Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném a 8 hós babám picit...

Szeretném a 8 hós babám picit ösztönözni, hogy kezdjen el mászni, van valakinek ötlete, hogy ezt hogy tudnám megtenni?

Figyelt kérdés
8 hós babám minden irányba forog hasról hátra és hátról hasra is. hason is körbe forog, illetve oldalt fordul és a lábát oldalra kinyújtja, miközben könyököl, talán ebből lenne a felülés. Amikor hason van már a lábújhegyével megemeli a lábát, de ennél tovább már nem jutunk, bármit teszek elé hogy jöjjön érte. Mit tudok tenni, hogy segítsek neki? Kell aggódjak, fog mászni? Van valakinek tapasztalata? A válaszokat előre is köszönöm.
2010. júl. 28. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
nálunk a pillepalack nagyon bevált. Parkettán görgettük előtte, hangja is volt, és nagyon tetszett neki, kézzel-lábbal kapálózott, hogy elérje, végül sikerült rájönnie, mit csináljon, amivel haladni tud.
2010. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is itt tartottunk anno 8 hónaposan. Nálunk az vált be, hogy megmutattuk neki, mit kellene csinálni. Apával együtt 4kézlábra emeltük és csúsztattuk a kis kezét meg lábát. Ebből pár nap után (kb 1 hét) az lett, hogy elkezdett kúszni, mint a kommandósok. Így kb 1 hónapig elvolt utána. Ezután újra elkezdtük "gyakorolni", hogy hogyan is kellene mászni, és megint kb 1 hét után, egyszercsak, egyik pillanatról a másikra mászott 1-2 lépésnyit. Nagyon örültünk, dícsértük és másnaptól kezdve mászik! Még most is variálja a kúszással, de mostmár tudatosan, mivel 15 hónapos azóta.
2010. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Amikor az én fiam 6 hós volt (már ült stabilan és fel is ült egyedül), de az istennek nem akart mászni. Állandóan négykézlábra állt és hosszan hintáztatta magát, de nem akart elindulni. Mintha nem jott volna rá, hogy a kezével kell előre húznia magát kicsit. Van nekem az nagy gyógylabda (amelyikkel tornázni lehet, meg ülni rajta, terhesen kaptam ajándékba) és a vődnő tanácsára rátettük. Egyrészt imád rajta pattogni. Aztán hasra tettem és a lábának fogva előregurítottam a labdán úgy, hogy a keze a földet érje és rávettem, hogy vegyen fel játékokat a kezével. Meg ráenegedtem rövid ideig a kezére a súlyát, hogy érezze, mit jelent. És 2 napra rá már mászott. Én azóta is használom a labdát, tornázunk vele és hancúrozunk rajta. Most 10 hós, 6 és fél hósan már felállt a járókában, 7 hós kora óta megy a bútorok mellett, 7,5 hós kora óta sétál kér kézen vezetve, 8 hós kora óta már csak egy kezet kér a sétához és pár napja már egyedül áll és a felveszi kapaszkodás nélkül a labdát, játékokat a földről. Szépen fejlődik, bár én nem bánnám, ha lassabban menne, de nem lehetett soha lebeszélni. Szóval ezt az óriási labdát nagyon ajánlom. Remélem segítettem.
2010. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!