Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy jobb anya...

Mit tegyek, hogy jobb anya legyek?

Figyelt kérdés

Ti hogyan kezelitek a pár másodperces kiborulásokat? Másnak van egyáltalán ilyen, vagy csak én vagyok ennyire szar anya? Hosszú a mai nap, és nagyon nehéz, nem is mennék bele. A vége az lett, hogy eldobtam a cumisüveget és elrohantam sírni. Na ilyen sosem volt még, nem is hiszem ,hogy lesz mégegyszer, viszont amióta megtörtént nagyon haragszom magamra.


Vannak apróbb borulások, de ez most igazán nagy volt. Ti hogyan kezelitek a hirtelen haragot? Segítsetek kérlek! Az elmúlt napokban olyan nyűgösek vagyunk a fiammal, hogy minden este úgy alszunk el, hogy simogatom és azt mondogatom, hogy "Neharagudj, hogy veszekedtem". Sz*r így.... Nyugodt, kiegyensúlyozott anya akarok lenni. Hogy csináljam?


2020. ápr. 18. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nyugi, nem vagy rossz anya!

Mindenkinek vannak nehéz napjai, jön a hidegfront, ma nálunk is állt a bál, 6 éves fiam is tiszta hiszti volt egész nap, meg én is. Előfordul.

De azért ne dobálózz cumisüveggel :)

2020. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne hogy csináljam 🤔
2020. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
Egyrevtöbb a gyerek verés..ha most ilyen vagy,tuti lesz még ilyen.Nem írtad mennyi idős a gyerek,a cumisüvegből ítélve,még kicsi lehet.Elég gáz,gondpld el hogy megijedt szegény.Ha kamasz lesz,mit csinálsz vele!
2020. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Én bekapok egy-két magnéziumot, az segít az idegeknek. Sokan vagyunk így sajnos, a mi idegrendszerünk is szar. 40 éve alig foglalkoztak velünk, hagytak sírni, nem volt összebújás meg ilyenek, én sokszor vagyok egy merő ideg, csak az tud kiegyensúlyozottan, nyugodtan, hullafáradtan! all day long a gyerekkel lógva gyereket nevelni, aki tökéletes.
2020. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
En veszek két levegőt és tudatosítom, hogy ő egy baba. Nem lehetnek elvárásaim vele szemben. De ha nem bírok vele nyugodtan viselkedni, akkor odaadom a férjemnek. Az a baj ez ilyen öngerjesztő folyamat. Te ideges vagy ő is átveszi, te meg idegesebb leszel, ő is. Ilyenkor kell egy nyugodt harmadik a képbe.
2020. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is szaranyának érzem magam 😪 Nagyrészt egyedül vagyok a háromhónaposommal, a férjemnek dolgoznia kell emberek között, ezért mi falura jöttünk, egy hónapja csak videón látjuk egymást. Valószínűleg ez is tett rá egy lapáttal, amikor egy nap a kisfiam hisztis volt, elgurult a gyógyszer és durván rákiáltottam. Soha míg élek nem fogom elfelejteni azt a rémült tekintetet 😓😢

Azóta igyekszem mérsékelni magam és amikor kiabálni volna kedvem, inkább magamhoz ölelem és puszit nyomok az arcára.

2020. ápr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Sehogy nem kezelem.

Ki adom magambol a duhot es a fusztraltsagot de ez olyan 3-4 havonta gyulik osszes es inkabb a parom miatt.

Szal van kiabalas veszekedes miazmas

A koztes idoben semmi ilyen nincs


Ember vagy nem gep a gyerek megerti h vannak rossz pillanataid neki is van.

2020. ápr. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

A legrosszabb azt volt olvasni, hogy még cumisüveges gyerekről van szó...

Ha ezt így kezeled, majd szèpen jön az állandó kiabálàs, majd a "csak a pelenkára" csapás, és innentől ki tudja hol a vége???


Ne azokra hallgass, akik azt mondják látatlanban, hogy semmi baj (honnan tudják ugyan?????) Ha azt érzed baj van, akkor valószínűleg van!!!


Nem normális, ugyan már! Nekem is kettő kicsim volt egyszerre (már a kisebb is 5 éves), de sosem volt ilyen!!!! Még hasonló sem. Ès nem azért mert nem tudom milyen csodavilágban élek, csodaférjjel és gyerekekkkel. Nem csaptam rá egyikre sem soha, és még kiabálni sem kiabáltam velük! (Játszótéren pl nyilván szóltam rá hangosabban, de ez a maximum).

Sőt tesóm is ilyen anya, illetve a másik tesóm ilyen apa.


Viszont ismerek olyan anyát aki így kezdte. Náluk elfajult a helyzet.


Egy dologra gondolj, amikor kezdesz kiborulni: ő egy gyerek!!!!! Kiborít valamit? Nem akar enni? Sír csak úgy? Feszegeti a hatátokat? Nem tudja kifejezni hogy mi a baja és szerinted hisztizik? Ő egy gyerek. Te vagy a felnőtt... te is voltál ilyen.



Ja és egyet kérek! Amikor majd ő vágja földhöz a poharat mondjuk, ne haragudj rá! Jusson eszedbe ez a mai jelenet! Nem ártana megtanulni kezelni az indulataid, ha majd egy ilyen kicsi gyerektől is elvárod! Te mutatod a példát, indulatkezelés terén is...

2020. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!