Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha gyed alatt jön a második...

Ha gyed alatt jön a második baba akkor rá is gyed jár vagy már gyes? Ha kiderül hogy terhes vagyok gyeden kell maradni a szülésig vagy táppénzre kell menni?

Figyelt kérdés
2 gyerkőcre mennyi most a családi? Az a variáció is érdekelne ha az első csöppséggel már gyesen vagyok akkor a másodikra járna gyed vagy rá csak gyes? Nem teljesen vagyok tisztában mikor mi járna és mit kell intézni ilyen esetben. Még nem vagyok kismama de tervezzük és ezért érdekelne a dolog. Remélem érthetően fogalmaztam:D Előre is köszi a válaszokat.
2011. szept. 26. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:

2 gyermekre a családi 26600 Ft.


A második baba születéskor ismét jogosult leszel Tgyás-ra, majd Gyed-re.

2011. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz akár táppénzre is (nem kötelező).Ha az egyik nagyszülő nyugdíjas, akkor az ő nevére kérhetitek a GYES-t, te pedig kapsz táppénzt.A kettőt összeadva jobban jöttök ki havonta.Vagy lemondasz a GYES-ről, és csak táppénzt kapsz.Ha viszont nem szeretnél táppénzre menni, akkor marad a GYES szülésig.

Szülés után ismét kapsz TGYÁS-s, majd GYED-et.Ugyanúgy, mint az első csemetédnél.

2011. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!