Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el babátok...

Mikor kezdett el babátok félszavakat gagyogni? (ba, da, me. Stb?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám, még csak sikoltozik ha örül, nem gagyog egyáltalán.
2020. ápr. 22. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én se tudom h mikor mit kell csinálnia, a Vedőnő a doki meg az internetről tájékozódom, de amúgy olyan 7 hosan és csak ritkán de van h 20 percig is nyomja
2020. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tök normális hogy egész nap sikitozik! Az én kisfiamnál időröl időre változott hogy hogyan hallatta a hangját.

3-4 hósan kezdte a gőgicsélést (eö, heö, aguuu) aztan sokáig csak sikitozott. Olyan 6-7 hónap között kezdte mondogatni hogy bababab, aztan jött a többi hangzóval (mamama, dedede, ilyesmik)

De semmit se jelent igazából, hogy mikor kezdi. Én úgy emlékszem 9 honapos státuszon kérdezték hogy csinálja-e.

Most 14 hónapos, és néhány állat hangját utánozza, de azon kivül semmit sem mond még. Úgyhogy ezen ne aggódj.


Lényeg hogy próbálgassa a hangját, használja, stb. :) majd jön a többi is!

2020. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk kimaradt teljesen ez a gügyögős időszak. Sokféle hangot adott, de szótagismétlések egyáltalán nem voltak. 7 hónapos volt, amikor kristálytisztán kimondta, hogy 'lepke', és onnantól szép sorjában jöttek a szavak. Az 1 éves szülinapján Ő mondta fel a videóra, hogy Ő 'egy éves'; és ma már (21 hónaposan) folyékonyan, összetett mondtatokban beszél...


Arra emlékszem, hogy az egyik státuszon volt ez az egyik kérdés, hogy szótagokat ismételget-e. Emlékszem, hogy erre csak annyit tudtam mondani, hogy 'nem'. A védőnő igyekezett segíteni, hogy biztosan nem hallottam olyat, hogy pá-pá, pa-pa...stb., vagy valami hasonlót? Mondtam, hogy nem, ilyet sosem mondott, de mondja, hogy 'lepke, labda, lámpa, Apa,...stb.' Erre a védőnő felnevetett, hogy 'Dehát akkor már beszél! Akkor biztos nincs itt semmi gond; sőt...'. Arra már nem emlékszem, hogy mikori státuszon volt ez; talán az 1 évesen; szóval addig biztos nem baj, ha nem mond ilyeneket.

2020. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7 hónaposan kezdte. P
2020. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk 2 hónaposan adott először “Eh” hangot, de azt is nagyon ritkán... 4 hónaposan sikított először nagyon halkan, aztán jött egy időszak mikor kezdte élvezni és egyre többet gagyogott, majd megint csendesen tátogott csak

6-7 hónap felé megint megeredt a nyelve, akkor nagyokat kurjantott, jött a hamm, bamm, brrrrr nyálfröcskölés...

Neki más baba gagyogása segített, illetve Apukája gagyogott neki, őt is próbálta utánozni... engem persze egyáltalán nem :D

2020. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 hónaposan.
2020. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. ápr. 23. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!