Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vizet mikortól adtatok anyatej...

Vizet mikortól adtatok anyatejes babának?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kislányom, még csak anyatejet eszik, a hozzátáplálást sem kezdtük el.

Vizet etetések között adnátok neki? Mennyit? Pohárból? Mikortól?


2011. okt. 26. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha csak és kizárólag anyatejes,akkor maximum ha hosszabb útra mentek,akkor ha lehetőség van,rendes pohárból itatnám. (elképesztő milyen ügyesen tudnak inni már a csecsemők is pohárból!) Ha nincs lehetőség,mert olyan helyen vagytok,akkor jól zárható csőröspohár jöhetne szóba. - de ez én vagyok.

Egyébként én még nem adnék neki vizet.

Anno, nyáron a nagy melegben,amikor úton voltunk,akkor a 3 hónaposomnak adtam neki vizet,két etetés közt,még cumisüvegből,majd 4 hónapos korában el kellett kezdeni a hozzá táplálást,akkortól minden nap,kapott 5 hónapos koráig cumis üvegből vizet,vagy babateát,ritkán gyümi levet, 5 hónapos kora után csőrös pohárból ivott.


A második lányunk nyári baba,neki a hozzá táplálás elkezdésével adtam vizet,eleinte cumisüvegből,majd ő is fél éves kora előtt kicsivel csőröspoharazott- bár Ő 11 hónapos koráig lusta volt megfogni és inni,nekem kellett itatni :-).


Ha nem muszáj,akkor ne adj neki vizet,csak anyatejet- Bár ezt csak és kizárólag Te döntheted el!


Jó babázást!!!

2011. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kizárólag anyatejes és sűrűn szopizik, akkor főleg most télen nem szükséges adni. Mi is kb. ennyi idősek voltunk télen, és egy korty vizet nem kapott igaz 2-3-4 óránként cicizett.


Én nem itatnám vízzel.

2011. okt. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: pohárból nem adnám télen, mert ha mellé folyik, akkor öltöztetheted át, nem szerencsés ha télen vizes a ruhája. Kanállal javaslom hogy add a vizet, ha mégis adsz.
2011. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor kezdtem vízzel kínálni, amikor elkezdtem hozzátáplálni 6 hónaposan. Étkezések után valszeg szomjas lesz.
2011. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 naposan már a kórházban is kapott. Aztán itthon csak alkalmanként. Nyáron többször, mert szomjas volt, sírt, ha csak tejet kapott, szeret nagyon inni. :) Iszik pohárból is és cumisüvegből is.

Mostmár 7 hónapos, mivel már nem szopizik, többször iszik vizet.

Ha nem igényli, ne adj neki, elég az anyatej bőven, főleg hogy már nincs olyan nagy meleg.

2011. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

6 hósan leghamarabb!Felesleges addig ha csak anyatejes!


Majd mikor elkezded a hozzátápit minden kan

alas után kínáld meg pohárból vízzel!Így megszokja azt is hogy evés után iszunk!

2011. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nagyon hasznosak! :)


A kérdés azért merült fel bennem, mert éjszaka az utóbbi hetekben egyre gyakrabban kel fel. Az első 3-4 hónapban csak 1x, most meg van hogy 3x-4x is, és nem szeretném, ha rászokna pusztán kedvtelésből az éjszakai kajálásra...

2011. okt. 26. 22:05
 8/8 anonim válasza:
Mi most vagyunk 4 hónaposak..lassan 5 . Anyatejes baba!!!és már hozzátáplálás van. Öblítésnek ajánlotta a védőnő a vizet evés után. És bevált. Szereti. Baba vizet kap.
ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!