Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon bűntudatom van mert...

Nagyon bűntudatom van mert elakartam vetetni a babát. Már megszületett és nagyon nagyon szeretem. Mit csináljak ne érezzem ilyen rosszul magam?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok mielőtt megtudtam hogy terhes vagyok az előtt 1 hónappal kezdtem el dolgozni azért nem akartam megtartani. Baratom beszélt rá tartsuk meg ő nagyon szerette volna mindjárt mikor meg tudta hogy terhes vagyok

Most már 6 hónapos a lányom és olyan rossz mindig eszembe jut hogy el akartam vetetni milyen hülye vagyok.. Mikor belém bújik akkor is nagyon rossz nem tudom elfelejteni


2020. márc. 12. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbbet amit tehettél már megtetted. Megtartottad és szereted őt! Megértelek, biztosan rossz érzés lehet. Ha tényleg úgy érzed, hogy nem tudsz ezzel egyedül mit kezdeni, akkor keress fel egy pszichológust.

Egyébként nagyon jő ezt olvasni, hogy nem bántad meg. Nincs mit szégyellned, nagyon fiatal vagy. Nyilván mérlegelned kellett, de most már te is tudod, hogy jól döntöttél.

2020. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a harmadik babànk volt "meglepetès baba". Èjjel fèl 1-kor csinàltam meg a tesztet, mert akkor màr tudtam, hogy pozitìv lesz ès èreztem, hogy kell egy kis csend nekem, hogy gondolkodhassak. Reggelre kibőgtem a szemem, kitakarìtottam a lakàst, ès eldöntöttem, hogy ezt èn most nem akarom. 9 hònapos volt a màsodik babàm akkor, èppen tombolt a szeparàciòs szorongàs, fogzott, nehèz volt. Ùgy èreztem, nem fogom bìrni mellette màr a rosszullèteket sem, nem mèg egy ùjszülöttet. Aztàn reggel kèrdezte a pàrom, megjött-e màr! Sìrva közöltem vele, hogy nem, de nem is fog. Ő meg röhögött, hogy mit sìrok, akkor nagycsalàdosak leszünk ès kèsz! Mondtam, hogy èn nem akarom ezt. Erre ő lefagyott, hogy most tènyleg kèpes lennèk "megölni" a gyerekünket a sajàt kènyelmem miatt. Tudjuk szeretni, etetni, ruhàzni, akkor mi a baj? Nehèz lesz, de majd megoldjuk! Ès ezek a szavak fejbevàgtak! Igaz volt! Szòba sem jött többet màs lehetősèg, minthogy megszületik a harmadik babànk. De èn mèg vagy 3 hètig őrlődtem, hogy jò döntèst hozunk-e? Most àprilisban lesz 3 èves a kislànyom. Imàdjuk őt!!!! Nem èrzek òriàsi bűntudatot az akkori èrzèseim miatt, mert termèszetes, hogy fèltem. De mikor mèlyen belenèzek a kislànyom hatalmas barna szemeibe, eszembe jut, hogy mennyivel kevesebb lenne az èletünk nèlküle. Hogy hogyan is juthatott eszembe, hogy nem engedem megszületni?! Olyankor rossz èrzès fog el, ès minden este hàlàt adok, hogy jòl döntöttünk! Ne őröld magad, termèszetes, hogy az ember vàratlan helyzetben vègiggondolja a lehetősègeit! De te is jò döntèst hoztàl! Ez a lényeg!
2020. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
1es,majd néhàny év múlva tudja meg... Amikor elmennek a fiatal évei
2020. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Fordítva ülsz a lovon. Ne legyen bűntudatod amiatt mert el akartad vetetni. Amiatt légy boldog, hogy mégis megtartottad. Mert ez a lényeg!
2020. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as! Kicsit félreértettél! Én egyáltalán nem vagyok abortusz ellenes. Ha úgy döntött volna, hogy nem tartja meg, nekem azzal sem lett volna bajom. Csak itt most pont arra irányult a kérdés, hogy mit kezdjen a bűbtudatáv, mert most már örül.
2020. márc. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk élj a mában. Nem vetetted el, ígx kár ilyen dolgok miatt keseregni.

Az első fiamat nem akartam eleinte, mert féltem. A dokinál kiderült, hogy 10 hetes vagyok, képet is kaptam róla, és egyből tudtam, hogy akarom a babát. Nincs büntudatom, mert eleinte meginogtam.

A második babánknál a párom volt sokáig ellene, de most 1 éves a kicsi és imádják egymást. Egyikünk sem emészti magát. Élni kell a jelenben, nem egy múltbeli meg sem történt dolgon keseregni.

2020. márc. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg az akkori önmagadnak, aki csak félt és nem ismerte a jövőt, se a babád, se a mostani erősebb éned. Ha ez segít, mondd el a tükörbe, hogy nem ítéled tovább és igazából bátor és önzetlen volt, hogy leküzdötte önmagát :) Légy inkább büszke és örülj tovább a gyerekednek. Ne bonyolítsd túl valami láthatatlan mércével, csak fordítsd jóra és veregesd meg a vállad nyugodtan :)
2020. márc. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk besikerült a harmadik baba és mindenki azt akarta hogy abortuszra menjek. Én vagyok az anyuka és egy éjszaka sírtam emiatt mert én képtelen vagyok a már megfogant babámat "megölni". És nem hagytam magam. Megtartottuk és kb. 2 hét múlva születik. Csak Nekem köszönheti életét.
2020. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Te dontesed volt hogy vilagra hoztad, ez a fontos!!!!

H vegul jol dontottel! Mindenkiben vannak ketelyek ez egy nagyon fontos es felelossegteljes elhatarozas. Termeszetes hogy bizonytalan voltal. Elso baba.mindenkit.lesokkol szerintem:)

2021. jan. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!