Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos babával ti mennéte...

Egy hónapos babával ti mennétek bárhová is?

Figyelt kérdés

Július végére várom az első babám. Előtte ha nem is lenne ez a vírusos agymenés, akkor sem valószínű, hogy túlságosan sokat mennék így az utolsó hetekben pihenni, strandolni, viszont utána meg, ha fel is oldják a mindenféle korlátozásokat és tilalmakat, egy egy hónapos kisbabával lehet bármit is csinálni kint a szabadban? Mittudomén, elmenni Balatonra (nem úgy, hogy belefürdetni, csak úgy kint lenni vele ott a vízparton valahol, vagy egy városban mászkálni, fagyizni, ilyen nyaralósos hangulatban, ilyesmire gondolok), vagy bármi nyári program, amivel azért mégsem folyamatosan a négy fal között töltenénk az idei nyarat (feltéve persze, hogy a lehetőség adott a vírus miatt)? Vagy ilyen piciként még jobb lenne nem kivinni sehová, max napi fél órás-órás séták a ház körül?

Örültem neki, hogy nyári baba lesz, mert így azért hamarabb ki lehet vinni a lakásból a friss levegőre, de kérdés, hogy az a "hamarabb" az pontosan hány hetes kortól és pontosan hova, milyen környezetbe?


2020. ápr. 21. 19:21
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szia

Nekem idén januári volt a kisfiam (24.) Mikor hazaengedtek a kórházból másnap jött a védőnőnk, ő annyit mondott, hogy elôször jól felöltöztetve nyitott ablak mellett levegőzzünk, majd ha elmúlt egy hetes minden nap menjek ki vele egyre többet (elsőre 5 percig legyünk kint, majd minden nap öt perccel tovább). Amint eljutottunk oda, hogy már 20 percet voltunk kint egy nap utána annyi ideig és odaviszem a picit ameddig és ahova akarom (természetesen azzal a feltétellel, hogy meg tudjam etetni, át tudjam pelenkázni ha hosszabb időre megyünk). Sőt onnantól minden nap (amikor jó időnk van) menjünk vele sétálni, (persze most járványidőben mi is csak az udvarunkra megyünk) a lényeg hogy legyen levegőn, mert jót tesz neki. Nyári babával sztem csak annyi lesz a különbség, hogy oda kell figyelni, hogy ne a legnagyobb melegbe/a legerősebb UV sugárzásba menj ki vele. A nyaralást meg bár nekem már 3 hónapos múlt még nem erőltetném. Sztem egy utazáshoz még kicsi, 6 hónapos koráig nem is tervezek így menni vele. Persze a helyi rokonokhoz elvisszük, de ez tényleg csak annyi, hogy áttoljuk babakocsival a falun. De ahogy már írtam járvány helyzetben a házon kívüli programokat nem erőltetném. Jobb félni mint megijedni.

2020. ápr. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!