Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! 1 éves babának mit...

Anyukák! 1 éves babának mit adjak reggelire, vacsorára parizer, virsli, sonka helyett? Vagy eheti már ezeket? Egyébként még szopik.

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 17:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

1 évesen már azt ette amit mi.Persze azért a főtt ételek fűszerezésére, és egy két alapanyagra figyeltem.

Amúgy virsli, felvágott, sonka már simán mehet de csakis minőségit(bár a virslit sokmindenki támadja).Itt nem azt néztem hogy mi a legolcsóbb.

Egyébként már adhatsz neki péksütiket is.

2010. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg süss neki tojást, csinálj neki sajtot melegszendvicset, körözöttet.
2010. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
hogy csinálod a körözöttet, melegszendvicset,?
2010. júl. 27. 11:26
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

Melegszendvicset én úgy szoktam, hogy vaj, kenőmájas és csemege piros arany összekutyul és annyi. tetejére sajt. Körözöttet pedig juhtúróból, hagymával, pirospaprikával. De itt is van egy recept hozzá: [link]


Tejbegríz, tejpép, vagy vízben főtt gríz, ha még nem adsz tejet, és gyümivel összekutyulva.

2010. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Az én lányom pl. imádja a tojáskrémes kenyeret.Lehet egész, vagy csak a sárgája (főtt), vajjal kikeverve és metélőhagymával megbolondítva.

A melegszendrót én egyszerűen csak úgy csinálom, hogy vaj és rá a sajt.

Reggelire vagy vacsira szoktam adni szilva-, vagy baracklekváros kenyeret is.

2010. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

tápszeres tejbegríz, sajtos kenyér, tojáskrémes kenyér, házi májkrémes kenyér, van, hogy sütök perecet vagy péksüti, esetleg ha nagyon ízlett neki az ebéd, akkor vacsira is kaphat azt.

Lekváros kenyér

mi ilyeneket szoktunk enni

bundás kenyér, pirítós

2010. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
én a virslit és a parizert még nem adnám (nem véletlenül írják a hozzátáplálási táblázatok, hogy ezt 2 éves korig ne adjuk), sok szemét van benne, hús meg alig. A sonka (jó minőségű) mehet, és házi májkrém (amit te csinálsz), tojáskrém, zöldségkrém már adható.
2010. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
pl. bármilyen főzeléket, párolt husival, vagy húsgombóccal. Tésztát vmilyen zöldséggel (párolt brokkoli, spenót, paradicsompüré, stb.) Kenyérre petrezselymes túrókrém.
2010. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
Májkrém a melegszendvicsbe??? Inkább ne! Max. ha te készíted a májkrémet otthon saját magad. A bolti májkrém olyan, mint a bolti parizer: minden maradék rossz minőségű dolgot belezúznak a gyárban!!! Olyantól tudom, aki ott dolgozik!!!! Én sem eszem meg, nemhogy a babámnak ilyet adjak!
2010. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Rizstejből, zabtejből müzli (lehetőleg cukormentes gabonapehelyből, puffasztott rizsből), zabpehelyből és gyümölcsből pép, kenyérre reszelt sajt tejföllel összekeverve, tonhalas vagy szardíniás krém (konzerv hal+vaj+pici fűszer), hagyományos vagy zöldfűszeres körözött (nem muszáj bele hagyma), spenótos vaj, paradicsomos vaj, joghurt, krémtúró. Nagyon ritkán szerintem kaphat jó minőségű virslit, felvágottat (mi havonta 1x eszünk virslit, felvágottból csak a legjobbat, imádja).
2010. okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!