Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tiszteletlen lenne Mózes...

Tiszteletlen lenne Mózes nevet adni egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon szép név, bár nem vagyok hívő, de ellene sem vagyok, nyitott vagyok mindenre, viszont ugye ettől a bibliai eredettől függetlenül is nagyon tetszik nekem.

De mondtam pár (nem buzgó) kereszténynek ezt a névötletet, és elég csúnyán néztek rám:D

Szerintetek sem szép dolog Mózes nevet adni egy gyereknek? Miért?



2020. márc. 19. 07:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Huszonéves vagyok, nekem volt egy Mózes nevű osztálytársam, senki sem szólongatott be neki. Max csak kicsit mosolyogtunk, amikor a tanító néni így mondta neki, hogy Mózi, és akkor hogy "megyünk a móziba", szóval, hogy ezzel valami ilyet poénkodtunk max.
2020. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A muzulmánok között teljesen elfogadott név a Mohamed. Az nem tiszteletlenség?
2020. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Elcsike2002 válasza:
100%
SZerintem nem ! Még a Dávid se lenne az! Aval tisztelszmeg egy szentet ,hogy tiszteletből egy gyermeknek adod az ő nevét.
2020. ápr. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez a vallási vonal totál hidegen hagy, ha ezt a nevet adod neki, egy idő után úgysem a bibliai alak fog eszedbe jutni a névről, hanem a fiad. Szerintem mehet, tök szép név. :)
2020. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!