Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg gyes-en vagyok most...

Jelenleg gyes-en vagyok most áprilistól, elötte gyeden. Nekem az a kérdésem hogy ha második baba is lenne mit kapnék gyest, vagy gyedet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Leírom nekem hogy volt. Valószínűsítem, hogy munkahelyről mentél el szülni. Nos..én is. 3 éves lett nyáron, amikor vissza kellett volna mennem dolgozni,de nem tudtam ezért közösen felmondtunk egymásnak és rá pár napra elmentem munkanélkülire. Fontos, hogy ne teljen el sok nap a megszakítás és a munkanélk.-re jelentkezés között. 9 hónapig teljes pénzt kaptam majd ez megszűnt és még 3 hónapig kaptam huszonpárezret. Így majdnem addig voltam munkanél.-n ,amikor megszünt a munkaviszonyom. Viszont már kb. 4 hónapja munkanélk.-n voltam, amikor kiderült,hogy sikerült a 2. baba. (egy évvel korábban szerettük volna már)Én is már 5 hónaposan tudtam meg, hogy nem csak gyest fogok kapni, hanem először tgyást, majd gyedet és aztán csak a gyest, mivel a tb-met nem szakítottam meg. Ha a gyesed lejár és nem mész munkanélkülire, akkor a gyes lejárta után, ha 42 napon belül megszülsz, akkor is jár neked ugyanúgy minden, mert a munkahely megszűnése után (vagy gyes megszűnése után), ha nincs tb, akkor csak 42 napig él. Hiába fizeted te, az nem jó. Én aug 11-re voltam kiírva és júl. 13-ig járt a munkanélküli, így júl. 11-én igényeltem a tgyást, mert ugye azt 28 vagy 30 nappal korábban már lehet igényelni. Féltem, hogy kicsúszok az időből, de ha nem igényeltem volna előbb, akkor sem lett volna baj, mert ha 13-án lejárt volna akkor is benne lettem volna a 42 napban. Remélem tudtam segíteni. Ha valami nem tiszta még, akkor kérdezz nyugodtan.
2011. ápr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az első nagyon részletesen leírta ugyan, de hibásan:(

A tgyás és a gyed NEM azért járt, mert nem szakítottad meg hosszabb időre a jogviszonyt, hanem azért, mert megfeleltél a feltételeknek. (két éven belül 365 nap biztosítotti idő, és biztosítottság igényléskor gyedhez, illetve a jogviszony szülés előtt legfeljebb 42 nappal való megszűnése a tgyáshoz)

Amennyiben álláskeresésiről szülsz, de az hamarabb megszűnik, mint a szülés, de belül vagy a 42 napon, úgy KIZÁRÓLAG TGYÁS JÁR, GYED NEM.

Ha álláskeresésiről szülsz, akkor a tgyás lejárta utánra hagyni kell pár napot, hogy újra kapd az álláskeresésit, mert ha nem a támogatás folyósítása alatt igényled a gyedet, akkor nem vagy rá jogosult.

Úgyhogy az első válaszra ne alapozz, ha mégis kapott gyedet, akkor csak mázlista, mert a törvény szerint nem járt volna.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak:

ha áprilistól gyesen vagy, és még nincs úton a trónörökös, akkor már 2012 előtt nem igényelsz gyedet, vagyis a gyed alap 2011 lesz, amikor nagyobbrészt gyesen leszel. Ilyen esetben az alap a minimálbér.


Ha összejön a baba, javaslom, hogy menj inkább táppénzre, mert a kedvezményszabály értelmében ha azért nincs 180 bérezett napod, mert tgyásban, gyedben, táppénzben részesülsz, akkor a szerződés szerinti béred lesz a második baba utáni ellátások alapja.

2011. ápr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi. Mikor lejárt a tgyásom visszavettek 5 napra munkanélkülire és utána mentem gyedre. Bocs, hogy ezt kihagytam. első voltam
2011. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!