Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány kg és hány cm 4,5-5...

Hány kg és hány cm 4,5-5 hónapos babátok? Hányszor eszik egy nap? Anyatejes vagy tápszert kap? Éjszakáitok hogy zajlanak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár az én babám még csak 4 hónapos(lesz 1 hét múlva),ő már 7kg-os és 64 cm,jól alszik éjjel,ha eléggé kivan fárasztva lefekvés előtt és már csak tápszeres.
2010. júl. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

4 hónaposan 8600 g volt a babám, akkor még csak anyatejet kapott. 5 hónapos volt mikor sajnos elapadt a tejem, azóta tápszert kap, de nem nagyon tetszik neki, elég keveset eszik belőle volt olyan hónap amikor 400 g-mot fogyott ezért megkezdtem a hozzátáplálást is, bár a védőnő nem javasolta. Azt veszem észre, hogy mióta nincs tejem nem hízik rendesen, de a védőnő szerint normális a súlya és vannak nála vékonyabb babák is. De azért nekem szembetűnő a változás főleg ha régebbi fotókat nézegetek róla. Most 12 hónapos 9 kg és 78 cm szerintem rettentően vékony. Már nem tudom mit találjak ki, hogy hízzon...:(

2010. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ne haragudj elírtam nem 8600 hanem 6800 g. volt a babám 4 hónaposan.
2010. júl. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, jó húsban lehet a babád. De jó neked, hogy éjszaka alszik, nálunk 2x még felkel a babám szopizni. Nekem ő a 3. babám, 5 hónapos lesz egy hét múlva ( 4-én), most 7 kg és 68 cm. 6-8 alkalommal szopizik egy nap. Egyik szopi után kap tejpépet délután, a többi még anyatej.

Második válaszoló anyuka, az én nagyobbik lányom egy évesen 9450 gramm és 79 cm volt, 2 hónapig szopott csak, nálunk is abban a két hónapban fejlődött igazán, utána nagyon keveset. Volt olyan hónap,hogy csak 17 dkg-ot. Most 6 éves, 118 cm és 18 kg. De milyen kínok árán értük el ezt a súlyt. Nagyon sokáig rettenetesen bosszantott, hogy ennyire vékony, vitaminokkal akartam az étvágyát növelni, baromira zavart, hogy mindenki a családban folyton a gyerek súlyával volt elfoglalva. Néha már személyes támadásnak vettem, mintha nem adnék a gyereknek enni. Itt van mellette a 3 éves húga, aki meg 15 kg már most, még rosszabbul fest a nagylányom. De igazából egyáltalán nem beteges, szinte alig, nagyon jó a fájdalomtűrő képessége, fizikálisan, szellemileg is teljesen rendben van, igy egy idő után belenyugodtabb, hogy ő ilyen tipus lesz. ( mondjuk én 3 gyerek után most 46 kg vagyok, tehát nem is tudom, hogy mit vártam a gyerekemtől) Emlékszem engem is iszonyatosan bántott gyerekkoromban, hogy mindenki a súlyommal foglalkozott, igy én most már leszálltam a lányomról. A te babád milyen nemű?

2010. júl. 28. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:

sziasztok. Bár az én kislányom már 7 hónapos, de gondoltam nem baj ha írok. Szóval 3 hónaposan 6 kiló volt és 64cm. A doktornő szerint diétáztatnom!!! kell(ett volna), mert 6 hónaposan kéne ennyinek lenni a súlyának. Hozzáteszem 58cm és 3350grammal született. a 6 hónapos vizsgálaton volt 7,62 kiló és 70cm. Most nem mondott semmit a doktornő, csak annyit hogy a magasságához képest még hízhat!! hát mondom ez nem százas..

szóval szerintem ne izguljatok hogy hány kiló a babátok, lényeg hogy egészséges legyen!

Ja, és csak tápszert kap a lányom 3 hós korától sajnos, 4 hónapos kortól hozzátáplálok, már kiváltottuk az ebédet és az uzsit is. 4 szer eszik egy nap.

Az éjszakát 3 hós kora óta végigalussza. Fél 8 tól reggel 7 ig.

2010. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 3-án lesz 5 hónapos! :D

Ma voltunk tanácsadáson!

6050g és 65cm-szerintem nagyon formás, én nem szeretném hogy több legyen :D

5-6 alkalommal eszik egy nap, kb:750ml-t összesen. Egyenlőre csak anyatejet kap, de már lassan kóstoltatni fogom vele az őszibarackot, majd az almát, 6 hónapos kora után akarom majd csak szép lassan kiváltani valamelyik étkezést, előbb nem. 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, bár a nagy melegben egyszer-egyszer felkelt inni szegénykém :D Reggel van hogy 5-kor már kel, de az átlag fél nyolc!

2010. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!