Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hanna után Panna (Panni)...

Hanna után Panna (Panni) nevet kistesónak?

Figyelt kérdés

11 év korkülönbséggel, úgy, hogy a nagy Hanna, a kicsit pedig Panninak becéznénk, szerintetek milyen ötlet?

Találtam egy korábbi ilyen kérdést, ahol nem tartották jónak, igaz csak 2 év volt a különbség. Meglepődtem rajta, gondoltam felteszem én is a kérdést... :-)

Hanna és Panni szerintem már nem olyan egybehanzó, meg nemigen fognak egy helyre járni végülis együtt... Kíváncsi lennék véleményekre.


2020. febr. 17. 18:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Hanna utan Pannat nem, de Pannit adnek :)

Legszebb kislany nev szamomra a Panna es a Panni, az enyemet is igy hivjak :)

2020. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A Panna/Panni eleve becenév. Miért nem lehet Anna, és úgy pannizod, ahogy csak akarod?


Nem az egybehangzással van a gond, hanem magával a Pannival.

2020. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Többen kérdeztétek, hogy miért nem lesz inkább Anna - mert a vezetéknév 2 magánhangzóra végződik, így nem hangozna jól...
2020. febr. 20. 20:57
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, nincs vezetéknév amivel egy Panna jól hangzana... eleve gáz becenevet adni rendes névként. A kicsinek milyen érzés lesz hogy a nővérének lehet igazi neve neki meg nem? Én pl nem tudnék komolyan venni senkit becenévvel.
2020. febr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gáz, ha becenevet adnak valakinek, aki esetleg nem egy vihogós kislány stílusú felnőtt lesz, hanem egy komoly, introvertált nő.Amikor meg majd alig várja a nagykorúságát, hogy megváltoztassa a lökött nevét, ti jól megsértődtök. Nem kéne ezt az egészet megelőzni? Az isten szerelmére, ne csak azon agyaljatok, hogy mennyire csiklandozza a ti hallásotokat az a név, hanem szegény gyerekre is gondoljatok már...
2020. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Arra is gondoljatok, hogy a felnőttek közül legtöbben "visszakövetkeztetnek" a becenévből, és ha nem gügyögni akarnak hozzá pl. az iskolában, akkor eleve leannázzák majd. Ha meg mosolyogva kéri, hogy ő Panna, h_lyének fogják nézni, minden ilyen alkalommal magyarázkodnia kell majd, egy Gergő ismerősöm mondta, mennyi ideje elment azokkal, akik azt mondták, ne is haragudjon, nem fogom magát becézni, maga Gergely!
2020. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%
Aki nem akar vele pajtáskodni, pl. egy távolságtartó főnök, az Annának fogja hívni emiatt. Ő meg bazsalyogva magyarázkodhat, hogy a szülei ilyen édi-bédi nevet adtak neki, de rövidre lesz zárva, hogy ne haragudjon, kedves Anna, mi itt nem becézzük egymást.
2020. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk nem fog megtörténni, utolsó, mert már annyi anyuka ad becenevet a gyerekének, hogy tök megszokott lesz. Az lesz a különleges, ha valakinek nem csak két szótag lesz a neve... úgy viselgednek egyesek, mintha csak 5 évre tudnának gondolkodni, az, hogy felnőttként mi lesz, le van szarva. Nekik örökre a kicsi kis lányuk lesz és csak az a lényeg. Választási lehetőség nincs, becézze mindenki gyerek szinten felnőttként is. És a leggázabb, hogy valaki úgy ad becenevet, hogy annak van egy rendes közkedvelt eredetije. Mint az Annának a Panna, vagy a Letícia- letti. És adhatnák neki a NÖI NEVET és azt lehetne becézni, ameddig a viselője szeretné. De neeeem, azt nemm. Mindenki becézze csak, aztán felnőttként meg lehet magyarázkodni, hogy nem női neve van hanem csak gyerek neve.
2020. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sosem hallottam az Annát Pannaként, pedig sok Annát ismerek
2023. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!