Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos baban autizmus...

6 honapos baban autizmus jelei vagy valami mas lehet?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú leszek, de muszáj,hogy teljes legyen a kép.


Leirom először is ami miatt aggodom:


-nehezen veszi fel velem a szemkontaktust, ha a szekeben ül akkor a szemembe nez es akkor is, ha az apukaja tartja, de amikor pelenkazom vagy fölé hajolok akkor a számat nézi es a hajamat.

-mosolyog, ha mosolygok rá, de nem mindig.

-elbűvoli mindefele fény es csak szimplan, ha egy lampaburat lat akkor is mosolyog. Plusz a festmenyeket is imadja. Van egy a haloszobankban es borzalmasan örül amikor meglatja.

-elalvasnal ujabban elkezdte a kis ujjait ki-be csukogatni es közben nézi,de ez a mozgas egyforma es repetitivnek látszik.

-nagyon szeret mindenfele textiliat bekapni, főleg ha mintás. Pl amikor csíkos, pöttyös vagy viragos poloban vagyok akkor alig tud vele betelni csak bámulja (viszont, ha hozzaszolok egyből figyel, bar azert volt mar, hogy nem tudta levenni a szemét).

-szereti nezni amikor eszünk,ilyenkor szinten bámul, de kizokkentheto.

-bármilyen nagymozgas leköti a figyelmét(kutya setal a lakasban vagy ha tancolunk neki)


Aztan ami pozitív es bizakodasra adhat okot:

-nevet, ha csikizem.

-mosolyog, ha meghallja a hangomat vagy amikor puszilgatom a száját vagy ha vicceskedek neki azt nagyon szereti.

-elfogadja az olelest a puszilgatast, soha nem tolt el magától.

-jól alszik ejszaka es nappal is 3x alszik.

-nagyon figyelmes baba, de tenyelg mindent megfigyel.

-hang iranyaba fordul es ha épp nincs lefoglalva akkor a nevére is sokszor odafigyel.

-ugyesen eszik almat, banant, édesburgonyat.

-amikor idegen jott hozzank akkor megijedt, sírt.

-mostanaban egyedul is elalszik.

-a jatekok érdeklik, szinte minden es mindent megkostol ahogy kell es csapkodja is a jatekokat.


Szóval ami aggaszt az leginkabb a szemkontaktus illetve ez a furcsa kezmozgas elalvas előtt.

Hozza kell tennem, hogy az apukaja azt állítja, hogy neki mindig a szemébe néz. Senki nem vesz komolyan es legtobben azt mondjak, hogy nagyon ertelmes sőt túl értelmes es nem ertik miert aggodom. Persze lehet, hogy valoban en vagyok a hülye es az is lehet, hogy valamifele kotodesi problema vagy erzi, hogy vizsgalgatom.


Kulonben gyogypedagogus vagyok, de nem az autizmus a szakteruletem. Tudom a tuneteket, de tapasztalatom nincs es azt sem tudom, hogy mi fér bele egy kisbabanal es mi nem. Tudom a tipikus fejlodesmenetet, de nyilván azért a babak nem konyv szerint fejlodnek emiatt jobban bízok a tapasztalatokban.


A mozgasban levagyunk maradva, mivel feszes az egész teste. Tornazunk es most mar hatarol a hasara tud fordulni.


Igazán koszonom, ha elolvastad es esetleg tudsz nekem valami tapasztalatot mondani vagy pár megnyugtato szót. Nem vagyok jól,mert vágyom a kapcsolatra es van is, de valahogy mas mint amit képzeltem. Ő az első baba különben.

Bocsnat az ekezetek hianyaert es ha helyesirasi hiba van, de sietnem kellett.


Koszonom a válaszokat!



2020. ápr. 28. 19:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Két szó: ÉLETKORI SAJÁTOSSÁG.
2020. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a csecsemők sokszor produkálják az autizmus jeleit. Ezek a jelek azonban csak akkor utalnak autizmusra, ha még 3-4 évesen is fennállnak. Ez előtt nem szokás autizmust diagnosztizálni. Nem is lehet.
2020. ápr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, mi a területed, gyógypedagógusként tudhatnád, hogy az autizmusnak jellemzően 2-3 éves koráig ritkán van szembetűnő tünete.

1 dolfot mondok, túlparázod. A gyereked teljesen normális 6 hós baba, aki ismerkedik a világgal. A nagyom is forgatta a kezét elalváskor, sőt, még sokáig a kisautók kerekei is jobban érdekelték, mint a jármü,mégsem autista, csak a keresztapja autoszerelő, meg máraz apja is és ezt látta.

2020. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen őrjítő, hogy egyesek milyen rettegéssel képesek egy teljesen normális hathónapos csecsemőhöz hozzáállni. Bízzál már benne egy kicsit. Nyugodj le, kérdező, mert ez így nem lesz jó. A gyerekednek semmi baja, neked kellene lazítani, kibeszélni a feszkót vagy valami.
2020. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg tulaggodom a dolgot, de en gyogypedagoguskent ugy tudom, hogy vannak jelei 6 hónapos kortól. Persze lehetseges, hogy rosszul tudom, de en ezt tanultam.


Különben azert is aggodom, mert nem volt egyszerű a terhessegem sem a szülés. Emiatt felmerultek bennem ezek a kérdések.


Köszönöm a megnyugtato szavakat. :)

2020. ápr. 28. 19:34
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Elolvashatnál egy-két gyógypedagógiai könyvet. Szakmai kérdéseket én nem itt szoktam megvitatni. Márpedig neked ez szakma.
2020. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Kérlek, mondd, hogy hazudsz! Mondd, hogy nem vagy gyógypedagógus! :(
2020. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Az nagyon aggasztó, hogy te gyógypedagógus vagy. A babának ezek alapján semmi baja. Te viszont fordulj szakemberhez, egy babának sem jó, ha ilyen vizslató anyja van.
2020. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekem kb 5 hos kora ota ez a param h autista a gyerekem egyszeruen nem tudom megmondani miert rettegek ettol. Ebben az eletkorban UGYANEZEKET csinalta mint a te babad. Ez a szemkontaktus dolog majd valtozik egyelore minden erdekli azert nem nez rad mar nem te vagy a vilag neki rajott h van egy csomo erdekes dolog. Igazabol minden amit leirtal teljesen normalis es igy elolvasva kirohoglek teged es sajat magamat is h ilyeneken parazunk... ezek tok normalis dolgok tenyleg mintha csak en irtam volna ezt anno es visszanezve jo eg tok okes. Ne aggodj sztem :) hulyek vagyunk sajnos😅
2020. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Sajnalom, hogy ennyire megdöbbentő volt a kérdésem es azt is, hogy páran sértő modon válaszoltak. Meg ha bolond is vagyok akkor sem kell igy válaszolni. Inkabb sajnaljatok vagy adjatok tanacsot. Szeretem a gyerekemet es tudom, hogy probléma, hogy vizslatom/vizslattam,de szerencsere ez az allapot 5 napja tart.


"Nem hazudtam" sajnos valoban ez a szakmam es szeretem a szakmam es mindem erommel azon voltam mindig, hogy segitsek a gyerekeknek. Kulonben pedig akkor nem en vagyok hulye hanem az angol szakirodalom a hibas.


A gyerekem es a gyerekneveles nekem nem szakma.Mindig is anya akartam lenni, mert ez az egy dolog amit ertelmesnek talalok ebben a vilagban. Probalok megtenni mindent es nem hiszem, hogy emiatt az 5 nap aggódás miatt ennyire rossz edasanya lennék mint ahogy lefestettetek, de megint csak azt tudom mondani, hogy ha igen akkor inkabb segitsetek.


Köszönöm a valaszokat!

2020. ápr. 28. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!