Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha két baba között 2-3 hónap...

Ha két baba között 2-3 hónap a korkülönbség, a köztük lévő fejlődésbeli különbség mikorra "tűnik el"?

Figyelt kérdés
Úgy értem kb. mikor éri be a fiatalabb az idősebbet.
2012. aug. 17. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém és lányom között 4 hónap van. Másfél-2 éves korukra szinte már mindenben ugyanott tartottak (szobatisztaság, beszéd, érdeklődés a játékokban).

1 éves koruk körül már nem volt sok különbség, de akkor még érezhető volt a 4 hónap. Pl. Unokaöcsém 16 hónaposan már motorozott, lányom 12 hónaposan még nem tudta hajtani magát.


Most elmúltak 2 évesek és olyanok, mint az ikrek. :)

2012. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam két éves múlt, a szomszéd pajtása 3 hónappal idősebb. Mikor elkezdtek barátkozni láványos volt a korkülönbség, mert a fiam jóval kisebb volt, és a mozgásfejlődésben sem tartott ott. érdekes, hogy ezen a téren mindketten ugyanabban a korban érték el a főbb állomásokat: 5 hónaposan kúsztak, 6 hónaposan másztak, 13 hónaposan egyedül jártak. Tavaly nyáron, mikor a fiam 1 éves lett elkezdett rohamosan nőni, most picivel magasabb, és nehezebb, mint a másik, idősebb kisfiú. Még tapasztalható eltérés, de ezek egyéni dolgok, szerintem akkor is meglennének, ha egyidősek lennének pl: fiam már 3 hónapja szobatiszta, a másik kisfiú még csak otthon, és nappal, de sokkal többet beszél, mint a fiam, és ezen a téren ő az ügyesebb, mert már alkot rövid mondatokat. Ez is gyerekfüggő szerintem. Olyan édesek, mikor pajtáskodnak, bölcsiset játszanak és kézen fogva sétálnak.
2012. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első évben még nagyon sokat számít a 4 hónap, aztán lassan utolérik egymást a gyerekek.

Olyan másfél éves kor után már nincs sok különbség, 2 év körül meg szinte eltűnik szerintem.

2012. aug. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 évesen. Nem korábban.
2012. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is másfél-2 éves kort mondanék.
2012. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor ezt gyereke válogatja.

Nekem a tapasztalat nem azt mutatja, hogy 3 év előtt nem lehet.

De gondolom van gyerek, amelyik másképp fejlődik, és később érik.

Nálunk 2 év körül nem volt már különbség a gyerekek között ilyen picike korkülönbség esetén.

2012. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok.Én is 3 évet írtam, tapasztalatokból.

Kíváncsi lennék, hogy a válaszolóknak mennyi idős jelenleg a gyereke. Nem is értem, hogy 1,5-2 évet írnak:)

2012. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nálunk a felállás, hogy az én kisfiam 15 hónapos, barátnőm kislánya pedig 18 hónapos és most még beszédben és mozgásban is meglátszik a 3 hónap köztük. Kíváncsi leszek mikor fognak "összeérni". :-)

Köszi a válaszokat!

2012. aug. 18. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves negyedik, azért mert neked más a tapasztalatod, attól még másnak is lehet másféle tapasztalata.

Lányom most lesz 3, unokatesója 3,5 hónappal idősebb.

Ők két év körül már "összenőttek". Ugyanazokat csinálták és mondták akkoriban, csodálkoztunk is hogy "egybeértek".

Ezzel nem zárom ki, hogy nálatok másképp történt, de te se zárd ki, hogy nálunk mi volt.

Szerencsére nem mindenkivel történik minden ugyanúgy, csak légy nyitottabb. S meg ne sértődj, ez nem veszekedés, csak hiszem, hogy nem tapasztalhatjuk ugyanazt, ha valakinél valami másképp történik.

2012. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!