Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik európa útjait járják és emlékeznek a kezdetekre? Első pár úton honnan tudtatok okosságokat? Vagy mindenki megtanulja a saját kárán.

Figyelt kérdés

Én már jó pár éve belföldezem na meg kis határmentibe járok Szlovákiába. De hát ott mindenki beszél magyarul.

Nézek néha unalmamban videókat. A vloggerek mondják... jaj most a Brenner hágón így lehet menni meg előzni, ebben az országban erre kell figyelni abban arra. Jó akit elvittek mint pl a wabinál a napos csibéket valaki mellé betanulni ott az öregektől megtanulták valamit. De lehet tanulóba franciában volt élesbe kiküldik Finnországba vagy Spanyolországba. Tényleg jártam gkire de ott se sokat okosodtam ilyen téren.

Igazából a parkolói észosztásban nem hiszek.

remélem a kérdés lényegét értitek!



2017. dec. 17. 22:11
 1/8 A kérdező kommentje:
aztán melyik országban hol szabad megállni éjszakára.
2017. dec. 17. 22:13
 2/8 anonim ***** válasza:

Pedig sokat lehet tanulni a parkolókba az "öregektől" .

A kezdetek akkoriban teljesen más volt mint ma.

2017. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
aetr szabályokkal nincsennek tisztában sokan parkolóban
2017. dec. 17. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha tegnap lett volna: '94. Az első utamra kimentem Cs. Árpival, Brüsszelbe. Elmondta, amit hirtelen tudott. Mondta, nézzem a térképen, merre járunk.

Következő utamon már én vittem magammal egy nálam, 1 hetes kamionosnál is kopaszabbat, betanítani. Tir carnet kitöltés, vámolás, határok, stb. Oda-, és hazataláltunk.

96': vezénylő este hív, ugye van kocsikarném? Másnap irány Damaszkusz! Azt se tudtam merre induljak. Mégis egyedül mentem. Útközben inkább törököktől informálódtam. Már akkor se szerettem a nagyarcú, parkolói tanárokat. Ritkán fut össze az ember olyan kollégával, akinek van tartalma a szavainak.

De egyszerűbb is volt akkoriban!

Se digitális percszámoló gép, se migráncshordák, és a hivatalok se fenyegettek 1év börtönnel, ha a kocsiban kempingezel 2napot, stb.

Manapság? A fuvarozóknál is hiányzik az a nagytudású irodai személyzet, akik régen voltak. Kislány azt hiszi Madridból Svájcon át megyek haza, mert a térképe arra dobja ki neki. Diplomával a s@ggében nem tud leírni egyetlen szót se helyesen.

Se magyarul, se a külföldi címet. Te meg találd ki, hova menj rakodni?

És ha egész nap nem raknak, akkor se hívja fel a megbízót, nehogy elbukjuk a munkákat legközelebb.

A sofőrök? Nálunk 3 hónapos jogsival olyan meséket regélnek egyesek saját történetként, amit már 20 éve is hallottam. Megint a parkolóegyetem?

Nehéz ügy!

Meg kell próbálni szelektálni az infót. De kezdőként nem tudod, mi az ami hamis, mi hasznos, mi féligazság! Említett középszerű kamionosok, vloggerek is f0ssák magukból a téves/hiányos tudást. De nem mondható, hogy ne nézze senki, hiszen szavukat figyelve mégis szerezhetsz adatot ebből az átokverte szakmából, otthon a kanapén ülve, nem a saját bőrödön tapasztalva. És uez érvényes a parkolóegyetemre.

De nem tudom, bármelyik elmondta-e, ha teheted, maradj is otthon a kanapén, addig örülj, míg otthon aludhatsz, ne akard ezt az élettelen életet! És egyre ganébb az egész...

2017. dec. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Aetr nem is volt régen, se kártya időszak. a szabályok meg a könyvbe vannak.

Ahogy a KRESZ is. Azt onnan kell tanulni. Nem erre gondoltam mint parkolói okossagok.

2017. dec. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs honnan tájékozódj biztos forrásból, muszáj a parkolóban infót szerezz, vagy a kollégákkal kell tartani a kapcsolatot. Manapság már hatalmas előny az internet, mindenféle infó fenn van, persze nagyon kell figyelni arra, hogy honnan származik az is, illetve hogy azóta nem változtak e a szabályok. A kamionos vlogok is nagyon hasznosak, én nem vagyok kamionos, de szórakozásból nézem, és rengeteg dolgot tanultam tőlük, kis túlzással úgy érzem, hogy holnap ha menni kéne, el tudnék menni kamionnal Európába bárhova, mert a szabályokat elég jól ismerem a videókból is (van CE kategóriám is, de régről, mikor nem sokat kellett rá tanulni). Ja és persze a vlogokból az is kiderül, hogy sokszor saját kárán tanul az ember.
2017. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha már parkoló! Mi alapján válasszon az ember az ismeretlenben. Mik a parkolói illemszabályok??
2017. dec. 18. 23:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Bárcsak lenne aranyszabály, bármire is! Sokszor örülsz, ha váratlanul belefutsz egy kiadós araszolásba, és meg tudsz állni fél óra túlvezetéssel vhol. Nemhogy még válogass is a parkolókban..! Arra sincs aranyszabály, hogy kivilágított, forgalmas helyen nem vágnak ki. Nagyvárosok környékén több a lókötő, ezzel lehet számolni, de pl. az utazó gázolajtolvajjal se lehet tervezni. Legjobb, ha minden nap úgy készülsz, hogy bármi lehet. Nem kell erre ráparázni! Belülről kinyitás ellen biztosítod az ajtót, ablak résnyire lehúz, hogy ha befújnak vmit, az talán ki is menjen, aztán jó éjt. Amit akarnak, úgyis elviszik. Magadat védd be. Legyen vmi fegyvered is. Machete, vascső, több helyen bekészítve. Én a tanksapkát se zárom, de van a betöltöben lopásgátló. Raktérajtón lakat. 10ezerért kapsz kis széfet, befúrod vhova, értékek benne alszanak. Van egy "a világ minden valutáját befogadó" tárcám, lejárt kártyákkal, kevés kp. -vel bélelve. Ha megtalálta nem keres tovább a kib.szott tyúktolvaj, boldogan szalad vele.. Ha csak kiugrom, mondjuk boltba vhol, függönyt behúzom, rádiót bömbölve hagyom, hadd higyje, hogy bent héderelek. Kövesd a g€tzik észjárását, és kitalálod a saját megelőző módszereidet. Min. 15 éve vannak gondok a pókokkal pl. Calaisban, de mégis elmennek úgy némelyek a környékre, hogy még egy lakatot se tesznek a platóajtóra, és megáll kenyeret venni a faluban! Majd kerek szemekkel csodálkozik, hogy bemásznak! Hát a tetejét kivágva is bemennek. Akkor nyitvahagyom a végét..? Stb, stb...

Józan ész, előrelátás, aztán majd lesz vhogy, úgyse lehet minden sz@rra fölkészülni.

2017. dec. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!