Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejlődésbeli problémák a...

Fejlődésbeli problémák a korona miatt?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel most egy évig még eltartanak a korlátozások és a kisbabám így rajtunk kívül nem találkozik más emberekkel. Milyen hatással van ez egy kisbaba fejlődésére? A kérdés teljesen abszurd de szerintem elgondolkodtató,hiszen az első év hatásai fontosak a fejlődésben.
2020. ápr. 19. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Semmi az égvilágon. Az első évben a szülei bőven elég társaság egy babának (sőt a második évben se lenne semmi baja).

Idősebb gyerekeknél okozhat gondot.

2020. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
A nagyszülőkön kívül amúgy sem találkozna senkivel.
2020. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ovisnak, iskolásnak sokkal rosszabb, a babának kb. tökmindegy.
2020. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

"Ha tegyük fel most egy évig még eltartanak a korlátozások ...."


Maga a feltételezés is abszurditás, így nem is érdemes rágódni rajta.

2020. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom, nekem 8 hetes a lányom, de hiába van körbevéve rengeteg kontrasztos játékkal, és sokat beszélünk hozzá, sose láttam még olyan boldognak amikor a nagyszülőkkel videochatelt, pedig személyesen csak egyszer látta anyukámat. Szerintem néha nem rossz, ha más hangokat is hall, másokkal is "beszélget". Persze semmi baja nem lesz, ha csak veletek van, ez csak szórakoztatási kérdés.
2020. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekem pont ez a bajom, hogy en úgy terveztem, hogy a nagyikkal nagyon gyakran találkozunk, hogy ne csak apa meg anya legyen neki a világ. Erre tessék ☹️ Sajnos egy fel éves vagy idősebb baba már nem olyan rugalmas, ha ráeresztünk néhány idegen nénit meg bácsit. Szívás.
2020. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Én nem gondolom jónak, ha csak anya és apa van mellette, senki mást nem ismer. Így lesznek a félénk gyerekek, akik ha meglátnak egy idegent, elbújnak, sírnak... Kell a szocializálódás a gyereknek minden korban.
2020. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is kell a szociálizálófás, csak nem tudom tudományosan egyáltalán alá támasztható-e félelmem. Nem tudom ki pontoz itt le, szerintem senkinek sincs igazán tapasztalata, mivel nem volt az elmúlt időszakban ilyen helyzet.
2020. ápr. 19. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!