Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Melyik lenne jobb döntés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 13 hónapos lesz pár hét múlva. Eddig úgy volt,hogy nem szeretnék még egy babát, nagyon megviselt a szülés, és nagyon sok figyelmet igényel is. Ha szeretnénk is, akkor kb. 6-7-8 év múlva. De őszintén én nem szeretném újra kezdeni miután megszoktam a gyerek bizonyos szintű önállóságát. Egyre több baba születik körülöttünk, és én is vágyok rá olyankor. Szeretnék még egy kislányt, persze ha megint fiú lesz se baj. Lehet, hogy 3 év után próbálkozunk(3 éves spirálom van). Az anyagiak nem lennének gondok. Most gyűjtünk egy új házra is. Melyik lenne a jobb szerintetek? 3-4 év múlva jöjjön a tesó, vagy 6-7-8 év múlva? Lehet önzőség tőlem, de féltem a testem is, hogy megint kirepedezik a bőröm,lógósabb lesz a mellem stb... Éreztetek hasonlóan? Tele vagyok kettős érzelmekkel.

2020. febr. 12. 17:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Milyen a viszony a gyerekek között? :)
2020. febr. 12. 20:31
 12/22 anonim ***** válasza:
32%
19 évesen szültél. Mikor dolgoztál?
2020. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Most komolyan ide jöttél csesztetni? Nem hallottál még olyanról aki 17-18 évesen dolgozott? Munka náci🤦‍♀️
2020. febr. 12. 20:47
 14/22 anonim ***** válasza:
36%
Én nem tudnám ezt így eldönteni. De esetleg ha anyagilag nem jelentene gondot egy kistesót bevállalni, lehet, hogy akár bízhatnátok a természetre is . Ha jön: jön; ha nem jön: nem jön. De ez csak egy ötlet, hogyha már nagyon vacillálsz, és megőrjít ez a vacillálás, kikészít. Tehát akkor tudnám ajánlani esetleg azt a variációt, hogy bízzátok rá a Jóistenre, az Univerzumra, a természetre, hogy mikor érkezik a kistesó. Meg még amúgy arra gondolok, hogy pl nemtom, talán egy fiatalabb test könnyebben is tudna regenerálódni egy szülés után, mint pl mondjuk egy kicsit idősebb; de én ehhez nem értek, ez csak egy gondolat. Meg pl nem tudom, mennyire vagytok spirituálisak, hogy pl a gyerek választja meg a szüleit, és akkor, azalatt a bolygóállás alatt születik meg, ami neki a legmegfelelőbb, hogy azt a sorsutat járhassa, ahol azokkal az emberekkel találkozik, akivel dolga van az életben, hogy mondjuk taníthatnak valamit egymásnak; meg még pl ilyen jellembéli tulajdonságokat is hozhat pl a bolygóknak a hatása; hogy pl milyen tulajdonságokra lesz szüksége az életben, vagy hogy pl amiket meg akar ő, a gyerek tapasztalni, hogy neki a sorsútját járáshoz melyek lennének a legoptimálisabb tulajdonságok esetleg; Na, szal nem tudom, hisztek-e ilyenekben ; de talán, ha gondolkoztok második gyerekben,lehet, hogy lenne még egy olyan kis lélek, aki potenciálisan hozzátok születne le. Mármint, hogy én pl arra gondolok, hogy van mondjuk X darab szülőpáros, és akkor asszem, talán lenne még olyan lélek , aki hozzátok szeretne leszületni, hogy egyelőre titeket szemelt ki szüleinek. :):) Szóval még akár őrá is bízhatjátok a döntést, hogy mikor szeretne megszületni, hogy akkor , amikor kell, meg pont abba az adott élethelyzetbe szeretne mondjuk leszületni, amelyikbe; meg pl horoszkóp is adhat bizonyos jellegzetes tulajdonságokat is, meg stb. Jó, de, na, mindegy; szal nem tudom, hogy hisztek -e ilyesmikben, talán van, aki igen, de ezek csak ilyen felvetések, meg remélem, az egész kommentem hasznos volt, hátha tudott valamicskét segíteni. :):)
2020. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen leírtad 😊 meghatódtam. 🤩
2020. febr. 12. 22:01
 16/22 anonim ***** válasza:
:) :)
2020. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%

Első és második gyerekem között 2 hónap híjján 8, a második és harmadik között 2 hónap híjján 4 év van. Első fiú, 2-3. lány. Nekünk ez így teljesen jó volt, bár az élet dolgai hozták ezeket a korkülönbségeket, most azt mondom, így volt tökéletes. Tökéletes a kapcsolat köztük, a két nagyobbik már felnőttkorú, a legkisebb kamaszkor kellős közepén van. Gyerekként is nagyon jó volt a kapcsolatuk, és most is. Ez igazából elsődlegesen nem a korkülönbségtól függ, hanem a neveléstől, a szülők hozzáállásától.

A helyedben biztosan inkább visszamennék dolgozni két gyerek között, jobban lehet követni a változásokat mintha éveket kihagy az ember. A helyzeted is biztosabb lehet, nem 2-3 kisgyerekkel kell új munkát keresni, mert az nagyon nehéz lesz. Sajnos kevés munkáltató tolerálja a kisgyerekes anyákat.

2020. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%

És ha nem dolgozik akkor mi van? Hogy jön ez ide a kérdéshez? Írta, hogy jók az anyagi körülményeik, ne irigykedj már ilyen látványosan!

A hugommal 8 év van köztünk, ez egyáltalán nem befolyásolja/ta a kapcsolatunkat. Szerintem ne stresszelj ezen, várj vele, ki tudja mi lesz, vagy hogy fogod gondolni x év múlva.

2020. febr. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Tesóm és én köztem másfél év van, és soha nem volt a legjobb kapcsolat köztünk. Viszont beszéltem a férjemmel erről, és azt válaszolta, hogy ő már nem szeretne több gyereket. ☹ Bennem pedig fölerősödött a baba iránti vágy.
2020. febr. 13. 14:05
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

13 hónapos lányom van, én egyet se vállalnék.


De ha te nagyon akarsz, akkor minél előbb legyél túl rajta.

Isten őrizz, hogy mikor már 6-8 év eltelik és végre kicsit újra szabadabb lehetsz kezd előröl az egészet.

Inkább még frissiben legyél túl rajta, de komolynan.

2020. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!