Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek olyan babája...

Volt valakinek olyan babája akinek nagyon jött a gyomorsava? Kisfiam 4 hónapos az orvos tanácsára próbálok krumplit adni neki, de azt meg nem szereti. Próbáltam már répával is keverni. Nektek mi segített?

Figyelt kérdés

2011. nov. 19. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem bukott az almától a babám. elöször egy picike nyers almát próbáltam, de mindig utánna bukott. majd megföztem és nem bukott, de aztán le is mondtam a gyümölcsökröl és répát és paszternákot kezdtem neki adni, azzal kezdtük a hozzátáplálást.


szerintem a gyümölcsöket egy jó pár hónapra felejtsd el.

paszternák nagyon jó és a répa is szuper. lehet a répához keverve a krumplit is enni fogja.

a zöldségek nagyrésze nem csinál savat, míg a gyümölcsök nagyrésze igen.


csak magyarország ahol gyümölccsel kezdik, más országokabn zöldséggel, pont a sav miatt. habár Mo-n töltöttkápszotát is adnak 6-8 hós gyereknek.

2011. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlo helyzetben voltunk es meg most sem tokeletes sajnos pedig mar 14hos.

6honaposan kezdodott, de nem bukott csak folyton nyelt es hallatszott jon fel valami, de nem bukta ki. Ejjel mar fel orankent kelt, gyakorlatilag sem en sem o nem aludt semmit.Gasztroenterologushoz vittuk, gyogyszeres kezelest kapott es elmondta hogy etkezzen.

Szerintem ti is jelentkezzetek be mar, mert 3-4honap mire fogad az orvos, ezert mentunk mi vegul magan helyre.

Reggel tapszer, tizoraira babant javasolt osszekeverve kevesbe savas gyumolccsel, pl golden alma, oszibarack. Lenyeg hogy legyen benne banan, mert az savlekoto, viszont szekletfogo is. De mas gyumolcsel parositva mar nem fogja a szekletet. Delben fozelek, amit akkoriban mar ehetett, uzsonara sinlacot es vacsi ismet tapszer. es minden etkezes elott kapott gyogyszert.

Valoszinu babad meg nem szokta meg a krumplit, inkabb meg ilyen korban szopizni szoktak. Mi csak 7honaposan kezdtuk el a hozzataplalast, mivel akkor kezdodott neki ez aproblema es azt hittem e miatt van.

Ha esetleg meg kivancsi vagy valamire nyugodtan kerdezz, akar priviben is szivesen irok.

2011. nov. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat, bejelentkeztünk gasztroenterológushoz. Csak szakemberhez lesz a legjobb elvinni. Az ő tanácsait követve remélem javul majd a helyzet. Mégegyszer köszi Nektek!
2011. nov. 23. 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is volt gond a savassággal, megemeltük a kiságy fejvégét, (kb. egy átlag tégla magasságú könyvet raktunk a lábai alá), meg a gyerekorvos javasolta a gastrotuss baby szirupot (2800 Ft körül volt), 1 hétig reggeli evés után 4 ml, aztán alkalmanként, ha savas büfi van 2-2,5 ml-t kellett volna adni, de nekünk elég volt az egy hét, helyrejött a dolog, meg kicsivel utána kezdtük a hozzátáplálást, és azóta nincs gond, még ha almát kap, akkor sem.

2011. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!