Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a főzést és...

Hogy oldjátok meg a főzést és az otthoni tennivalók elintézését, ha a pár hónapos babátok nem alszik nélkületek napközben és egyedül sincs el ébren?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél hónapos babám, aki az elejétől kezdve tökéletes alvó éjszaka. Este 8-tól 5-6-ig alszik, általában max 1 fél órás ébredéssel, amikor eszik és utána alszik is vissza.

Szóval az éjszaka tökéletes.

Na de a nappalok..

nem alszik 10 percnél többet egyhuzamban, csak akkor, ha ott fekszem mellette.

Ha elalszik velem, én pedig eljövök, max 10 perc, ha ott maradok, akkor kb 1 óra.

De így sehogy sem tudok csinálni szinte semmit.

A kendőt nem viseli, a hordozót szoktam használni, de takarítani, főzni úgy sem lehet..

múltkor úgy a vasalás sikerült.

Jah és persze a hintában sincs el 10 percnél tovább.

Ez a 10 perc a választó, ébren semmit nem visel annál tovább nélkülem.

Az pedig kevés egy pörihez.

Azt olvastam még terhesen, h az ember kisbaba mellett rájön, h milyen sok mindenre elég az a két óra , míg a baba alszik...

hát, nekem egy is elég lenne.



2019. dec. 26. 10:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Este 8-tól.
2019. dec. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Takarítani csak a legszükségesebbeket napközben, meg nyilván a szobáját ha kell és a hangos dolgokat, szerencsére nem zavarja. A többi jön este, ha elaludt. Én főzni is akkor szoktam 2-3 napra előre. Hétvégén ha apukája vigyáz rá, akkor van frissensült meg olyan kaják ami csak frissen jó. Beláttam, hogy napközben csak kínszenvedés ha egyszerre akarok háziasszony és anya is lenni - én is ideges leszek, a gyerek is csak nyűglődik. Igyekszem azért egyre több időkre otthagyni a játszószőnyegen hogy játsszon egyedül, szokja, tanulja. De nyilván az a 10 perc nem elég semmire, max elszaladok pisilni, bekapok valamit. Hordozni én sem tudom, nem viseli el, pedig néha jó lenne. Szerencsére este 7 órási fürcsi után háromnegyed 8- max 8 körül már alszik és ő is jó alvó. Akkor tudok vasalni, mosást inditani és tegetni, főzni, felmosni, ilyesmi. Ilyenkor a férjem is segít. 3 hónapos egyébként.
2019. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk mi a fnak vasalsz?
2019. dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Nusy83 ***** válasza:
79%

Szia!

Én így szoktam 🤷🏻‍♀️ -több napra főzök egy nagyobb adagot az alapanyagokat pedig vagy este mikor már alszik készítem elő vagy mikor nappal alszik magában (nekem kb 20perc kétszer amúgy rajtam van hogy akár 2 órát, viszont este is ébred pedig együtt alszunk).

-takarítás mostmár annyival könnyebb hogy mászik, fel áll, bútorok mellett közlekedik így elég ha abban a szobában vagyok. Igaz itt nekem a párom besegít!

Megoldással tehát nem tudok szolgálni csak kitartást kívánni 😅 11hós anyukája.

2019. dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Este 8 után. Amikor nagyobb lesz, alszik délután 1-2 órát, én olyankor pihenek, este 9 után házimunka, könnyebb volt amíg újszülött volt, mert az enyém aludt, de eltelik pár hónap, akkor már normálisan se alszik napközben és egyfolytában figyelni kell.
2019. dec. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
27%
Megtanítanám még most, hogy nem körülötte forog a világ. Ha el van látva és csak unalombol sir, akkor hagynám es vegeznem a dolgomat. Attól, hogy ott egy ok nelkul síró gyerek , az élet nem áll meg. Enni kell, takarítani, élni
2019. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%
Leültettem egy babaülőbe, rúgkapált, babajátékot rázott én meg megcsináltam, amit meg kellett. Attól, hogy ő megszületett, nem állt meg az élet. Ha üvölt, énekeltem, de nem vettem ki, mert _nem értem rá_. MOST döntöd el, hogyan fog eltelni a következő néhány éved. Vagy megszokja, vagy soha az életben nem lesz egy szabad perced, mert most azért, mert pici,a ztán azért, mert rinyál, sír, húzza a nadrágod, aztán amikor ovis, akkor földre veri magát, mert nem azt csniálod, amit akar, és sorolhatnám. Ez nem hónapokig, évekig tart! Fektesd le a szabályokat!
2019. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

Csak azt nem értem, hogy lehet ekkora különbség baba es baba kozt. ROSSZ ezt olvasni, hogy még hordozva sincs el. Nem lehet, hogy számára kényelmetlen pózba teszed fel? Van csomó variáció. :( rengeteg hurci baba van..


Mást nem tudsz tenni, én a helyedben elengednem a vásárlást és takarítás és egy héten egyszer, mikor apuka otthon van, akkor takarítanek ki. Illetve ott van az is, hogy rendelsz kaját, az is könnyebbség. Persze nem a pénztárcának.


Fogadd el ezt az időszakot, sok múlik ezen. Ezt igényli, nem hiába ébred meg, mikro ott hagyod. Én örülnék, ha még aludna többször egy nap, de nekem már 1 éves... Menni kell utána, mert pakol, fel áll, becsíp, ráborul.. :)


ELMULIK Ez IS. És utána már hiába hívod, a barátok érdekesebbé lesznek :D

2019. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem vásárlás, hanem takarítás akart lenni"+***
2019. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
35%

Latom,le vannak pontozva akik siman hagynak sirni a babat.


Na mindegy. Enis ezen az elven vagyok.

Annyi,hogy mikor szuletett a lanyom,az elso 6 hetet adtam meg magunknak. Amikor kizarolag csak a baba volt a fontos meg en. Egyutt aludtunk stb. Semmi nem erdekelt. Kajat vagy hozott anyosom,vagy rendeltunk vagy etterembe mentunk.

Takaritasba anyosom segitett.

6 het letelte utan,elkezdtem folyamatosan visszarazodni.

En siman betettem pl a hordozoba es meset kapcsoltam neki az lekototte.De volt h hagytam sirni,mert tudtam h nincs semmi baja,csak rajtam akar logni,de ahogy irtak tobben is,nem all meg az elet egy gyerek erkezesetol,muszaj ellatni a feladatokat. De en mindenkepp igenybe vennek segitseget a helyedben!

2019. dec. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!