Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ilyenkor tenni? Van...

Mit lehet ilyenkor tenni? Van erre jo megoldás? Mit tegyek hogy a gyerekeknek jobb/jo legyen? (Kerlek titeket a rosszindulatú valaszolok ne irjanak, jol tudom a 90%a az en hibam. Segítségre van szükségem, nem bantasra)!

Figyelt kérdés

Azt hiszem talan ez a legmelyebb pontja az eletemnek, rengeteg dolgot elrontottam, nagyon rossz donteseket hoztam.

Gyerekkoromban az apam ivott, verte az anyamat, a testveremet, majd mindkdt szulom meghalt 15eves koromra.

Nagyon koran szultem, 2 fiut... az apjukkal elvaltunk mikor még kicsik voltak.

Kesobb jott valaki, messze lakott, 400 kmre. Odakoltoztunk hozza, terhes lettem (mondvan o ha fogadta a fiaimat, illo hogy legyen kozos is), veszelyeztetett terhes voltam, igy hszajottunk a szuloi hazba. Szuletett egy kislanyunk.

Idokokozben a batyam felelotlen marhasagai miatt elvesztettuk a szuloi hazat. Azota alberletrol alberletre jartunk...

A kislanyom apja nagyon rossz tarsasagba keveredett, ivott, ekszakai eletet elt, bantott olyan dolgokba kenyszeritett ami szamomra iszonyu szegyenletes es erkolcstelen stb, nagy nehezen szetmentunk, o eltunt. Okor se hallottunk felole.

Majd aztan jott valaki akirol sosem gondoltam volna olyat amiket tett es tesz a mai napig...nagyon mas volt. Szerette a gyerekeket, engem is. Nepp epp megszokott munkahelye volt, es a csaladjat megismerve sem gondoltam volna ilyennek.

2 kozos gyermekunk lett, egy kisfiu es egy kislany. Amig terhes nem lettem veluk nem voltak kulonosebb gondok, de aztan jott a fekete leves... Vegigdolgoztam a terhessegem, fizikai munka, persze feketen, o nem volt hajlando, mert o gyarba 100ezerert nem megy cimszoval... Elkezdte egyre durvabban bantani a nagyobb gyerekeket majd azt mondta valasszak vagy o vagy a gyerekek. Nem volt kerdes, a gyerekek!!!

Elkoltoztunk, 1 ev alatt 3 alberletbe, mert mindenhova utanunk jott, ejjelente jart oda reszegen. Ha nem engedtem be megfenyegetett elveszi a gyerekeket.

Akkor még nem volt merszem jelenteni sehol, feltem. Feltettem a gyerekeket. Aztan belefaradtam. Nem engedtem be tobbet. Akkor utoljara belemondta az arcomba addig megy amig tonkre nem tesz, el nem veteti mindegyik gyermekemet, nem szamit hogyan es mibe kerul neki.

Havonta egy hetre jartak hozzajuk a gyerelek, az anyjanal lakott, lakik most is.

Utolsó alkalommal elvitte es nem hozta vissza oket.

A gyamugyon es a birosagon elrendezte, en legyek rossz fenyben feltuntetve (az anyja fel tole, bevallalta a gyerekeket, biztositja a hazat, a testvere meg a költségeket-szinte mindenhol van rokonsag, ismeros, akit le tudnak fizetni)

Megkapta a gyerekeket. Nala vannak. 1 eve nem lehettek nalam. :(

Idokozben megkereste a 2 apukat.

A nagyfiukat megkapta az apjuk.

Nagyon keveset lehetunk egyutt, ritkan. Pedig ok haza akarnak jonni hozzam.

A kislanyert is jelentkezett az eltunt apuka. 6 ev utan kell neki a kislanya.

Birosagon van az ugy.

Nekem se olyan hazam amivel nyerhetnek se sok pénzem.

Az idegeim lassan felmondjak a szolgalatot. Ugy erzem nem birom tovabb.

A kisgyerekek apja elismerte hogy az o műve az egesz es segit nekik hogy megkapjak a gyerekeket, de nem tudom bebizonyitani. Tehetetlenul allok es varom mi lesz. Nincs penzem ugyvedre, se hazat venni. A bankok elkuldenek mit akarok egy fizetessel, raadasnak a gytartas amit fizetek letiltaskent szerepel a munkaltatoimon, sehonnan nem kapok semmit.

A haz amiben lakunk, viz, villany van, de egy pusztan van es a furdot is at kellene epiteni mert nem jo.

Ugy erzem semmi eselyem hpgy ujra a gyermekeimmel lehessek es még a lanyomat ia elveszithetem.

Segítségem nincs, egy arva lelek se.

Emelle a szomszedom napi szinten zaklat, alkoholista es agressziv ember. A rendorseg nem tesz semmit mert meg nem folyt ver... Most epp miatta nem johettek a gyerekeim hozzam. Mert legutóbb mikor itthon voltak nem kis jelenetet rendezett.

Költözni nincs penzem de ez igy sem jo.

Nem tudom mit tegyek, nincs senkim...

Lehet ez még ennel is rosszabb???? :'(



2018. júl. 17. 09:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Hány gyereked van? 5?
2018. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
A gyámügy azért nem ok nélkül veszi el a gyerekeket... Vonzódsz a "rossz fiúkhoz", 3x ugyan azt a hibát KI KÖVETI EL???
2018. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Igen 5!

Feltunt azokat vonzottam. Mara mar rajottem eforman jobb ha inkabb egyedül maradok nem akarok senkit! Inkabb egyedül mint megegyszer ilyen...

De ne haragudj meg ezt tudom már en is, a kerdesem nem ez volt :(

Egyenlore az elhelyezes ideiglenes, még nincs vege. A haz allapota van irva a papirunkba amiert ok kaptak a gyerekeket, plusz hogy nekik van segitseg a hatterben, nekem senkim

2018. júl. 17. 09:34
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
mivel nincsed pénzed, így nem lesz normális lakásod, így a gyerekeket sem fogod megkapni.
2018. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Annyi kamu sztorit írnak, hogy ezt sem igazàn tudom elhinni. Magyarország anyapàrti orszàg. Amíg az anyuka nem ön és közveszélyes, nem drogos, nem prosti, nem veszélyezteti a gyerekek testi és lelki egészségüket addig nem veszik el az anyukàtól. Arról nem is beszélve, hogy nem vállasszàk szét a testvéreket hacsak nem a testvérek kérik. Az hogy hiteled van, hogy tanyàn élsz nem indok. Ezért nem hiszem el a történetedet. Arról nem is beszélve hogy nincs olyan ostoba nő aki ennyire nem tanul a hibàiból. Viszont ha igaz a sztori akkor minden önkormànyzatnàl van ingyenes jogi tanácsadàs. Oda lehet menni jogi tanácsért.
2018. júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Még valamit. Csalàdsegítőként dolgozom, és voltunk sok olxan hàzban amit inkàbb hívnám pajtànak, de még tőlük sem vették el a kicsiket. 5 gyerekkel szükséglakást is tudtál volna igényelni, hiszen a lista első helyén állnál
2018. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszi a leostobazast, semmi gond. Igazad van, mondtam en mar magamra "kedvesebbet" is.ettől független a azért kertem ilyen valaszokat inkabb ne irjatok kerlek, ez nem fog segiteni, lehet noparti magyarorszag de itt is a pénz beszel. Nekik meg van...

Tisztaban vagyok vele hogy pénz nélkül nem jutok semmire!

2018. júl. 17. 09:44
 8/29 A kérdező kommentje:
A kornyekunkon nincsenek ilyen lakasok, mar ezt is vegigjartam. Elkuldtek. Onkormanyzatit kaptam volna havi 75e+rezsiert. Mas nem vokt, de azt meg anyagilag nem birom meg
2018. júl. 17. 09:46
 9/29 anonim ***** válasza:
93%
bocs ha 75+reizst nem tudsz kifizetni, akkor miből akarod az öt gyereket eltartani?
2018. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Felre ertes ne essek,nem a penzert kellenek, de ha mar anyagiaskodas is van benne.


Adot fizetek, semmilyen kedvezmenyt nem kapok, levonjak a gytartast igy kapok havi 130ezret összesen. Egy szakban dolgozom csak hétköznap, itt a lanyom is, csak en vagyok segitsegem senki.


Adolevonas es egyebek nelkul (ha itthon lehetnenek a tobbiek is) havi kozel 250-280 ezer+a csp-ok...

Na igy érthető miert nem birom a havi 75ezer+rezsit?!?!

2018. júl. 17. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!