Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiváncsi lennék a véleményetek...

Kiváncsi lennék a véleményetekre egy évesemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már kb. egy hete nem szopik, csak éjszaka éjszaka cicilt már egyébként is. Szerintem leválasztja magát mostmár végleg. vagy 2 hónapja próbálkoztam áttérni a tápszerre de sehogyan sem fogadta el. Reggel és este így tejpépet kap vagy sinlac-ot vagy sinemilt. Szerintetek ez így jó lesz?

(Mert rádásul ekcémás is és tejterméket nem is kaphatna. De én szoktam neki adni néha egy joghurtot vagy krémturót. Mert ugy látom ha nem kap semmi ilyesmit akkor sem jobb a böre. )



2013. ápr. 2. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia ha nem kell neki a tápszer nem kell erőltetni már egy éves nincsen rá szüksége had szopizzon majd abbahagyja azt is én csak 4 hónapos koráig tudtam szoptatni őket utána bébiételek és főztem nekik mert még a tápszert sem fogadták el. Már adhatsz neki tejpép helyett darabos kaját is. Amit ti esztek csak nem olyan fűszeresen és a tejtermékeket is lehet helyetesíteni.
2013. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Ha elmúlt már 1éves, akkor nem kell neki tápszer. Elég a tea estére, vagy mondjuk zabtejből kakaó?
2013. ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Már éjszaka sem szopik. Lehet nem értelmesen írtam le. Szerintem már végleg abbahagyja a szopizást. Azt mondja a tesóm is (van egy 5 évese), hogy mert olyan jókat főzök neki, hogy azt szivesebben eszi már,kb olyan 7 hónapos korátol csak éjszaka szopott amugy is. Annyira bejött neki a kanalas étel. Pdeig 6 hónapos koráig egy kis "szopógép" volt.

2013. ápr. 2. 14:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a zabtej ötletet! megpróbálom!
2013. ápr. 2. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:
1 éves kor után már tápszerre nincs szükség, viszont valami tejalapú táplálékra igen. Ilyenkor szoktak szoptatni még, vagy tehéntejet adni, vagy valamilyen tejitalt. Ha nálad ezek egyike sem jöhet szóba (mert szopizni nem akar, a tej pedig a betegsége miatt), akkor szerintem meg kellene beszélni a gyerekorvossal a továbbiakat. A zabtej nem helyettesíti a tejtermékeket. Nincsenek meg benne ugyanazok a tápanyagok. Persze nem mondom hogy egészségtelen, vagy ne igya, de a tejet nem helyettesíti.
2013. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg laktózmentes tej? Azt ihat nem? Próbáld meg abból a kakaót, karamellt, vagy maci kávét.
2013. ápr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Meg fogom kérdezni az orvosunkat mi legyen. Mert eddig , hogy legaláb éjszaka szopizott a legtöbbször kétszer is, így nem volt gond. De most egyszerre leszokott rola, így már más a helyzet. Próbáltam a tejitalt is már. Egyszerüen semmi ilyesmit nem fogad el. Viszont szegénykém a joghurtokat meg minden ilyesmit amit ehet már egy 1 éves, azt nagyon enné. Adok is neki csak nagyon mértékkel. Minden nap nem kap.

2013. ápr. 2. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!