Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Másfél év körüli...

Anyukák! Másfél év körüli gyerkőcötöknek milyen gyümölcsöket adtok és hogyan (turmixolva még)?

Figyelt kérdés
Válaszaitokat előre is köszönöm!
2010. júl. 26. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindent eszik és nem turmixolunk semmit. Ilyenkor már illit darabosat enni. :)
2010. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden félét eszik már. 10-11 hós korától darabosan kapja.
2010. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Alma, barack, cseresznye, meggy, szilva, körte, banán, bár ez utóbbit nyáron nem kapott

Mindezeket kis darabokra felvágva.

Amit még nem adok: málna, ribizli, sárgadinnye, görögdinnye. Inkább még várok vele, mert én is meg a párom is pollenallergiás. A pollenallergiásoknak, így nekünk sem a görögdinnyét nem lenne szabad enni. Az aprómagvasakat meg nekem még nem sikerült úgy kinyomkodni, hogy ne kerüljön bele mag.

A sárgabarackot is van, aki még nem ajánlják, esetleg turmixolva (nagyon magas a rosttartalma).

De a többit már nyugodtan darabosan. Oviba, bölcsibe is így fogják kapni.

2010. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kap szinte mindent, neki megfelelő nagyságú darabokban, nem turmixolok már egy jó ideje.

amit nem kap: aprómagvas, meg citrus, allergiahajlam miatt.

2010. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden félét.

Kedvenc: sárgabarack, ananász, szilva, szőlő.

Sárgabarack héjastúl fél darab baracokt a kezébe és megeszi szépen. Szilváról leszedem a héját, ugyancsak fél szilva és eszi.

Szőlőt ketté haraptatom vele, nehogy az egész szem megakadjon a torkán.

Dinnye: minimálisat eszik belőle.

Málna: alig-alig kéri.

Őszibarack: héjtalanul.

Banán: kezemben a banán, ő harapja.

Fiamnak 14 foga van.

2010. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Első válaszoló:akár illik akár nem az én kislányom (bár tele vagyunk fogakkal)még nem fogadja el a darabos dolgokat(18 hós).Így ha azt szeretném,hogy egyen gyümölcsöt én inkább leturmixolom neki!Az üveges bébiételeket(6 hós )is szívesebben megeszi mint a darabosakat!Hát sajna ez van!

2010. júl. 26. 12:47
 7/10 anonim ***** válasza:

kisfiam 19 hónapos. főtt ételt mindent eszik de a gyümölcsökkel gondban vagyunk. nem hajlandó elfogadni csak ha kicsit pépesítem neki és hagyok benne darabokat.

az üvegesek közül minden gyümölcsöt megeszik. de úgy hogy pl felvágok egy almát szeletekre úgy nem. fel szoktam kockázni úgy megeszi. ez van az a lényeg hogy megeszi legalább így.

októbertől megy bölcsibe abban reménykedem hogy ott majd megeszi normálisan ha látja a többi gyerektől.

ne aggódj nem vagy egyedül

2010. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáltad már úgy, hogy kis tányérra felkockázod a gyümölcsöt, leteszed neki egy székre, vagy valahova, ahol eléri, és ott hagyod, hátha szépen lekezdené csipegetni?


Én gyümölcsöt nem is tudok a kislányommal máshogy etetni, csak úgy, hogy ő maga csippentgetheti fel a kis ujjaival a tányérról.


18 hónapos

2010. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

yugi, az én lányom is ilyen kis finnyás volt, ha gyümölcsről volt szó. Illetve evett darabosan is, de almából max egy kis cikket, eperből egy darabot, szóval nagyon keveset. Ha azt akartam, hogy normálisan egyen gyümölcsöt kénytelen voltam leturmixolni, úgy elfogyott egy banán-alma-narancs turmix. Most a kiscsaj 2 éves múlt még mindig szereti a turmixokat de már eszik rendesen darabosan is a gyümölcsből.


Ne erőltesd, próbálkozz vele finoman, de ha ellenkezik hát istenem! Ha illik darabosat enni ennyi idősen ha nem, minden gyerek már. Arról már nem is beszélve hogy én 27 éves fejjel is imádom a gyümölcsturmixokat és sokkal szívesebben eszem így a gyümölcsöt, mint rágcsálva.

2010. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én majdnem 20 hónapos lányom semmiféle darabos gyümit nem eszik meg (12 foga van amúgy). Se banán, se alma, se semmi. Viszont a kecskeméti bébiételből az összes gyümölcsöset szereti, azt szoktam is venni neki, majdnem minden nap kap: alma-banán, alma-málna, szilva....

Sajnos ha leturmixolok egy igazi banánt, az nem kell neki :( csak a kecskeméti bébiétel...

ez van, de engem már ez nem izgat, legalább eszik valamit :)

2010. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!