Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik egy átlagos napotok...

Hogy telik egy átlagos napotok egy 3-4 hónapos babával?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mar 5 honapos, de 3-4 honaposan is hasonlo volt. Kb. 4x aludt 30-45 percet, kozte 1,52 orat ebren volt. Este 8 korul aludt el, reggel 7-8 korul ebredt, de kozte ebredt atlag 2 orankent, es hajnalban elofordult, hogy ebren maradt 1,5 orat. Napkozben akkor meg vagy az Adamo hi taban vagy babakocsiban aludt, mikor setaltunk, es olyankor hosszabban is aludt. Szopizik igeny szerint atlag 10 perceket olyan 1,5-2,5 orankent, illetve alvasok kozben, ha nemaz Adamoban alszik, hanem mellettem. Ha ebren van, lent van a habtapin, es nezi a nagyobbik gyerekem jatek kozben, vagy a pihenoszekben a furdoszobaban, mikor furdok a kadban, vagy az olemben a teraszon. Ha nyugos, es dolgom van, akkor mindenhol allithato kendos csatos hordozoban van a hatamon, igy szoktam fozni is sokszor.
2020. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Reggel 6 órakor ébred. Ébredés után megetetem, aztán miután kimosolyogta magát és kipuszilgattam magam :D beteszem a járókába, ami a konyhában van. Kávét csinálok, reggelit, ha párom itthon van, akkor együtt, közbe beszélünk hozzá is. Én felöltözok, szokásos smink. KB egy órát el van benne ilyenkor. Aztán játszunk vele, játszószőnyegre átteszem esetleg. Fél 9 körül újra megéhezik, etetem. Utána átöltöztetem és kimegyünk az udvarra,megetetem közbe a macskáinkat. Nézegeti őket, kutyákhoz lemegyünk. Aztán tologatom amíg el nem alszik, majd ha elaludt felhozom a teraszra, szunyoghalot a kocsira, konyha ablak elé hozom, ablakot nyitom és bemegyek takarítok, főzök. Dél körül lesz éhes újra. Utána ismét alszik, de ha nem, akkoris elnézelődik míg a kis kertben vagyok, soprogetek, napozok, sétálunk, bármi. 3 körül megint eszik utána már nem szokott aludni, de ugyanúgy kint vagyunk, járókában játszok vele, beszélgetünk, szeret sikitozni nagyon az apjával meg szinte folyamatosan nevet. 6 körüli evés után még kb 20 percet alszik, de ha nem, akkor már nem hagyom aludni, le foglalom. Fél 8-kor van fürdés, picit eszik utána még és kicsit hozzám bújik, pár perc után alszik. Viszem a szobájába, kiságyba, 3 körül ébred enni, aztán 6kor szintén felkel már. Ez minden nap nagyjából így van, kivéve ha megyünk valahova, de a rendszert próbálom tartani, figyelni mikor álmos stb és hogy az este mindig úgy alakuljon mert így 8 órától miénk a világ a párommal :D nálunk ez így vált be.
2020. ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 hónapos kisfiú. 6-7 körül ébred reggel, akkor megetetem, utána férjem kiviszi magával fél 8ig,mig reggelizik, készülődik, en addig vissza alszom, fél 8kor felkelek reggelizek, beagyazok, rendbe szedem magam, addig a baba játszik a szőnyegen, vagy a pihenő székben van. Délelőtt visszaalszik 1,5 - 2 órára, addig én kavezok, takarítok ha kell, vagy kaját elokeszitem, hogy már csak sütni kelljen, ilyesmik. Felkel eszik, aztán játszunk, közben megebédelek, majd alszik egy rövidet, addig én tornázok. Mikor felkel megint eszik, játszunk, aztán mikor kezd fáradni sétálunk, ez olyan 3-4korul van. 1 órát sétálunk, közben alszik egy keveset. Itthon megint evés aztán játék van, aztán késő du megint alszik egy keveset (fél 7kor en felkeltem ha addig alszik, de ez ritkán van) en addig pihenek, mosogatok mikor mit kell éppen, aztán evés, játék 8ig, akkor már az apukája itthon van ő is játszik vele, én addig vacsizok, fürdök. 8kor fürdik, utána evés majd alvás. Utána nekünk "szabadidő" van, 10-11 között mi is lefekszünk aludni. Aztán ejjel 2x kel enni.
2020. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mar 9honaposak az ikreim

Nalunk ugyesen alkalmazkodtak a napirendhez mindent 1xre csinalnak azota is

Reggel 8kor keltek reggeli

Utana egy kis kontrasztos abra nezegetes vagy agyban korforgo.. megint alvas

11korul tizorai utana mentunk ki babakocsizni a levegore(nyari babak) itt is alvas

2korul ebed ez babakocsiban

4korul mentunk haza kis jatek hintazas stb es jott az uzsi

6kor kezdtuk a furdest utana vacsi es olyan este 7oratol reggel 8ig ugyesen aludtak egyedul mindig(nagy mazli)

2020. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsim 5hónapos, nálunk általában így néz ki egy nap:

Reggel 5-kor ébred, olyankor átveszem az ágyba magunkhoz, és szopizik, visszaalszik 6-ig. Utána mikor felébred, simizem, csikizem, puszilgatom, ő pedig nevetgél és sikít :) kiviszem a konyhába, és a hintájába csüccsentem, amin vannak csörgők, kb fél órát el van benne, addig én kávézok, összepakolok. Utána átmegyünk a játszószőnyegre kicsit játszani. Kb 8-ig bírja, akkor aludni szokott 9-ig. Utána a kiságyban játszik, tekergőzik fél órát, amíg én elpakolok a háló szobában, szellőztetek. Aztán kiviszem a babakocsiba, és miközben felmosok, porszívozok, tologatom ide-oda és énekelek neki :) 10 körül szokott megéhezni, akkor szopizik, utána a lapozgatóit olvasgatjuk együtt, aztán ismét szundi 11 körül. Ilyenkor csak egy 20percet alszik. Utána dél körül kimegyünk az udvarra 1 órát ha jó idő van, hintázunk, tologatom a kocsiban. Ekkor megint el szokott aludni 30percre. Fél 2-2 körül ismét eszik, majd a játszószőnyegen játszunk 1 órát, aztán a hintába teszem, amíg főzök, addig énekelek neki, beszélek hozzá :) 4 körül elalszik, majd 6kor kel, ekkor eszik is. Ismét lapozgató olvasás, játék a szőnyegen, ágyban. 8kor pedig fürdés, evés és 9kor már alszik is :) hajnali 2kor szokott még enni.

2020. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!