepusztul a szívásba; ami mondjuk tényleg nem leányálom, nekem se volt kellemes, amikor kipróbáltam magamon. De jól gondolod, inkább ez a tortúra, mint egy komolyabb betegség..!

Szóval legyél csak határozott, mert tudod, hogy mikor és mivel teszel jót a babádnak. Ha a párod ennél jobban nem tud neked ebben segíteni, nem baj, de ne is akadályozzon benne.

Türelem és kitartás!

2012. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek megnyugtattatok!!!

Bár a párom azóta sem hajlandó velem kommunikálni...:(

Mondjuk aki haragszik előbb-utóbb megbékél...

Remélem!

2012. ápr. 10. 21:15
 8/16 anonim ***** válasza:
Férjem is kimegy a szobából...nem képes segíteni, egyszerűen nem bírja (na meg Apukám sem....) Úgyhogy egyedül fogom le, szívom ki. Muszáj. Látom, mi mindent szív ki az orrsziporszi és belegondolok, ha az a cucc mind bentmaradna...fujj...
2012. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, lehet, hogy már írta valaki, de mondd meg a párodnak, hogy ha nem sikerül kiszívni a letapadt cuccot, akkor a kórházban fogják neki felszúrni, ha begyullad, és ott aztán lesz sírás, jobban, mint otthon. És ott nem mondhatja azt a dokinak, hogy ezt ne csinálja, ha jót a akar a fiatoknak.

Úgyhogy inkább segítsen és próbáljon egy színes figurával bohóckodni a picinek, aztán pedig tessék jól megölelgetni. (egymást is :))

2012. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ordít. Befektetem a lábamközé, kezei a combom alatt, feje beszorítva a combjaim közé, így szegény nem tud menekülni :( de hát ez van, szerintem is jobb kint mint bent.

De azért az is igaz, hogy van olyan ország (pl Anglia) ahol még nem is hallottak orrszívóról, mégis "túléli" a gyerek a náthát.

2012. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!