Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a tápszerek...

Mi a különbség a tápszerek között?

Figyelt kérdés

2-es tápszernél tartunk, Milumil HA Optima tápszert írt a doktornő 6-12 hónapos kor között (Erecept, most nem látogatjuk a járványidőszak miatt)

Voltam a DM-ben pelenkát venni, és ott tűnt fel, hogy sok márka van és egy márkán belül is több fajta adott korra...

Gondolom mind hasonló összetevőket, vitamin és ásványi anyagot tartalmaznak, van baba aki ezt, van aki azt bírja jobban emészteni...


De feltűnt, pl Miluma 2 van 6-9 és 6-12 hónapos kor között is. Itt mi a különbség? Jó ha ugyanazt kapja fél évig vagy inkább egyszer váltani kellene?



2020. ápr. 20. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem meg az elejen kiderult, hogy nen birja csak a lektozmentest. Igy kb 2 hetes kora ota ugyanazt eszi. Mar csak reggel es este. Nem mondtak, hogy valtani kene. (14hos)
2020. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekünk Milumilt irtak fel a kórházban születésekor, és mivel bevált, hagytuk is 6 hónapig. Aztán váltottunk 2-esre és valamiért nem volt kérdés melyiket a kb 3 fajta közül

Nincs ezzel se bajunk, szerencsére, de azért érdekel ki mit tapasztal tulajdonképp ugyanarra a korra használható különböző tápszerekkel :)

2020. ápr. 20. 14:25
 3/4 anonim válasza:

Szia

Nekünk április elején írtak fel először orvosilag tápszert (múlthét pénteken lett 3 hós a kisfiam). Milumil 1 Optima, hogy kipróbáljuk csak egy dobozzal írtak fel, ha esetleg nem válna be ne menjen kárba. Bevált, viszont sajnos nem tudtunk újra receptet íratni, mivel a járvány miatt kevesebbszer van rendelés, illetve a telefon is foglalt állandóan. Így esett, hogy a húsvéti ünnepekre tápszer recept nélkül maradtunk, ami azért volt baj, mert a tejem hiába sok nem laktatja a fiamat, tápszerrel kell kiegészítenem. Férjem akkor szombaton TESCO-ból hozott Milupa-t. Ugyanúgy megette, mint a Milumil-t, semmi baja nem volt vele. Ennek ellenére maradtunk annál amit az orvosunk írt fel, de már többet írattunk vele, hogy mégegyszer ne járjunk így. Sztem ha van is a tápszerek között különbség minimális. Férjem kitalálta, hogy (a tejemen kívül 😀) mindent, amit a gyereknek kell adnunk megkóstol előtte. Állítása szerint ugyanolyan rossz íze van mindkettőnek 😆. Én csak annyit vettem észre, hogy amit recept nélkül vettünk elkészítés után büdösebb volt mint amit az orvosunk írt 😅.

2020. ápr. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Én is azt gondolom, hogy ha már ennyi fajta áll rendelkezésre, plusz sokat drogériában is lehet kapni recept nélkül, akkor hasonló összetételűnek kell lennie, sokszor inkább a marketing befolyásolja az árakat vagy épp a választásod... Legalábbis remélem :)

Borzasztó ízük van, tényleg :D

Nekem a védőnő már ajánlotta a tejpépeket is vacsorának, azt mondta azok nagyon finomak. Hát, szerintem az is táp ízű, hiába gyümölcsös vagy vaníliás... :D

2020. ápr. 26. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!