Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreknek hogy tetszik ez a...

Ikreknek hogy tetszik ez a névpár: Barbara és Elizabet?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 19:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

" Meg az jutott eszembe, hogy lány ikerpárnak a Vivien és a Lilien is nagyon passzol."


Éppen hogy nem, mert hasonló a két név. Az ikreknél eleve gond, hogy összetévesztik öket, ha a nevük is egydormán hangzik, akkor még rosszabb a helyzet!

A kérdezö nagyon jól választott, a nevek stílusa hasonló, de a hangzása teljesen más és ez fontos!

2020. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
16%
Nekem nem tetszik így együtt, szerintem nem hasonló a stílus.
2020. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik! Jó választás szerintem.
2020. ápr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%
Barbara tetszik, Elizabet nem. Meg valahogy a másikhoz sem "illik".
2020. ápr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
26%
Nekem a kettő nem igazán illik össze. A Barbara modernebb, az Elizabet régiesebb. Én a Barbara mellé jobban eltudok képzelni egy Tamarát vagy egy Blankát. Az Elizabet mellé pedig az Eszter nagyon szép. De a ti döntésetek.
2020. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%
A Barbara egy fokkal ritkább, Elzákból, Elizákból, Lizából... stb. meg most is nagyon sok van. Ahogy régen is Borbálából és Erzsébetből, ma is "külföldiül" itthon minden különlegesebb :)
2020. ápr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
97%

Aki azt írta, hogy a Barbara nem Borbála, hát pedig de :D

Mondjuk az igaz, hogy ez a forma már eléggé meghonosodott nálunk, nem érezzük annyira idegennek, mint az Elizabetet...

Maga a két név kombinációja szép, összeillenek, de engem ez az Elizabet nagyon taszít így magyar kontextusban. Helyette mondjuk Eliza, vagy Izabella (ezek mind az Erzsébet külföldi változatai)?

2020. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%
Bocsmá' hogy van véleményem és nem egyezik a tiéddel🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2020. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
24%
Barbara szép de az Elizabet nem illik hozzá. Akkor vagy 2 magyaros vagy 2 különlegesebb. Nálunk Miléna Anna és Lejla Gizella lettek volna ha lányok lettek volna de fiúk lettek. Az Anna és a Gizella a nagymamák nevei. Szerintem Elizabet helyett keressetek mást. Nekem még tetszik esetleg a Boróka és a Bíborka is.
2020. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szépek; együtt is jól hangzanak. Mind a kettő nagyon szép, mind2 nevet szívesen viselném.
2020. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!