Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba nem mászik...

9 hónapos baba nem mászik szabályosan, hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9.5 hónapos. Szépen forgott ide oda, de a kuszást nem sokáig csinálta, mert elkezdett hintázni (7.5 hósan). Ezt követően rászokott arra, hogy ebből a pózból páros kézzel, lábbal löki magát előre, majd vissza kutya pózba és ismét lök magán egyet, így halad, amolyan hernyó mozgásban. Addig már eljutott pár napja, hogy a lábait pakolgatja egymás után, de a kezeit nem akarja váltani, ezáltal hasra esik. Voltunk Dévényesnél, mindent rendben talált, azt mondta ez átmenet a kuszás és mászás között, illetve mutatott 1-2 gyakorlatot. Valamilyen szinten megnyugtatott, de szerintem nem normális, hogy ennyi idő után sem emeli a kezét. :(

Egyébként erős, simán felhúzza magát ha az ölünkben van, viszont nem is ül még. Gondoltam fejlődés neurológiára is...

Esetleg más babája is művelt hasonlót? Merre lenne érdemes fordulnom, vagy várjak még?


Nagyon köszönöm!



2020. márc. 19. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Szakember megnézte, ellátott tanáccsal és feladatokkal, de te azért látatlanban, idegenektől kérsz még plusz útmutatást, mert te jobban tudod a szakembernél... Grat.
2020. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, másnak is csinált e ilyesmit a babája. Meggyugtato hallani illene olvasni más szülő babajának hasonló mozgás fejlődéséről. Ha unatkozol, ne ide írogass, legyél oly kedves. A gratulációdat pedig külön köszönöm. Bóknak veszem. :)
2020. márc. 19. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Még nem jött rá, hogy a kezét hogy rakja. Majd rá fog.
2020. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem! :)
2020. márc. 20. 07:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogadd meg a szakember tanácsát, és csináljátok azokat a feladatokat. Egyszer csak szépen megérik rá, és jól fogja csinálni. Nekünk volt hasonló probléma, kitartó gyakorlással helyre jött. Fejlődés neuro... talán korai, de adhat ő is tippeket, feladatokat.
2020. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, hátha valakinek később még jól fog jönni, amit írok. Elvittem konduktorhoz és milyen jól tettem. Gyenge a háta, karja, feszes a lába és lusta a bal oldala. Hetente kell vinnem fejlesztésre, le van maradva. Az agya megérett rá, de a teste nem tudja követni. Berogzult neki ez a mozgás, ebből ki kell zokkenteni. Ha nem viszem el, lehet sosem jön rá, hogy kell váltani a kezét és később gondja lenne az oviban, vagy suliban.

Köszönöm azért a válaszokat! :)

2020. márc. 25. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!