Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom fejleszteni,...

Hogyan tudom fejleszteni, tornáztatni a babám mozgását, hogy elkezdjen forogni? Most 5 hónapos. Direktbe próbáljam mozgatni? Vagy majd úgyis ráérez és elkezdi?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb rá fog érezni, és magától elkezdi csinálni, tudod, hogy minden baba máshogy fejlődik.


De ha nagyon szeretnéd segíteni a forgásban, akkor nézd meg ezt a videót, mert nagyon jó praktikák vannak benne erre: http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

2011. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Direktbe tettem hasra,probalkoztam nagyon sokszor,minden kudarba fulladt,nem akarta visitott.

aztan egyik reggel 6,5honaposan magatol hasra fordult,minden elozmeny nelkul,aztan nem volt megallas,maszas,allas,ules most tartunk a "szaladni probalok anya" fazisnal:)

1eves.

2011. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem túl lazák az izmai? Az én kislányom sem forgott 5 hónaposan, hypotoniát állapitottak meg nála. Dévényes gyógytornász kezelte, heti 1x, azóta már majdnem tökéletesen rendben van. Ne várj túl sokáig.
2011. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem késett még a babád, úgyhogy ne aggódj. Az enyém is igen későn, kb 5,5 hósan kezdte a forgást, de mindkét irányba csak 6 hósan tudott forogni. Én a vállát, karját, nyakát masszírozgattam (persze finoman), mert elég kötöttnek éreztem, és ezután sikerült neki elfordulni. Aztán 6,5 hósan már kutyázott, 8 hósan mászott, állt és ült, 10 hónaposan járt. Most 13 hós és már szalad.
2011. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak üzenem, nagyon köszi a linket, próbálgattuk a videón látottakat. Annyit változtattam az eddigi direktbe forgatáson, hogy nem az ágyon, matracon próbálkoztunk, hanem a földön csináltuk pléden, és képzeljétek 5 perc és máris hasról hátra fordult egyedül. :D

Mondanom sem kell úgy örültem, hogy potyogtak a könnyeim.

2011. jan. 20. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szívből örülök, hogy segíthettem! :)))

Minden jót Nektek, és jó gyakorlást! :)

2011. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!