Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám az egyik karját...

Kisbabám az egyik karját kevésbé engedi mozgatni, volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos. Voltunk korábban neurológusnál meg ortopédián egyebek miatt, nem találtak eltérést. Most egy-két hete találtam jó babatorna videót és így vettem észre, hogy a bal karját nem szereti a feje mellé nyújtani, nem is mindig engedi. A jobbat igen. Ebben a járványhelyzetben nem tudom elérni a háziorvost, nincs személyes gyógytorna szerintem sehol. Nem is szívesen mozdulunk ki. Mit javasoltok????
2020. ápr. 6. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiammal hasonló helyzet volt.

Annyi hogy neki a bal oldala (karja-lába) ugymond "gyengébb" volt.

Rendszeresen a jobb kezével nyúlt mindenhez,a jobb oldalára fordult csak át stb. Hónapokig jártunk gyógytornára illetve neurológiára. Most egy éves mult de enyhén még mindig észlelhető. Viszont az első alkalom után jobb volt a helyzet,látható volt.

Én is videókat néztem és sokat olvastam erről de sajnos nem olyan. Találtam gyógytornászt,ő is mondta hogy ezt szakemberre kell bízni minden esetben, egyrészt mert videókból nem ugy jön át a dolog és nem ugy érünk hozzá stb mint egy szaki. Másrészt mert ha nem olyan helyen keresgélünk akár "félre kezelhetjük" a babát.

Sajnos már mi sem tudunk járni tornára de rendszeresen küldök videót a tornáztatásról stb és ugy ad utmutatót hogy meddig csináljam hogyan stb (előtte alaposan megtanította mert itthol is kellett alkalmaznunk).

A pontos nevét hirtelen nem tudom mi ennek a problémának,holnap megtudom nézni.

Nem biztos hogy a te babádnak is ez a baja,csak leírtam a történetünket.

Bocsi hogy hosszu lett.

Keress valakit aki néha eltud menni hozzátok,vagy legalább megnézni és megtanítani neked hogy miket hogyan csinálj.

2020. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál.
2020. ápr. 6. 23:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van!A bal karját nem lehet felemelni.Mi is voltunk neurologusnál,mindent rendben talált.
2020. ápr. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azta....ez érdekes. Mit mondott a neurológus? Azért átmozgató torna kell,vagy semmi? Hány hónapos a babád?
2020. ápr. 7. 08:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak szüléskor eltört a kulcscsontja, és a kórházban senki!!! nem vette észre! Nézte vagy 3 orvos meg egy csomó egyetemi hallgató, mindenki cukin megjegyezte hogy milyen kis husi tokája van ezért nehéz kitapintani, de senki nem vette a fáradságot hogy valóban kitapintsa. Sőt, még a házi gyerekorvos is benézte. Mikor kezdett feltűnni hogy az egyik oldalára nem lehet fektetni és nagyon sír ha a bal kezét mozgatom fürdés vagy torna közben, akkor vittem el egy magánorvoshoz és azonnal kiderült, hogy elcsúszott törése van. Helyre kellett igazítani a két csontvéget és onnantól volt javulás. Nem lehet, hogy esetleg nálatok is ilyesmi van a háttérben? Nekünk egy az egyben ilyen gondot okozott, mint amit leírtál.
2020. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 as vagyok.4 hónapos.Igen,kell tornáztatni.A doki azt mondta h.minden rendben van vele.Mindent csinál,a korának megfelelő képpen.Gondolom változni fog,nem emlékszem h.a fiammal lett volna ilyen.
2020. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi dévénytornára jártunk, mert szintén féloldalas volt, már az első alkalom után látszott a változás.
2020. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megmutatom akinek csak lehet
2020. ápr. 8. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!