Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a baba folyton görcsöl már...

Ha a baba folyton görcsöl már a szopizás alatt is utána fél órával pedig még jobban, szenved mert nem jön ki a kaki, a szélcsővel pedig szabályosan folyik, nyálkás és zöld színű ami ki jön, érdemes folytatni tovább a szoptatást?

Figyelt kérdés
Voltunk csecsemő gasztrosnál, azt mondta hogy tejfehérje allergia és folytassam a szoptatást, illetve kaptam speciális tápszert kiegészítésnek. Azonban nem látom sok értelmét így a szoptatásoknak mert a pici csak szenved a tejtől. Normális dolog, hogy minden nap szélcsővel jön csak ki a kaki?
2019. okt. 10. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Én folytatnám a szoptatást. Mindkét fiamnál ugyanez volt a helyzet. A folyós zöld kaki arra utal, hogy kevés a laktáz enzimje. Ha szoptatás mellett döntessz, szerezz be lactase comfort (vagy valamilyen más laktáztartalmú) cseppet. Azt add be a babának. Az etetések között tartsd be a 3 órát, így a baba gyomrát nem fogja megterhelni. Neked tiltólistás nyilván minden tejtermék. Tudom, macerás de pár hét alatt megerősödik az emésztőrendszere, és le fogja bontani normálisan a laztózt.
2019. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Plusz ne szélcsovezd, mert kárt fogsz okozni benne, és hozzá is fog szokni. Egy barátnőmnek mondta a gasztros orvos.
2019. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, nekem mind2 fiamat szélcsövezni kellett, amint elkezdtük a hozzátáplálást, el is tehettük. Nem szoktak hozzá.
2019. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos már minden fajta cseppet próbáltam és nem használt egyik sem, sőt még a tej elejét is kifejtem hogy ne a túl cukros részt egye meg. Ha nem használok szélcsövet meddig szenved a kicsi a kakival? Sajnos már egy hónapja ezt a tortúrát csináljuk. 😑
2019. okt. 10. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem a cukrosság, hanem a tej eleje hígabb, utána jön a zsírosabb. Akkor lesz zöld a kakija, ha túlnyomóan az elejét eszi, és a zsírosból nemigen. Erre a blokkszopi a megoldás, figyeled, h hogy jön ki jól, és 2-2,5 órán át egy mellet adsz, csak utána váltasz. Ne tedd azt, h 3-óránként szoptatsz, az ezt nem oldja meg... Mielőtt a szoptatásról lemondanék, szopi tanácsadóval beszélnék - előbb hagynám el a tápszert, mint a szopit, ennél jobbat nem adhatsz neki. A tejfehérje érzékenység nagyon ritka, egyáltalán nem biztos, h ez lesz a gond...

(3 szoptatott gyerekem van. Hajrá, sok sikert!)

2019. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Jól értem, h még csak egy hónapos? Akkor még semmi para, ilyenkor ritkán problémamentesek... Én szélcső helyett EC-znék. Az a testhelyzet segíti a kakilást, és a babák nem szeretnek "bezárva" üríteni, u.olyan természetellenes nekik a pella, mint nekünk lenne. Blokkszopi, EC, sokat lenni függőleges testhelyzetben, esetleg te ne egyél semmi tejterméket, ennyit tennék..
2019. okt. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!