Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lejárt a Tgyás és a GYed-et...

Ha lejárt a Tgyás és a GYed-et igénylem, akkor a munkáltató felé mit kell bejelenteni, kitölteni?

Figyelt kérdés
Valóban kell egy fizetetlen szabadságról szóló kérelmet írni?
2010. júl. 28. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az egészségpénztár fog küldeni papirt. Kitöltöm a gyedes igénylést és visszaküldöm. Ennyi.
2010. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltatód tb-kifizető hely, akkor küldenek mindet, ha nem akkor az OEP küldi. Ha jól emlékszem nem kellett semmilyen kérelmet írni.
2010. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. júl. 28. 10:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem kellett fizetés nélküli szabadságot kérnem. Tegnap óta vagyok gyeden, a múlt héten be kellett mennem a munkahelyemre, kitöltöttem a gyed igénylést, és a főigazgatónak írnom kellett a kérelmet, hogy a gyerekem mennyi idős koráig akarok szabin lenni.

Nekem a munkáltatóm a kifizető.

2010. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én munkahelyem tb kifizető hely, költségvetési szerv, és nekem kellett írnom egy kérelmet a főnöknek címezve, hogy ilyen nevű, ekkor született gyermekem gondozása céljából annak 2 éves koráig a gyed folyosításának idejére fizetés nélküli szabadságot engedélyezzen. (Ha Te 3 évig akarsz otthon maradni, azt kell írni.) Ezek szerint munkahelye válogatja, így inkább kérdezz rá a munkaügyön, nehogy ott maradj pénz nélkül!
2010. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek kell fizetés nélküli szabadságról kérelmet írni a munkáltatónak, mert saját döntéssel a munkáltató nem küldhet fizetetlen szabadságra, anélkül meg nem jár a gyed. A munkáltatónak beküldöd az igénylést, a gyerek iratainak másolatát, és egy papírt, hogy Tisztelt XY, x. hó y. napján született, .. nevű gyermekemre tekintettel fizetés nélküli szabadságot kívánok igénybe venni, x. hó y. napjáig. Köszönettel...

Ennyi az egész.

2010. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet, sokat segítettetek!!
2010. júl. 28. 10:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérelem kitöltése amit a munkáltató kipostáz vagy személyesen fénymásolatokat kell mellékelni és ennyi.
2010. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pont pénteken küldtem vissza a papírokat a munkahelyemre. Ő a kifizető is. A gyed igénylőt kellett 2 példányban kitölteni, meg aláírni egy fizetetlen szabis papírt.
2010. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!