Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYED/GYES-en lévő anyukák,...

GYED/GYES-en lévő anyukák, anyagilag hogy lehet bevállalni a második babát? Én pont azért megyek vissza dolgozni, hogy jobban éljünk, pedig jó lenne a második baba.

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Dolgozol 1-2 évet és utána jöhet a második, nem értem ebben mi a rossz.
2010. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Mi is csak úgy merjük bevállalni (lassan), hogy van bőven félretett pénzünk.Máskülönben lemondhatnánk róla.
2010. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják aki visszamegy dolgozni az nem szül. Na persze ezzel nmeértek egyet. Igaz én azért nem mentem vissza mert szültem am ásodikat... pedig nem voltunk jobban anyagilag mint az első előtt. Most megyke dolgozni ha lesz új munkeheylme... aztán ha lesz kis pénz, ked szülöm a harmadikat.
2010. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én szeptembertől megyek vissza, úgy tervezem, hogy dolgozok 2-3 évet és utána jöhet a kistesó.
2010. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

első

Én a fiam után visszamentem, illetve elmentem új normális munkahelyre dolgozni, akkor volt fiam 2 és 3/4 éves, 21 hónapos korától járt bölcsibe, mivel munka előtt elvégeztem egy egy éves tanfolyamot)

A fiam születése előtte anyáámékkal dolgoztam minimálbéren bejelentve, amíg fiammmal otthon voltam, csak gyest kaptam, mer a gyed kevesebb lett volna, még jó, hogy párom sok pénzt keresett

Semmiképpen nem akatam, hogy otthon a vagyok 5-6 évig, másrészt, akkor még nem akartam másodikat.

Szóval dolgoztam normális munkahelyen- ahova majd vissza is vesznek- 6 évig , és utána született kicsi

9 év a korkülönbség

Most viszont max gyed-et kapok, a 2 gyerek utáni családi pótlékkal annyi a havi pénzem, mint előtte a fizetésem + az 1 gyrerek után járó családi pótlék volt.


de harmadik gyrek nem lesz:-)))

2010. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam márciusban lesz 2éves. Ha addig nem esek teherbe, visszamegyek dolgozni, mert a gyes nagyon kevés (szinte semmire sem elég). Viszont ha visszamegyek dolgozni men biztos, hogy lesz kistesó. 32éves vagyok olyan sokat már a korom miatt sem várhatnék, és azt sem szeretném, hogy visszamegyek pár hónapra vagy 1-2évre aztán megint évekig itthon.
2010. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsónak:

Én 37 évesen szültem a másodikat (elsőt 28), neked is bőven belefér második, ha dolozol is pár évet.


Megmondom őszintén, haogy írtam, az első után lehúztam 6 évet és most baromira jólesik itthon lenni.

Pont azon a ponton voltam, amikor terhes lettem, hogy vagy váltani kéne, vagy valami, de a monoton munkába kezdtem belefásuélni.

Nekem is márciusban lesz 2 éves a kicsi, eddig úgy volt, hogy akkor viasszamegyek,( helye is megvan bölcsiben)

De úgy döntöttem, csak jövő szeptembertő, előtte júniustól kiveszem a szabikat, lesz vagy 50 valahány napom.

Mert ha visszamnnék márcuistól, mire letelne a szabim lenne június, akkor meg mit kezdenék a kicsivel, pont nyáron, ha bezát bölcsi, nem mehetnék egyből szabira.

Így a nagyfiam felügylete is meg lesz oldva még köv. nyárra.

Tehát csak március-június időszakot kell kibírni kevés pénzből, arra meg félrerakunk.


Szóval te egyáltalán nem vagy öreg, sőt nyugodtan vállalj be egy másodikat pár év múlva:-)))

22:19-es vagyok

2010. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is 33 éves vagyok, a babám egy éves. Fél év múlva megyek vissza dolgozni legalább egy évre, aztán jön a második baba. Én nem akarok itthon maradni egy picivel, meg egy kicsivel. Addigra már az első is lesz legalább 3 éves, sokkal önálóbb. Szerintem egy óvodás korú mellett már könnyebb a picivel. A nagy már önállóan jár, eszik, öltözik. A Gyest megkapom a kicsi 3 éves koráig munka mellett is. Aztán kapom újra a magas Tgyást fél évig, és a Gyedet is a normál béremből számolják, ha dolgozok egy évet. Szóval szerintem anyagilag is jobban jársz vele.
2010. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen agyalok...
2010. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!