Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Melyik lenne jobb döntés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 13 hónapos lesz pár hét múlva. Eddig úgy volt,hogy nem szeretnék még egy babát, nagyon megviselt a szülés, és nagyon sok figyelmet igényel is. Ha szeretnénk is, akkor kb. 6-7-8 év múlva. De őszintén én nem szeretném újra kezdeni miután megszoktam a gyerek bizonyos szintű önállóságát. Egyre több baba születik körülöttünk, és én is vágyok rá olyankor. Szeretnék még egy kislányt, persze ha megint fiú lesz se baj. Lehet, hogy 3 év után próbálkozunk(3 éves spirálom van). Az anyagiak nem lennének gondok. Most gyűjtünk egy új házra is. Melyik lenne a jobb szerintetek? 3-4 év múlva jöjjön a tesó, vagy 6-7-8 év múlva? Lehet önzőség tőlem, de féltem a testem is, hogy megint kirepedezik a bőröm,lógósabb lesz a mellem stb... Éreztetek hasonlóan? Tele vagyok kettős érzelmekkel.

2020. febr. 12. 17:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
A gyerekek szempontjából az a legjobb, ha most azonnal belevágtok. A ti szempontotokat nektek kell tudni.
2020. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem már a 3-4 is rengeteg. Az alatt beferne plusz 1 😊
2020. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk 5 év van köztük, ennél többet nem akartunk várni. Az se rajtunk múlt, h nem kevesebb.
2020. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a 6-7-8 év sok. 3-4 év ideális, de akár előbb is lehet. Ezt nektek kell éreznetek, főleg neked. De úgy látom, még egyelőre nem állsz készen rá, túl bizonytalan vagy. Nem kell erőltetni, majd ha úgy érzed, készen állsz, akkor úgyis tudni fogod, hogy itt az idő.
2020. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%
Minél előbb vállalod, te is meg annál fiatalabb vagy. Kevesebb kockázat stb. Sajnos ha az elsőnél kirepedezett a borod, jó eséllyel a másodiknál is ki fog. A melledet nem tudom logósabb lesz e meg, mert csak egy gyerekem van. De ha ez vigasztal, olyan 50 éves ismerősömnek akinek sose volt gyereke, annak is logós. Ez genetika meg gravitáció.
2020. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
42%
Én bele kalkulálnám azt is hogy mi van ha nem sikerül hamar. Én mindenképp 3-4 év múlva kezdeném, ha nem előbb.
2020. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Mindketten fiatalok vagyunk, én 20, párom 28. Kisfiunk 1 hónap után megfogant. De persze nem tartom annyira reálisnak a 7-8 évet. Viszont a 2 évet szerintem kivárjuk, nem tudom mit kezdenék két pici gyerekkel.
2020. febr. 12. 19:49
 8/22 anonim ***** válasza:
63%
Ez esetben az is szempont, hogy dolgozni se ártana.
2020. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Dolgoztam terhesség előtt is! És a második előtt is fogok!
2020. febr. 12. 20:07
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Fiam 8 éves, a lányom 1. Nekünk így tökéletes, nem is terveztünk kisebb korkülönbséget. Jó volt szusszanni a 2 babakor között. :)

Ezt neked/nektek kell érezni! Ha igazán vágysz majd a babára, szerintem nem fog érdekelni hogy jelenleg mennyi korkülönbségnél tartotok. :)

2020. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!