Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az esti fürdetés előtt meddig...

Az esti fürdetés előtt meddig hagyjam aludni a 2 hetes babámat?

Figyelt kérdés

Ő a harmadik gyerekem, mégis elbizonytalanodtam, ugyanis a nagyobb gyerkőceim nem voltak jóalvók, a kisfiam az első hasfájós 3 hónapban szinte semmit sem aludt, a kislányom egy fokkal jobb alvó volt, de este Ő is nagyon éber volt.

A második kislányom most 2,5 hetes, napközben szuperül alszik. Nem ébresztgetem, mert jó a súlya, nagyokat eszik, nem sárga. Képes néha 4 órát is egyben aludni.

A jelen helyzet: a reggeli szopi után nézelődik, 10 óra körül alszik egy hatalmasat, aztán megint szopi, nézelődés, és délután olyan 4 óra körül megint elalszik, jó 3 órát alszik. Este 7 órakor van fürdetés. A kérdésem, hogy a fürdetés előtt meddig hagyjam aludni? Ugyanis este viszont nehezen alszik el, van, hogy fél 10-10-ig nézelődik, néha sírdogál, ha fáj a hasa, ilyenkor természetesen dajkáljuk a férjemmel.

Furcsa nekem, hogy van egy jóalvó babám, ezért vagyok bizonytalan. Ti hogy csináljatok az esti rutint egy jóalvó babával? Meddig alszik, mikor fürdik, majd mikor alszik el? Köszönöm.


2020. ápr. 24. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem rakd későbbre a fürdést, ha teheted.
2020. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem raknám későbbre a fürdetést,ha mondjuk eredetileg úgy szeretnéd hogy 8kor aludjon,viszont 2,5 hetesen még lesznek rossz esték hogy felpörgött, vagy túl faradt es nem alszik de még ha el is huzodik az altatas en akkor is időben fürdetném,fektetném.

Olyan 2 hónap korul mar erdemes nem hagyni aludni fürcsi előtt. 3.5 hónapos most a kisfiam,ha 17 után mar nem alszik akkor este fél 8kor siras nelkul elalszik,ha esetlwg utana is bealszik es nem tudom felkelteni akkor már neccesebb az este

2020. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy néz ki a délutáni /esti rutin, hogy általában mondjuk 5kor eszik és utána ha elalszik, akkor max fel7ig hagyom aludni, utána játszunk vele, beszélünk hozzá, sétálunk vele még az udvaron esetleg és fél 8kor fürdés, utána még jön egy evés és így 8kor elalszik, nincs sírás. Éjjel egyszer, 3 körül ébred enni. Ha nem alszik el rögtön a kb 5 órai éves után de később mégis álmos, akkor egy 20 percet alszik nagyjából de azt is 7ig max.
2020. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!