Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan anyukák akik...

Vannak olyan anyukák akik felszoktaták a babájukat? Mit tanácsolnátok? Mikor szokott le a baba hogy kézben legyen?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 3. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Az nem egy rossz szokás, hanem igény a szeretetre, a közelségedre. Miért is kéne hogy ne legyen igénye egy alapvető dologra? Milyen anyának fordul ez meg a fejében?
2020. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem szoktatam fel. Bármit is jelentsen ez.
2020. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértve az elsővel, általàban a nagymozgások indulásakor kívánkoznak le rövidebb-hosszabb időre.
2020. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen normális igénye ez annak aki ismerkedik mindennel!


Nyilván babák között is vannak eltérő jellemek. Van aki jobban elvan egyedül, van aki kevésbé. Persze lehet szoktatni is csak épp elég nagy károkat okoz ha kézben akar lenni és te már csak azért se engeded.


A fiam másfél éves. Igazi több emberes baba az első perctől. Már a kórházban is megmondták hogy az lesz. Akkor még gőzöm se volt mit jelent ez. Aztán hamar rájöttem. Most is örökké a fenekemben van, és igen baromi fárasztó, de később ettől lesz magabiztos, hogy kicsinek megkapta amit igényelt. Nem, nem az 50-dik játékot amire rámutat, hanem engem és a figyelmem.

2020. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Kb.3 hós kora óta

Kézben lenne állandóan. Nem bújós egyáltalán, hanem onnan szétlát, 9da ''megy'' ahova akar. 9 hónapos, mostmár babykomppal közlekedik de néha még felkéredzkedik🙂 ki kell használni én úgy gondolom

2020. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Nincs olyan, hogy felszoktatod a babát. A baba úgy alapvetôen az édesanyja kezében érzi magát a legnagyobb biztonságban. Ahogy már elôttem is írták, ahogy beindul a mozgásfejlôdés, úgy egyre kevesebbet fogja igényelni a közvetlen közelségedet. Ne hallgass az idôsebb rokonokra, károgókra. Ezzel nem kapatod el a babát, nem kényezteted el. Megadod a gyereknek a biztonságos kötôdést, megôrzöd a kettôtök közti feltétlen bizalmat. A hordozókendô egy szuper találmány. Ha még nincs, szerezz be egyet, ha már van, használd bátran. Ha magadra kötöd a babát, megkapja a közelségedet, mégis marad 2 szabad kezed.
2020. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy felszoktatni? Ha arra gondolsz, hogy a babaknak igenyuk van a testkozelre, ezt ki is fejezik, es hogy megadtam-e neki a testkotezelre valo igenyet, akkor igen, mibdket gyerekemnek, de mivel nem egyforma a ket gyerek, ezert eltero mertekben. A nagyot anno rengeteget hordoztam kendoben aztan csatos hordozoban az elso honapokban, nala a mozgasfejlodes beindulasaval nagyon lecsokkent a kezben toltott ido. A kicsinek erre valtozo igenye van, neki tobbnyire eleg, ha lat, de ha mar almos, nyugos, es meg dolgom van, vagy a naggyal jatszunk, akkor megy a hatamra a csatosban, ha az Adamo-hintaban nem alszik el.


Milyen tanacsra lenne szukseged konkretan? A testinerintes egy alapveto igeny, ha nincs kielegitve semennyire, az konkretan visszavetheti a gyereket a fejlodesben.

2020. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Olyan 17-18 hónapos kora körül szokott le róla,már nagyon keveset kell felvennem.
2020. ápr. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt tanácsolom hogy vedd fel amikor csak igényli,le fog majd szokni róla magától.
2020. ápr. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ó de! Majd ha napi 24 órát akar kézben lenni, akkor napi 24 órát fogjátok cipelni azt a szrzsákot?
2020. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!