Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megirnátok, hogy hogy telik...

Megirnátok, hogy hogy telik az 5 hónapos babával egy átlagos napotok? Gondolok itt a kelésre, evésre, játszásokra, nappali alvásokra, sétára, fürdésre?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kel hét, negyed nyolckor, eszik tápit, játék itbent sokszor nehezen foglalon le, pedig nem hagyom egyedül, fél tiztől fél óra alvás a kiságyban, aztán gyümievés, játék, hurcolom , játszószőnyeg, ha nyüszi, akkor kenguruba be és takaritunk, pakolászunk (persze ilyenkor egy hangja sincs, imád ugye karban, kenguruban lenni), 11, fél dél tápi majd déltől nagyséta, kisebb megszakitásokkal másfél, két órát alszik benne, fél háromkor főzi és tápi ( még csak 100. Főzit eszik meg), kis játék bent, mosogatás, pakolok a konyhában, ő meg az etetőszékből figyel, aztán ha kezd nyüszizni, kenguruba teszem vagy sportkocsiba, séta a kutyával vagy boltba, max ötkor félóra szunya a kiságyban, fél hatkor tápi, játék apuval kiegészűlve vagy ujra együtt kutyaséta, nyolckor fürdés apuval és velem a kiskádjában ( nem velünk egykádban:)), majd fél kilenc után tápi, és bumm, ki is dől, alszik hajnalig, cumit kap, és alszik tovább.... Majd indul minden előről...:)
2009. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kislányom 6.-án volt 5 hónapos. Reggel 5-kor ébresztem szopizni( sajnos keveset eszik és azt is csak 4 óránként hajlandó, ezért keltenem kell hajnalban), visszaalszik kb. 8-9-ig. Ébredés után 9 körül szopi. Ezután önálló játék, kb fél óra-óra( persze rá kell néznem közben), ezalatt házimunkát végzek. Közös játék kb. 11-ig, aztán alvás. kb. 1-1,5 órát alszik. Ébredés után jön a séta kb 1 óra( közben bevásárlok) 13-kor szopi, önálló játék, közben kajálok, teszek veszek mosogatok, közös játék, alvás. Kb2 órát alszik. 5-kor szopi, kb 7-ig csak az Övé vagyok( elmegyünk megint sétálni,játszunk , hazajön Apuci átveszi a Nagylányt, közben én csinálom a vacsit. Fürcsi kb 8 körül van előtte 10 perc tévézés engedélyezve, a Széfet meg a focit nagyon szereti nézni! Fürcsi után szopi és kb 9 kor alvás. Eddig így működött, de ma éjszaka nagyon keveset aludtunk. Szerintem jön a foga. Így a ma délelőtti rend ugrott, helyette alvás van.
2009. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Reggel 6körül ébred, még magyaráz az ágyikójában én olyan fél 7 felé felkelek hozzá. 7 körül reggelizik tápszert. Aztán van, hogy visszaalszik még van, hogy csak 8kor. Alszik fél órát vagy ha olyanja van akkor kettőt is. 10-fél 11 felé uzsi, általában gyümit kap. Fél 2kor ebédre főzit kap, aztán fél5felé tejpépet és este fél8-8kor körül fürdik és utána vacsira tápszert kap. Már átalussza az éjszakát. Általában du-án után megyünk sétálni, de ez eléggé változó mikor hogy jön ki a lépés. 2 óránként alszik hol hosszabban, hol rövidebben.
2009. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

29-én töltötte az 5hónapot a fiam

ő még éjjel 3óránként szopizik,így valamikor hajnali negyed 6-6körül áthozom magam mellé és akkor alszunk még jobb esetben fél 8-8ig.akkor szopik,majd egy bő óra múlva kifárad és alszik 1-1,5órát.ezalatt én is eszem :-)majd ha már újra éhes,akkor kap egy kis gyümölcsöt,és mellé szopizik.Mivel már elég meleg van,így a 11-14közötti levegőzés kitolódott 14óra utánra.előtte persze megszoptatom olyan 1óra magasságában.és van hogy ilyenkor is alszik(még séta előtt).Így a séta nálunk a délutáni órákban van,2-5között,attól függően mikor kel és hogy bírja.általában az a vége,hogy üresben tolom a kocsit,ő meg a kezemben van :-)

amikor bent vagyunk,vagy a pihenőszékében van,ill a játszószőnyegén kiabál,mint most is...vagy a nagy ágyon játszunk,hemperegünk.A fürdés általában 6körül van,fél 7kör eszik egy kis tejpépet + szopik és jobb esetben pár perc ringatás után alszik is.Nagyjából ennyi

2009. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is 29.-én volt 5 hónapos.

Reggel 5-6 körül szopi és visszaalszik olyan 9-f10-ig,de magyaráz az ágyában.

10-f11 szopi,utánna játék és kb.12 körül alvás. 2-3 ig,akkor szopi utána játék stb. és vagy alszik f5-5 körül 1 órát v. nem.6 körül evés gyümi v.fözi,

7-f8 körül alszik kb.1-órát.

n10-kor fürcsi,utána szopi és kezdődik elölről minden.Éjjel ált.nem kell már kelni hozzá.

2009. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek boldog babázást!
2009. ápr. 9. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!