Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján választottál nevet...

Mi alapján választottál nevet a kistesónak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy

legyen ugyanaz a kezdőbetű?

ha már az egyik, akkor a másik is különleges legyen?

ugyanannyi szótagból álljon?

egyforma eredetű legyen?

stb


2012. júl. 20. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, ha ugyanaz a kezdőbetűje a testvérek neveinek.

Számomra fontos, hogy az eredet ugyanaz legyen (a mi esetünkben magyar). Még az is fontos volt, hogy ne legyen agyonbecézhető név. Most itt arra gondolok, hogy például egy Zsuzsannát soha senki nem szólít Zsuzsannának, hanem mindenki egyből lezsuzsizza. De például egy Illést nem kezdenek el egyből Illinek szólítani.

Harmadikat várjuk, neki is egyszerű, nem becézhető, magyar neve lesz.

2012. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek a kérdések nekem is megfordultak a fejemben, de aztán annak ellenére, hogy nem vagyok híve az ugyanolyan kezdőbetűnek, mindkét gyerekemnek Z-vel kezdődik a keresztneve. A kisfiam magyar eredetű nevet kapott, a lányom szláv eredetűt. Szóval az elején akartunk figyelni erre, de végülis a névválasztás közben mindkét alkalommal volt egy ami mindkettőnknek nagyon tetszett így ezeket a neveket választottuk.
2012. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a kezdőbetűje, az egyiknek régies, tömegneve van, a másiknak egy elég ritka. Az egyik két szótag, a másik 3.

Úgy választottam, ahogy megtetszettek a nevek.

Példát mondok:

Előbb a Margit tetszett meg, aztán a Mirella, és így kapták a lányaim, első az elsőt, második a másodikat. (ezek tényleg csak példa nevek)

Nem tesó-nevet akartam, hanem önálló egyéniség-nevet mindkettőnek.

2012. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SzCJudit ***** válasza:
Kisfiam Zétény, ha lesz testvére és fiú lesz valószínűleg Zente lesz, ha lány akkor pedig Lelle. Nekünk az érdekes magyar nevek tetszenek és ezeknek a hangzásuk is hasonló. Fontos szempont még, hogy passzoljon a vezetéknévhez.
2012. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hangzásra, kezdőbetűre nem akartunk hasonlót.

Fontos volt, hogy passzoljon egymáshoz a két név, tehát ne legyen egy Áron és egy Ilona pl.

Az,hogy véletlen mindekttő kétszótagú, és nem agyonbecézhető lett/lesz a véletlen műve

Janka és pocakban Zsóka

2012. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg egy lányunk van, ő Lia Nikolett.

Szeretnénk majd még egyet, ha nem gondolom meg magam a következő 2 évben :))

Ha esetleg lányunk lesz újra (amit rettentően remélek), akkor Luca Andrea lesz a neve.


Ha fiú, akkor még nem tudom.

"L" betűs nevek között gondolkozunk, de a fiú nevek közül egyiket se adnám neki. Leonárdó és társai pedig 100%, hogy nem lesz!

2012. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kiki01 ***** válasza:
Amikor az elsőt vártuk akkor kiválasztottunk néhány nevet ami mindkettőnknek tetszik, még maradt bőven a kistesónak is:)
2012. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbbeknek az a legfőbb szempont, hogy tetsszen a név, de azért egy embernek leginkább az ugyanolyan stílusú nevek jönnek be. Ritka, hogy valaki két kedvenc neve mondjuk a Rikárdó és a Pisti legyen.

Nálunk mindkettőnek viszonylag gyakori neve van, nem volt szempont, hogy "különleges" legyen, inkább az, hogy gyereknek-felnőttnek egyaránt viselhető legyen. Mindkettő bibliai eredetű, ez sem volt elsődleges szempont, de azért nyomott a latban valamennyit a névválasztáskor.

2012. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!