Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell használni az...

Hogyan kell használni az elektromos mellszívót, és mikor?

Figyelt kérdés

A részletek érdekelnének.

- Használat előtt a mellbimbónkat be kell kenni valamivel, vagy csak rátesszük?

- Használat előtt, és után sterilizálni kell a mellszívót? Vagy milyen egyéb módon történhet a tisztítása?

- Mit teszünk a leszívott tejjel? Megy a tejtároló zacskóba, majd a fagyasztóba?

- Ugyanazon alkalommal egyik, majd másik mellre is rákerül?

- Ez akkor kell, ha már túl sok a tejünk?


2020. ápr. 16. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia


- én az elején kentem a kórházban Garmastan nevű bimbó krémmel, mert nagyon fájt, kirepedt


- utána kell sterilizálni és akkor a következő alkalommal tiszta. A mikrós sterilizálót ajánlom. Ebbe rakod az el mosott alkatrészeket majd vizet és a mikróban, a vízgőzben sterilizálódik

Elején én folyadékot használtam, de macerás és drága


- én pótoltam is a tejből, mert nem tudott az elején szopizni a lanyom, így hűtőbe raktam

A többit zacskóban a fagyasztoba, ebből néha használtam el, vagy később a hozzátápláláskor,de csak 6 hónapig szabad használni.

Le is lehet adni, de elég macerás, mivel kell sok vizsgálat, de házhoz jönnek és fizetnek is.

Vagy kiönti az ember :(


- érdemes mind két mellett, mondjuk nekem pl a balban mindig jóval több volt.



Amit hozzátennék

- én a kórházban már fejtem, úgy bedurrant a mellem

- 8 hónapja naponta többször fejek, nekem a kézi mégis sokkal jobban bejött, pedig Medela elektromost vettem.

2020. ápr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

2 gyereket szoptattam/ szoptatok

2. Babánál nem volt mellszívóm


- nem kentem, csak a kórházban és 1-2 napig itthon mindkét esetben. Szoptatások után, vagy fejés után a pihenő időben hagytam hatni a krémet.

lashinoh-t tulajdonképpen 100% lanolint használtam


- használat utan tettem mindig rendbe, hszen a tejet úgyis le kellett mosni


- ahogy írod

Ennek én nem láttam értelmét, mert nem volt gond a gyerekekkel.

Első babánál tettem el, bár csak 2 hétig fejtem, hagytam beállni a kersket kinálatot

Azért nem lttam értelmét, mert kiszámítottam, hogy egy nap mennyi tej kell, ahhoz, hogy ha gond van is elég legyen akkora fagyasztőkapacitás kell, ami nem állt rendelkezésemre, hogy akár 1 hétig tudjam azzal táplálni..nem láttam értelmét.


Aztán beigazolódott... lefejve nem kellett az első gyereknek, semmiből. Majd a hozzátápláláskor sem fogadta el azt az ételt, amibe beletettem

Több liter tej ment a lefolyóba


- ha a tej elrakása, leadása a cél, akkor minnél többet kell fejni, és akkor mind2 mellből.

Ha csak az a cél, hogy már ne kelljen fejni,beálljon a kereslet- kínálat csak túltelítődik, akkor azt a mellet és csak annyit, hogy éppen megkönnyebbülj..



A 2. Babánál a kórházban kézzel fejtem a zuhany alatt, mert rázott a hideg.

De én még szoptattam a nagyobbik gerekemet is/ kicsi korkülönbség/. ezért tudtam, hogy nem kell mellszívó..


Ha baj van, a nagy megoldja..napi 2 alkalommal szoptatom még.

A kicsi 6 hetes csak.

2020. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek! Akkor, ha jól értem, igazából akkor kellene ezt használni, ha a baba nem szopik olyan sokat, mint, amennyi termelődik a mellekben.


Tehát használat után elmosom, majd megy a sterilizálóba. Az elmosás sima vízzel történik csak a sterilizálás előtt? Vagy mosószerrel kellene?

2020. ápr. 16. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó forró víz kell az elmosáshoz is, van amúgy babamosógazmtószer elején lehet azzal


Nekem brutál zsíros volt a tejem az első pár hétben, így a mellszivo is az lett.

2020. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 16. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!