Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen jelei vannak az autizmu...

Milyen jelei vannak az autizmusnak és lehetséges hogy 25 év alatt nem tűnik fel senkinek?

Figyelt kérdés
Persze nem a súlyos fajtájára gondolok. Magamon veszem észre hogy nem bírom az emberek társaságát. Nem tudok kommunikâlni mint mások. Nem tudok beszélgetni. Szorongok ha tudom hogy munkahelyen idegen emberrel találkozok. Társaságban egyáltalán nem beszélek. Félek visszahallani a saját hangomat. Amikor valamit kérdezek látom hogy furcsán néznek rám. Nehezen értik meg. Nem tudom kifejezni magam. Barátaim nincsenek.

2017. febr. 9. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
ez inkább aspergernek tűnik, olvass róla, lehet vele együtt élni, főleg, ha tudod magadról.
2017. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána az introvertált személyiségjegynek.
2017. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez még nem számít autizmusnak, annak jóval több és specifikusabb tünete van.
2017. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szociális szorongás is lehet.

Valószínűleg látták már rajtad 25 év alatt, de az is lehet, hogy csak benned létezik - kívülre nem mutatod, de belül szétszed.

Ez nem autizmus, és nem is asperger. Legalábbis ennyi infóból, de nyilván nem itt fogsz kapni diagnózist.

2017. febr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Sőt, a most felnőtt korosztályban (minél idősebb réteget nézünk) lehet több. Hiszen régebben ez kevésbé volt ismert, ezért kevésbé tűnt fel az embereknek (általános iskolában pedagógusoknak pl. most már úgy gondolom, hogy részben feladatuk ezt észrevenni. vagy akár a szülők is másnak tudták be a gyerek furcsa viselkedését)

Amit leírsz annyiból nekem is valamiféle szociális szorongás jön le. Amit persze lehet abból adódó, hogy "más" vagy és érzékelted korábban a környezeted furcsálló visszajelzését, amit nem tudsz hova tenni, kezelni és hosszú távon szorongást váltott ki belőled. Tehát lehet asperger szindróma, ahogy sejted, de lehet egész más is a problémád. (Szerintem egy kicsit olvass utána a tüneteknek, hogy igazak-e rád. Elég szerteágazóak a tünetek, ráadásul 2 autista sem egyforma. Nem biztos, hogy midenkinél minden tünet meg van. Hirtelen pár ami eszembe jut: szemkontaktust nehezen tudja tartani, de nem szégyellőségből. nem érti az íratlan szabályokat (sokszor ilyen "udvariassági" szabályokra gondolok). nem érti az átvitt értelmű dolgokat, a vicceket. van egy, vagy több speciális érdeklődési területe és leginkább azzal foglalkozik, azzal beszél másokkal, figyelmen kívül hagyva, hoyg a másikat "untatja" ezzel. nagy zajokra érzékeny, akár dührohammal reagál. egyéb esetekben is, amiket nem tud kezelni, jellemző a dühroham, vagy "hiszti", nem tudom, mi a jó szó. van akinek jellegzetes furcsa mozgása van, ún. "repkedés" ezek jutottak eszembe. )

2017. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy pontos diagnózist nem kaphatok. Igazából egyszerre egy embernél több van körülöttem nem tudok kommunikálni. Munkám közben napi több száz emberrel találkozok. Velük szemben ilyet nem érzek. Kollégából max 2 van körülöttem velük képtelen vagyok kommunikálni. Kirekesztenek mert hallgatok egész nap. Szociális fóbiám biztos nincs. A tömeget is bírom magam körül. Csak ha pár mondatnál többet kell beszélnem sok ember előtt akkor arra már képtelen vagyok. 1 családtaggal is jól elvagyok de ha ott van az egész család tőlûk is szorongok. Csendben ülök ők meg beszélgetnek. Általában kívülállók fogyatékosnak hisznek pedig átlag feletti intelligenciám van. Átlátok minden folyamatot körülöttem. Munkámat bármi legyen éppen pár nap alatt megszokom és tökéletesen el tudom végezni. Csak nem tudok kommunikálni. Dühkitöréseim vannak. Főleg ha mellettem valaki feszülten viselkedik. Azok elég durvák.
2017. febr. 11. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:

"Általában kívülállók fogyatékosnak hisznek". Szerintem ez inkább a saját véleményed magadról mások közelében, nem pedig mások kimondott véleménye rólad. Ennek az érzésnek, viselkedésnek semmi köze az intelligenciához, hiszen amikor egyedül kell dolgozni, akkor nincsenek társas elvárások.

Lehet kisérletezni. Pl. olyan munkahelyre mész, ahol sokkal kevesebb emberrel találkozol, ott enyhűlnek a tüneteid. Másik lehetőség, hogy a hétköznapitól eltérő, újfajta közegben találkozol másokkal, ami mások számára is szokatlan, hátha ez oldja a feszültséget, ha nem csak te érzed magad idegennek egy adott helyzetben.

2017. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Ha nem csak te érzed magad idegennek egy adott helyzetben"

Mire gondolsz pontosan? Írnál kérlek példát? Nem igazân tudok ilyet elképzelni

2017. febr. 11. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!