Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikomppal előbb megtanult...

Bébikomppal előbb megtanult járni?

Figyelt kérdés
Sok rosszat olvastam a bébikompokkal kapcsolatban, nem is vettem a lányomnak. De a vele egyidős (pár nap van köztük) szomszéd házban lakó kisfiú szülei előszeretettel használták. A gyerekek most múltak egyévesek. A kisfiú nem rég elkezdett járni, a lányom még nem, csak a bútorok mellett jár és a járássegítőjét tolja. Tehát a kisfiú előrébb jár a mozgásfejlődésben, holott ő használta a bébikompot és kézzel is vezették. Lehet, hogy annyira nem is rossz dolog? Vagy csak puszta véletlen, hogy ennek ellenére mégis hamar elindult? Lányommal semmit nem erőltettem, mégis ő van hátrányban. Tudom, még nincs lemaradva, van ideje elindulni, csak kissé elgondolkodtatott a dolog.

2020. febr. 28. 21:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem a komp miatt kezdett hamarabb járni. Majd csomó negatív hatása lesz.

Nem értem miért azt lesed, mit tud más gyereke. Nem jó hogy már most másokhoz hasonlítgatod szegényt. Minden gyereknél más, milyen ütemben fejlődnek. Én pl 9 hónaposan már tudtam járni. Komp nélkül.

2020. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen normális, ha eltérő ütemben fejlődnek, nincs két egyforma gyerek. Az, hogy nála nem okozott gondot a komp, nem jelenti, hogy másnál sem fog. Nem szabad egy esetből átlalánosítani.
2020. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Na tessék rendet tenni a kicsi kis fejedben! Mi az, hogy ő van "hátrányban"? Áruld már el, hogy milyen hátrány éri, hogy a normál időtartományon belül (ami az önálló elindulásra: 10 és 18 hónapos kor közötti) valamivel később indul el????

Te hány felnőtt ismerősödről tudod, hogy mikor indult el? Korrelál a sikerességükkel? Nem, ugye?

2020. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Puszta véletlen, és nyilvánvaló, hogy nincs hátrányban, sőt, a szomszéd gyereke van hátrányban a rákényszerített természetellenes mozgás miatt. Ugye nem gondolod, hogy te vagy a felelős azért, mert a gyereked még nem jár? Ugye nem gondolod, hogy nem is fog megtanulni járni? Akkor?
2020. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem az számít, mikor kezd el egy mozgást egy baba, hanem hogy ki is dolgozta-e jól, uralja-e azt a mozgást, stabil-e az egyensúlya, gyakorolta-e annyit, ami pl a beszédindításhoz kell mászásból, szerzett-e elég szenzoros tapasztalatot stb


SNI, megkésett beszéd, ügyetlen mozgások, egyensúlyzavar lehet az erőltetett állás-járás szövődménye.

2020. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Mindig így kezdődik. A szomszéd gyereke így meg úgy jár beszél... Aztán jön az iskola a szomszéd gyereke bezzeg...

Majd a gyerekedből egy megfelelési kényszeres idegroncs lesz mert az anyjának semmi se lesz elég tökéletes benne.

Kicsit gondolkodj el magadon :/

2020. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem lesem, hogy mit tud, csak elég sűrűn találkozunk velük, megyünk át egymáshoz, sétálunk együtt. Csak kicsit elgondolkodtam, bocsánat, én ezt is szoktam. És nem sürgetem a lányom fejlődését, puszta kíváncsiságból tettem fel a kérdést, mert a bébikomp használata is felmerült bennem. A hasznos, nem lekezelő válaszokat nagyon köszönöm!
2020. febr. 28. 22:18
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

A szomszéd fiú valószínűleg vagy kihagyta a kúszást, mászást, vagy csak kevesebbet csinálhatta, mint az szükséges lett volna az agyi éréshez.

Nem előrébb jár, hanem mesterségesen kikényszerítették egy olyan mozgásforma fejlődését, amit még nem kellett volna. A gyerekek ösztönösen érzik, milyen mozgás szükséges a fejlődésükhöz, mit kell épp "gyakorolniuk". Szerencsés a szegény kisfiú, ha később nem lesz hátránya ebből.

2020. febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Nemhogy a bébikomp, de még a járássegítő sem hasznos, sőt, káros.
2020. febr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Így van, ahogy az utolsó mondja. Vedd el tőle a járássegítőt is. A mozgásfejlődés pedig nem verseny.
2020. febr. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!