Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kakil be, ha már egyébké...

Miért kakil be, ha már egyébként mindig előre szól?

Figyelt kérdés

26 hónapos lányomat 3.hónapja szoktatom szobatisztaságra. Minden pisilést előre jelez, ezzel már egy ideje nincs is gond. Viszont ha kakilásról van szó, sosem hajlandó szólni, még utólag sem (tovább játszik, mintha mi se történt volna). Tudja, hogy kakilni is a bilibe kellene (mondja is), mégsem teszi.

Normális ez a viselkedés? Mit tudnék tenni, hogy teljesen szobatiszta legyen?

Minden segítséget előre is köszönök!!!


2011. aug. 14. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Még nem érett meg rá. Ennyi az egész :)

26 hónaposan /tehát alig több, mint két évesen/ még nem vagytok elkésve. Ne erőltesd,azzal csak rontasz a helyzeten!

2011. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem. :( Létezik, hogy a bilibe pisilésre érett, de a bilibe kakilásra nem? Hisz ugyanúgy érzi, hogy kell-e vagy sem... Vagy rosszul tudom?
2011. aug. 14. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Még nem érett rá. Ne szoktasd, hanem várd, hogy megérjen rá.

A kakilást később fogja úgyis érezni, teljesen más mechanizmus, mint a pisilés.

Várj és légy türelmes!

2011. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még alig múlt 2 éves. Bőven ráér még a teljes szobatisztaságra mire óvodába megy.
2011. aug. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
addig jó amíg nem keni a falra. Nem olyan rossz a helyzet.
2011. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Félreértés ne essék: egyáltalán nem erőltetem a szobatisztaságot, csupán idén nyáron kipróbáltam, hogy működne-e és 2-3 nap alatt már minden pisilést jelzett. Ez azóta is így megy, kivéve ugye a "nagy dolog". Ezért is kérdeztem most rá, hogy ez normális-e vagy csak lustaságból nem jelez a kisasszony. :)
2011. aug. 15. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!