Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvastam egy cikket arról,...

Olvastam egy cikket arról, hogy nem érdemes kitenni képeket a gyereked minden megmozdulásáról a közösségi médiába, mert különböző veszélyeket hordoz magában, ti egyet értetek ezzel?

Figyelt kérdés

Az én instámon nincs kint egy kép sem a gyerekről, maximum sztoriban szokott lenni néhány, amit látnak az ismerősök egy napig. Nem is azért, mert félnék bármitől is, hanem számomra elég gyomorforgató, amit a celebek csinálnak, hogy nyilvános profilon posztolnak a gyerekük minden fingásáról, szerintem ez abszolút magánügy.

Persze nem ítélek el senkit, próbálom nem nézni ezeket az oldalakat, de néha belebotlok ilyenekbe, és számomra fura, hogy a megtekintés (bevétel) érdekében telehányják az instájukat gyerekfotókkal. (Én a párkapcsolattal is így vagyok egyébként, szerintem az se tartozik a nyilvánosságra.)


Ti mit gondoltok erről? Vitát semmiképpen nem akarok szítani, lepontozni senkit se fogok.



2020. márc. 1. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Van különbség a nyilvános megosztások és az ismerősökkel való megosztások között.

Nekem pl Facebookon csak ismerősök láthatják a képeimet, és akiről nem akarom, hogy lássa az nem ismerősöm (nincs több száz ismerősöm, nem igazolok vissza senkit, csak akit valóban ismerek).

És az Insta profilom is privát, és ott se adok engedélyt random embereknek, hogy kövessenek

Nyilvánosan megosztogatni a gyerek minden képét valóban veszélyeket rejt magában, azt nem tenném.

2020. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, az tényleg más ha csak azok látják, akiket valóban ismersz.
2020. márc. 1. 12:40
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Pontosan milyen veszélyei vannak?

Egyébként én se pakolok ki semmit a gyerekemről de egész más okból.

2020. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

A veszélye konkrétan megfigyelheto pl a Gáspár családnál, tágabb környezetben meg pl a Kardashian családnál. Kylie Jenner egy interjúban elmondta, hogy ő azért műtette a száját, orrát, állkapcsát már 16-17 évesen mert az egész gyermekkora arról szólt, hogy ki volt pakolva az élete a közösségi mediaba, és a reakciók a nézőktől az volt, hogy milyen az arca, milyen a szája stb. Nyilván rakeresett magára, ki mit mond róla. Ez az itthoni celeb gyerekeknél se lesz másként. Olyan mély nyomot hagy az egy gyerekben ha csak a hibáira mutatnak rá, hogy elég extrém módon önbizalom hiányos lesz,depresszió, megfelelési kényszer, személyiség zavart okozhat és ezt lehet még sorolni, maximalizmus torzult formái kialakulhatnak, abból meg lehet anorexia, bulimia is, erre is van ezer meg ezer példa, pl Eiza Gonzalez tipikus eset erre, de Paris Hilton viselkedése is vissza vezethető idáig, hisz ő is gyerekként ilyen olyan napilapokban szerepelt, és lehet találni interjúkat erről.

Rengeteg könyv van erről, szakcikkek, kutatások. Ezért káros.


Nyilván más, amikor anyuka kiposztolja az ismerőseinek, mondjuk 200 ember látja és azt írják de cuki. De amikor egy százezres követőtáborral rendelkező anyuka posztolja az már más, ott már fellelhető egy két olyan komment ami nem tetszhet, amit ha olvas a gyerek károsan hathat rá, illetve nem biztos hogy jó azt tanítani a hyereknek hogy a kamera és a telefon a mindenség és annak kell mutatni a csilivili életet.

2020. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk a celebek meg közted óriási különbség van, kb többmillió követő :) nyilván a te gyerekeddel nem lenne tele a net meg az újság, mert senki sem ismer, nem is érdekelne senkit sem.

Azt megértem, ha pucéran nem posztolod ki, azt is, ha nem tolod túl, mert még a közeli ismerőseidnek is unalmas lehet, de azért picit túlzás ez a nagy veszélyesség.

2020. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Kylie Jenner életét 100 millió ember követi nyomon. A szomszéd Juliska gyerekét le se szarja senki, maximum néhány rokon, tehát a legtöbb ilyen veszély kilôve. Azért ne pakold tele, mert baromi idegesítô, még a rokonaidnak/barátaidnak is.
2020. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Amíg nem volt gyerekem, baromira idegesített a sok "szerelemgombóc, életünk szerelmének kincse" stb. Az ember azt hinné, megváltozik ez az érzés, ha lesz sajátod. Hát nem! Ugyanúgy okádni tudnék a sok szirvárványszinű habosbabos ürülék cunamitól. Csak facebookom van, de abszolút nem ott élem az életem, számtalan képpel rólunk, meg információkkal. A kisbaba és a gyerek nem tudja megtiltani, hogy ezt tedd vele, így teljesen kiszolgáltatott ezeknek a buta szülőknek. Sajnálom, hogy így bánnak velük. A babáknak egésznap az arcukba van tolva a telefon, amíg nem készül egy szupcsi fotó, a gyerekeknek meg éjjel nappal pózolniuk kell, hogy a mami lájkokat tudjon gyűjtögetni. Hányinger.
2020. márc. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Én biztos nem tennék ki képet a gyerekemről. Mondjuk nincs is facebookom, de instám van, de eszembe nem jutna. Hiába privát a fiók meg csak az ismerősök láthatják meg mitudomén, akkor is ami az internetre egyszer felkerül, az ott is marad. Elképzelni sem tudjuk, hogy milyen beteg világban élünk, rengeteg az aberrált ember, akik pár éves gyerekek képeire rángatják a fütyköst. Az enyémre nem fogja senki, az is biztos. Meg különben is, én nem értem, hogy miért kéne például ismerősöknek mutogatni a gyerekemet. Nekem már az is sok, amit az egyik rokonom csinál, hogy egy nap 100 képet meg videot csinál a gyerekéről, és küldi a családnak, nagyinak, nagynéniknek nagybácsiknak folyamatosan. Nem tudom miért jó ez, hogy nincs semmi privát szférájuk, én nem az egész pereputtynak szültem a gyerekemet, hanem a férjemnek és magamnak. Persze néha megy egy-egy kép a nagyszülőknek, közeli rokonoknak, hadd lássák ők is, tudom h örülnek neki, de nem dokumentálom nekik minden napunk minden percét, hogy jaj most éppen hogyan vesz levegőt az "Erzsike". A hideg futkos ettől a hátamon.
2020. márc. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó két kommentelővel teljesen egyet értek.


Konkrét veszélyként a cikk a pedofilokat írta, de én nem emiatt nem rakom ki a gyerekemet, hanem mert egyszerűen nincs rá igényem, hogy minden megmozdulását megosszak a világgal. Aranyos fotókat elküldök a páromnak, családnak, meg olyan barátaimnak, akiket tudom, hogy nem zavarok vele.


Tudom, hogy nem vagyok celeb, és valószínűleg senkit se érdekelnének az én gyerekemről készült képek, de mivel nyilvános a profilom, (hobbi fotós vagyok) lehet, hogy egy nap már kíváncsiak lennének a követőim a magánéletemre is.

Viszont amikor azt látom, hogy a semmihez nem értő celeb hölgy, vagy fitness modell vagy az unatkozó focistafeleség a terhessége minden pillanatát dokumentálta, valamint a babája fejlődéséről minden hónapban 40 posztot tesz ki, akkor arra gondolok, hogy én sose szeretnék így viselkedni, mert ez egyszerűen senkire sem tartozik, csak ránk. Ez a kifelé élés hatalmas nagy divat lett, nem tudom, ennek mi értelme van. Ott egy csomó ember, aki már eleve ért valamihez, de nem a tehetségét reklámozza, hanem videót forgat a gyereke utazásáról, fürdetéséről, stb, ahelyett, hogy ezt az időt inkább a családjával töltené. Tudom, hogy kellenek a lájkok, meg a bevétel, de én nem tudnám így eladni a magánéletemet. (Az is más, ha csak havi pár képet tesz ki a családról, de nem az a fő content, hanem a zenéje/filmjei, stb, tehát amiért szeretik őt az emberek.) Mint mondtam, próbálom kerülni az ilyen oldalakat, de amikor néha látok ilyeneket, elgondolkodom ezeken a dolgokon, a véleményemet erről pedig fenntartom.

2020. márc. 2. 13:34
 10/12 anonim ***** válasza:
8as vagyok. Na igen, arról meg nem is beszélve, hogy a gyerekeknek egész nap az arcukba van nyomva a telefon, aztán majd csodálkozik a szülő, ha pár évesen már telefonfüggő lesz a gyerek, meg ki akarja venni az anyja kezéből, amikor fényképezi. Nagyon megöli az intimitást ez a rohadt okostelefon, a férjem is nagyon túlzásokba tud esni, bár szerencsére ő sincs fent semmilyen közösségi oldalon, de marhára hangulatgyilkos tud lenni, mikor hármasban vagyunk a 6 hetes kislányunkkal, aki most kezd éppen gügyörészni meg beszélgetni hozzánk a napokban, és a férjem állandóan fényképezgeti meg videózza közben, többet látja a lányát a telefonja kijelzőjén keresztül, mint élőben. Szerencsére ehhez ő is ragaszkodik, hogy soha semmilyen képet ne töltsünk fel sehova a gyerekeinkről, de én speciel ahhoz sem ragaszkodom, hogy a kislányom első mosolyát körbeküdjem a családnak. Azt az első mosolyt én kaptam, bocs de nem adom másnak. Lesz még mosoly bőven, de az első hadd legyen az enyém és az apjáé, nem kell mindenkinek elküldeni.
2020. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!