Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem emlékeznek az...

Miért nem emlékeznek az anyukák, vagy csak nagyon halványan a babájuk első évére? Talán a nehézsége miatt itt is van, mint a szülésnél, h elfeleded, vagy még a szülési hat ki egy évig?

Figyelt kérdés
Szinte senki nem tudja pontosan felidézni a környezetemben, csak nagyon nagy vonalakban, olyanok sem, akinek 2-3 éves babája van..

2020. febr. 13. 06:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen mar en is gondolkoztam, en sem tudom felidezni, pedig meg nincs 4 eves a nagyobbik. A szoptatasi idoszakban altalaban feledekenyebbek az anyak tudtommal, meg a nemalvas is ratesz szerintem egy lapattal.
2020. febr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A többség emlékszik rá. Aki nem, az emlékszik a "nagy lépésekre": mikor ült fel, fordult meg, stb. Én pl kb semmire nem emlékszem, egyszerűen xar a hosszútávú memoriam, de nem csak a gyerekemmel, hanem minden mással kapcsolatban is.
2020. febr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert minden nap annyi minden történik...


1,5 éves


Ha nem jegyeztem

Volna le a fontos dolgokat, akkor nem is emlékeznék semmire, pedig tényleg nem és nem is volt egy “nehéz”baba..

A terhesség is így van...

Olyan gyorsan követik egymást az események, hogy ha nem kirmelkedő valami, vagy beszélsz róla többször, vagy írod le/ van nyoma.. akkor arra sem fogsz emlékezni


Max homályosan

2020. febr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség előtti idöszakra se emlékszem. Most ha megkérdezem mi volt veled 2013-ban, ha nem volt valami komolyabb esemény, nem fogod tudni felidézni.
2020. febr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
A hormonok (kismamaagy) és az ejszakazas, stressz miatt.
2020. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kevés alvás miatt. Nekem extra jó alvó gyerekeim vannak és mindenre emlékszem. 🤷🏼‍♀️
2020. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Te emlékszel a saját tavaly(előtt)i (vagy még régebbi) évedre pontosan, vagy csak nagy vonalakban?


Az agy csak a fontos infókat tárolja hosszú távon.

2020. febr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Párom anyukája egyik terhességére se emlékszik. Semmire hogy milyen volt.

Anyukám meg mindenre velünk tesómmal, mindent fel tud idézni, pedig vannak gondjai az elméjével, még a pici gyerekkorunkban történtekre is.

Furcsa miket felejtenek el az emberek.

Én úgy vagyok vele, a legfontosabb dolgok azért vmilyen szinten megmaradnak. De ezek szerint sokaknál nem.

Múltkor megkérdeztem egy ismerősömet milyen volt a kresz vizsgája. Hát ő nem emlékszik... ( fél éve volt)

2020. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én mindenre emlékszem, mind a naggyal mind a kicsivel kapcsolatban. A terhesség, a szülés, a babakorszak mind itt van előttem, pedig a nagy lassan már 8 éves.

1x egy anyukát kerdeztem, hogy mikor jött ki a gyerek első foga, erre mondja, hogy ő már nem emlékszik. Simán idiótának néztem, gondoltam csak le akar rázni, de akkor ezek szerint tényleg van ilyen, hogy nem emlékszik. Nekem furcsa volt, mert tőlem bármi ilyet kérdezhetnek, kapásból tudom a választ.

2020. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Most így belegondolva, arra emlékszem, hogy 6 hónapos koráig semmit nem csinált, mert ezen ki voltam borulva, hogy biztos valami baja van. A másik, amire emlékszem, az az, hogy 9 hónaposan járt. De nem tudom, mikor ült vagy állt fel, mikor jött a foga.... A két fent említett dolog valószínűleg azért maradt meg bennem, mert az átlagtól eltérő volt.
2020. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!