Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud a 7-8 hónapos babátok?

Mit tud a 7-8 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Az én babám a 8. hónap legelején van, forogva közlekedik, illetve háton "ugrik" :-D

Vagyis löki magát felfelé.

Körbemenni hason is és háton is tud, de nem kúszik, nem mászik.



2020. ápr. 22. 10:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha más babákhoz akarod hasonlítgatni, az az egyik legveszélyesebb stresszforrás egy anyukának. Ha itt azt írják hogy már lediplomázott és hat nyelven beszél, csak idegesen hajszolod a babádat te is hogy olyan legyen, és nem is biztos, hogy igazat írnak :/
2020. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
9 hónaposan kell kuszva vagy mászva közlekednie. Majd rájön. Esetleg tornáztatással és kis ösztönzéssel tudsz segíteni neki
2020. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
47%

Tudtam h ilyen válaszokat kapsz kérdező 😂

Én is tettem fel ilyen kérdést pusztán kíváncsiságból, ha aggódna h mit tud v nem tud a babája azt kérdezné h ez normális vagy jó e.

Nem is írta h erőltetne bármit is ..


A babám 1 hét múlva 8 hós, kúszik mászik kapaszkodva feláll de nem tud csak tamaszkodva ülni.

Én nem tudom mit kell ennyi idősen tudni de van aki hamarabb van aki később csinálja az elvártat.

Boldog babàzást.

2020. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Az elsőnek abszolút igaza van. Az én lányom 7 hónaposan ült, úgy mászott mint a villám, 7,5 hónaposan magától felállt, utána hamar már lépkedni is tudott, és 11 hónaposan elindult magától.

De te hogy érzed magad ettől? Valószínűleg nem jól, attól függetlenül, hogy mind az én babám, mind a te babád száz százalékig normális ütemben fejlődik. Nem szabad hasonlítgatni.

2020. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

1.gyerek ilyenkor már kapaszkodva lépegetett.

2.gyerek csak kúszni kezdett, és hasról hatra forgott.

Ahany gyerek, annyi tempó. Ne aggodj, ha a te babád nem áll fel, csak kuszik.

2020. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mászik, ül, kanapé mellet eloldalaz.
2020. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy érdeklődsz, csak ne a más gyerekét tartsd mércének. Az enyém 8 hónapos. 15-20 másodpercre megáll, kapaszkodás nélkül. A kanapé szélébe kapaszkodva oldalazva lépeget. DE az én fiam sérült a szülésnél. 2 naposan már elektroterápiára hordtam, aztán folyamatosan fejlesztésre. ÉS biztos, hogy ezek miatt tudja ezeket csinálni. Mindenkinek más a története, ezért se hasonlítgass. Majd a védőnő, gyermekorvos jelzi, ha valamivel elmaradna.
2020. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan már stabilan ült, mászott. A hó végére fel is állt. 8 hónaposan tologatja pl a széket és úgy megy, meg néha bútor mellett lépeget. De legfőképpen mászik mint a villám, mindenhol pakolászik. Lepakol, a legújabb pedig, hogy felpakol. Semmi sincs biztonságban
2020. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
7 hónapos. Forog, kúszik, mászik, feláll és lépeget viszont még nem ül. Ehhez mondjuk tudni kell, hogy nekem is baromi gyors volt a mozgásfejlődésem. Nem voltam 9 hós és már mentem. Genetika is van ezekben a dolgokban. Ja és mivel a mozgásra koncentrál, ezért a beszéde nem amnyira fejlődik
2020. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

7 hónapos babám hason fekve fél kézzel is meg tudja tartani magát. Mászni kezdett és előrefelé kúszni. A hason fekvésből is felül. Támasztással ül, kezét előre nyújtja. Felváltva hajtja be a térdét, "táncol", váltogatja lábait. Képes felállni úgy, hogy valamiben megkapaszkodik (bútor, járóka stb.). Kézben tartva valamit rövid ideig képes állni.

Mindkét kezével fog. Használni kezdte ujjait, ki tudja egyenesíteni. Ütögető mozgással a tárgyakat eléri. Megragadja a tárgyakat, nehezen ereszti el, másikért nyúl. Tárgyakat összeüti. Keresi az eldugott, letakart játékokat. Két játék is elég a figyelem lekötéséhez. Madzagos játékot véletlenül húz meg, csodaként éli meg a mozgást, keresi, mi történt. Elkezdte a játékokat kidobálni.

Már meg tudja különböztetni az idegeneket. Félelmi reakció is megfigyelhető. Pápát integet. Az egyes arckifejezéseket el tudja különíteni. A szigorú, komoly arckifejezésű ember megijeszti. Bizonyos hangokat visszamondogat, elismétel. A beszédet utánozza, gagyog. Felismerhető hangokat ejt ki - ba-da-ha. Kifejezi az akaratát, nemcsak sír, mozgásával is ellenáll, ha valami nem tetszik neki. Állandó figyelmet igényel. Már van humorérzéke, felfigyel a szokatlan dolgokra.

Csészéből már ügyesen iszik, és 2 foga is kibújt, 2 foga elől-alul, középen a két metszőfog.

2020. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!